Jump to content
Dogomania

Labrador w garażu


rebepas

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy labradora można trzymać w nocy w garażu? Znam ludzi którzy tak robią ale chciałem się upewnić. Mam labradora szczeniaka który jest super ale w nocy robi kupy gdzie chce (upatrzył sobie pokoik dziecka) i wchodzi nam do łóżka. Chcę jakoś rozwiązać ten problem, bo przecież z biegiem czasu powinien spać w innym pomieszczeniu niż nasza sypialnia. Chcę go stopniowo przyzwyczajać. Już czasami wypuszczam go na działkę i zostawiam na 10 do 20 min. Wpuszczam do domu jak nie skiałczy ale z tym garażem to nie wiem czy jeszcze nie jest zbyt wcześnie. W dzień już został. Mimo, że wieczorem zrobiłem pewne zabezpieczenia to i tak rozwalił wielki ceramiczny wazon, który umknął mojej uwadze. Dzięki za jakąś pomoc. Zeby było jasne to garaż jest dość duży i ma tam swoje legowisko, gryzaki i wodę

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie można.

Labrador to pies rodzinny i potrzebuje przede wszystkim towarzystwa, a szczególnie mały szczeniak.

Naucz psiaka załatwiać się na dworze i nie pozwalaj na wskakiwanie do łóżka. Lepiej poświęcić trochę czasu na wychowanie psa niż wyrzucać go do garażu...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, garaż to na samochód a pies ma być z ludźmi w domu. Szczeniaka można wychować bo szybko sie uczy tylko trzeba chcieć i miec  trochę cierpliwości bo to psie dziecko. Ludzkie sika w pieluch czasem do dwoch lat i to normalne a mały psi dzieciak ma wytrzymywać 10 godzin bo właściciel nie ma cierpliwości sprzątać i uczyć własciwych zachowań?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.01.2017 o 20:51, gojka napisał:

Zastanawia mnie po co ludzie kupują psa? Bo mają duży garaż?

Ludzie kupują psy z różnych względów. Ja lubię zwierzęta a psy mają ogromny wpływ na dzieci (szczególnie labradory) Na Pani błyskotliwy komentarz mogę odpowiedzieć tylko prośbą o czytanie ze zrozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Psy mają ogromny i pozytywny wpływ na wychowywanie dzieci. Na noc nie zamykałem go w garażu jednak wiem że nie ma w tym nic złego. Może wy jesteście bezrobotni w dzień cały czas siedzicie w domu. Ja jednak nie. Mały szczeniak labrador pozostawiony sam w domu to masakra. Więc wydaje mi się, że w chwili gdy dzieci idą do przedszkola i szkoły a my do pracy to lepiej jest jeśli pies zostanie w garażu. Towarzystwa mu nie braknie bo ma przy sobie rodzinę wielodzietną. W sobotę i w niedzielę jest cały czas z nami 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.01.2017 o 17:55, dwbem napisał:

Zgadzam się, garaż to na samochód a pies ma być z ludźmi w domu. Szczeniaka można wychować bo szybko sie uczy tylko trzeba chcieć i miec  trochę cierpliwości bo to psie dziecko. Ludzkie sika w pieluch czasem do dwoch lat i to normalne a mały psi dzieciak ma wytrzymywać 10 godzin bo właściciel nie ma cierpliwości sprzątać i uczyć własciwych zachowań?

Proszę przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem. I proszę mi nie mówić o dzieciach bo mam ich troje :) Staram się uczyć psa załatwienia swoich potrzeb poza domem

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, rebepas napisał:

Ludzie kupują psy z różnych względów. Ja lubię zwierzęta a psy mają ogromny wpływ na dzieci (szczególnie labradory) Na Pani błyskotliwy komentarz mogę odpowiedzieć tylko prośbą o czytanie ze zrozumieniem.

Może niepotrzebnie odnosisz wszystko do siebie.Czy to nie Ty napisałeś o sąsiedzie trzymającym psa w nocy w garażu? Czy ja może nie zrozumiałam co napisałeś?

Tak,wszyscy jesteśmy bezrobotni:) ewentualnie emeryci i renciści.

I w nocy pilnujemy swoich psów zamiast trzymać je  w garażu.

Jak nie masz czasu dla psa to mogłeś pomyśleć  o wzięciu go kiedy masz np. urlop.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, gojka napisał:

Może niepotrzebnie odnosisz wszystko do siebie.Czy to nie Ty napisałeś o sąsiedzie trzymającym psa w nocy w garażu? Czy ja może nie zrozumiałam co napisałeś?

Tak,wszyscy jesteśmy bezrobotni:) ewentualnie emeryci i renciści.

I w nocy pilnujemy swoich psów zamiast trzymać je  w garażu.

Jak nie masz czasu dla psa to mogłeś pomyśleć  o wzięciu go kiedy masz np. urlop.

Kolejny raz proszę o czytanie ze zrozumieniem.  Dziękuję za radę dotycząca urlopu itd. Ja urlop biorę dla dzieci :) Tak pisałem że znam takie osoby i bynajmniej nie sądzę aby komuś się działa krzywda. Nie napisałem, że ja tak robię. Powiem jednak więcej. Na wiosnę chcę kupić budę dla psa ponieważ chcę aby maił swoją przestrzeń i w razie gdy my będziemy wychodzić z domu mógł pobiegać po działce mając jednocześnie miejsce do odpoczynku. Proszę nie mylić budy dla psa z kagańcem itd. Jeśli dalej jest Pani zainteresowana moimi planami to idę z nim na szkolenie bo pies ma odegrać dużą rolę w wychowywaniu moich dzieci. Nie zamierzam zamykać go na noc w garażu ale chciałbym doprowadzić do tego, że będzie spał w innym miejscu niż moja sypialnia. Wybaczy mi Pani, ale nie powiem dlaczego :) 

Jeśli w tym zakresie może mi pani coś podpowiedzieć to proszę bardzo. Nie che mi się rozmawiać o tym kogo Pani pilnuje w nocy. A co do czasu to przywiozłem pieska przed świętami i byliśmy z nim cały czas bo miałem tydzień wolnego. Nie napisałem też, że nie mam cierpliwości do sprzątania po nim itd. Gdybym tak myślał to rozmawialibyśmy obecnie o pluszaku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...