Jump to content
Dogomania

Enarenal, Theovent i nietrzymanie moczu


rudy125

Recommended Posts

Mój pies ma problem z trzymaniem moczu. Lekarz stwierdził, że to zapalenie pęcherza i przepisał Synergal Tabl. 250 mg ale to mu nie pomaga. Pies ma powiększone serce. Od ponad roku bierze Enarenal 5 mg + Theovent 100 mg. Wyczytałem, że Furosemid może być moczopędny a Theovent jeszcze to nasilać. Czy nie powinno się zrobić najpierw badania moczu albo zmienić leków na serce? Wychodzę z psem co 3 - 4 godziny bo popuszcza i staje się to uciążliwe, szczególnie w nocy. Ale przede wszystkim chcę żeby pies w miarę normalnie funkcjonował, bo dla niego to pewnie też dyskomfort.

Dodam, że pije też więcej wody od czasu kiedy pojawiło się nietrzymanie moczu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jakby ktoś szukał takiej informacji, to tabletki Synergal Tabl. 250 nic nie dały (razem z wizytą strata 120 zł), a pomogło UroFuraginum (bez recepty, koszt około 12 zł). Jeszcze ktoś mi podpowiedział, żeby podawać żurawinę. Sypałem sproszkowaną z kapsułek do jedzenia, bo pies nie lubi połykać takich dużych prochów. Chociaż żurawina przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania dróg moczowych, to chyba nie był to dobry pomysł, bo działa również moczopędnie i trzeba było z psem wychodzić na spacery co 4-5 godzin, a właśnie tego chciałem uniknąć. Ale może też trochę pomogła. Jeśli ktoś ma ogród, to może to nie problem i można rozważyć podawanie po kuracji UroFuraginum. Mam nadzieje, że ta informacja pomoże innym pieskom. 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to zapalenie pęcherza a to możliwe to urofuraginum jest dobre i nie jest moczopedne a leczy. Nie raz stosowałam u moich psow jak siępoziębiły i bardzo szybko im przechodziło. Tylko trzeba odpowiednio dawkować w zależności od wielkości psa. Ja przez pierwsze dwa dni dawałam 4 razy dziennie, potem 2 razy i nakoniec raz na noc.

Po tygodniu pies był zdrowy.

Ale jeżeli nie przejdzie to radzę zmienić weta i zrobic dokładniejsze badania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...