Jump to content
Dogomania

Pies przeskakuje 2 metrowe ogrodzenie


Rslx1

Recommended Posts

Mam mieszankę bernardyna krótkowłosego i owczarka środkowoazjatyckiego, ośmiomiesięczną suczkę, która od kiedy trafiła do nas (miała wówczas miesiąc), przebywa na dużym, ogrodzonym podwórku. Jest ona odrobinę strachliwym, łagodnym i przyjaznym psem. 

W wieczór sylwestrowy nasza suczka, która do tej pory godziła się na przebywanie na zewnątrz i nie próbowała uciekać poza teren podwórka, dzięki niemałemu wysiłkowi przeskoczyła przez element ogrodzenia. Gdy to zobaczyłam, postanowiłam przyprowadzić ją do domu (wiem, zrobiłam to zdecydowanie za późno). Całą noc spędziła w domu. Następnego dnia (tzn. dziś), została przyprowadzona z powrotem na podwórko z prawie w całości zabezpieczonym już ogrodzeniem (jedynie wejście na podwórko jest niezabezpieczone). Suczka, pomimo tego, że było już spokojnie na zewnątrz, wciąż próbowała się wydostać. Po chwili udało jej się. I tak jest za każdym razem, gdy wprowadzi się ją na podwórko. Dość szybko interweniuję w takiej sytuacji, więc nie wiem, czy zaobserwowałam właściwie, ale zaraz po wydostaniu się biegnie w stronę drzwi, nie oddala się za bardzo. 

Co mogę zrobić, by przestała uciekać? Problem tkwi w tym, że gdy zobaczyła, jak łatwo się wydostać, postanowiła korzystać z tej opcji jak najczęściej, czy może w tym, że pomimo częstych spacerów za wszelką cenę chce się znaleźć w domu? 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mam mlodego owczarka. Zaczaja sie w poblizu bramy jak tylko orientuje sie ze esiadam do samochodu i idzie do kolego... Nie reaguje na wolanie za to kiedy wracam czeka na mnie zadowolony. Robi to raz dziennie. Starsza suczka nigdy mi tego nie robila i na szczescie nie idzie za przykladem mlodego.To jest moj trzeci pies i dotychczas nie mialam takiego problemu. Radzcie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...