Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

a nie ma kogoś, kto cieszy się autorytetem u tych ludzi i mógłby starać się jednak wpłynąć na nich żeby chociaż te zwierzaki były wypuszczane na noc z kojców? Zgłoszenie sprawy do jakiś służb to jest ostateczność - bo wtedy zaczynają działać według procedury i najczęściej zabierają psy do schroniska, czy jakiś gminnych kojców. Nie wiem gdzie to jest, ale schroniska są różne bo np. gdyby te psy miały trafić np. do Wojtyszek to jest prawdopodobieństwo, że zostaną tam do końca swojego życia. Czy to będzie lepsze życie dla tych psów? Co do nałożenia kar, to nie sądzę aby tak się stało, bo to zależy nie tyle od przepisów prawa (bo takie są), ale od podejścia, wrażliwości ludzi zajmujących się  takimi sprawami i gdyby te kary były naprawdę nakładane i egzekwowane to może tego okrucieństwa wobec zwierząt byłoby mniej, ale niestety tak nie jest.  Nawet jeśli te zwierzęta zostaną im odebrane to jaka jest gwarancja, że nie będzie następnych i tak samo źle traktowanych? 

Innym rozwiązaniem może być poszukanie przez Ciebie nowych właścicieli dla tych psów, ale czy tamci ludzie będą chcieli je oddać? 

A może jak ktoś z rodziny będzie u nich to po prostu  by wysprzątał kojce, naprawił budy, ocieplił je, a może by przywiózł jakiś worek, czy dwa worki karmy, może Ci ludzie nie mają pieniędzy i świadomości jak dobrze traktować zwierzęta.

Moim zdaniem wezwanie służb to ostateczność.

Link to comment
Share on other sites

A może zrobić tym psom zdjęcia w tych marnych kojcach i zrobić ogłoszenia.

Napisać krótki tekst o ich ciężkiej sytuacji,podać wiek i wielkość psów.Przecież są 

bezpłatne portale ogłoszeniowe np.olx i wiele innych.Ja mogę napisać tekst,jeśli zechcesz

ale muszę mieć dane.

A czy Ty i Twoja rodzina nie mozecie przygarnąć choć jednego biedaka?

No i jeszcze pytanie,czy oni oddadzą,ale jak nie dbają to i nie kochają,więc powinni oddać.

Zawsze można postraszyć,Ze jak nie zechcą oddać to się zgłosi gdzie trzeba i jeszcze karę zapłacą.

Ratuj te psy,błagam Cię!Ci ludzie nie mają serca,po co biorą psy i koty,żeby się męczyły,nigdy takich

ludzi nie zrozumiem.

Link to comment
Share on other sites

To raczej nie o to chodzi, że Ci ludzie nie mają serca tylko o to, że nie mają takiej świadomości i nikt ich tego nie nauczył, nie wytłumaczył i co ważniejsze nie pokazał, że można inaczej postępować. Ci ludzie mają podobno jakieś problemy to raczej dokładanie im nowych w postaci jakiś skarg jeszcze w perspektywie nadchodzących świąt - uczynkiem miłosiernym nie będzie. Bo zawsze  najłatwiej jest kogoś krytykować i zgłaszać spawy do różnych służb, a najtrudniej jest z sensem pomóc takim  ludziom, nie tylko przez zwracanie uwagi, ale przez danie dobrego przykładu. Tak jak już pisałam jak Wam leży tak na sercu dobro tych psów i kotów to niech tam ktoś pojedzie zawiezie karmę, porozmawia, wytłumaczy, że zbliża  się zima, mrozy i psy muszą mieć cieplej i żeby Wam pomogli ocieplić budy, a może by się udało przemycić sprawę powiększenia kojca, ale wszystko cierpliwie, spokojnie, jeśli Ci ludzie mają dostęp do internetu to może wyszukać im informacje ile taki pies powinien mieć ruchu i że powinie biegać , może to ich przekona. Bronię trochę tych ludzi bo nie znam wszystkich aspektów sprawy. Nie chcę nikogo obrazić, ale jeśli to jest wieś, to życie zwierzaków na wsi jest ciężkie, a gdy się zwróci uwagę to następuje zdziwienie - Ale o co chodzi?  Ostatnio zwróciłam uwagę młodym wykształconym ludziom, którzy pracują w mieście, a na wsi mieszkają, że trochę źle postępują ze swoim pięknym, młodym psem i też nastąpiło zdziwienie - Ale o co chodzi, przecież dbamy o niego, a że psiak siedzi 3/4 doby sam to nie istotne.Więc czego wymagać od innych?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...