Jump to content
Dogomania

Airedale Terrier czy nie za bardzo?


MatGlp

Recommended Posts

Cześć 

Jestem właścicielem Charliego - teriera irlandzkiego i od jakiegoś czasu planuję drugiego psiaka, żeby miał przyjaciela. Najchętniej byłaby to ta sama rasa, ale biorę pod uwagę również Airedale Terriera :)

I właśnie w związku z tym moje pytanie. Ostatnio na olx pojawił się super śliczny szczeniak https://www.olx.pl/oferta/airedale-terrier-CID103-IDjhnH3.html#a1679132ae w zadziwiająco niskiej cenie. Pan który umieścił go na portalu twierdzi, że ma go z innej hodowli (czekam na namiary). Chciał suczkę, dostał pieska i stąd wziął się na olx. 

Moją wątpliwość budzi nazwa stowarzyszenia/związku: SMHPRoos. Po tym co zdążyłem przeczytać, jest to jeden z 40 kilku średnio oficjalnych związków, który powstał po wprowadzeniu ustawy w 2012. 

Co myślicie? Nie chodzi mi oczywiście o to, że pies jest zły bo nie rasowy, tylko nie chciałbym wspierać nieszczerych hodowli. 

z góry dzięki za opinie! 

Mateusz

Link to comment
Share on other sites

Rasowość zwierzaka gwarantuje Ci wyłącznie metryka ZKwP. Papierki wydawane przez stowarzyszenia postyczniowe nie mają żadnej realnej wartości, nie są uznawane ani przez FCI ani przez żadną z szanowanych światowych organizacji kynologicznych.  

Jeśli papier nie ma dla Ciebie znaczenia lepiej poszukać psa w typie w schronisku. Jeśli zależy Ci na rasie - szukaj w ZKwP. Po wyborze koniecznie pojedź na miejsce, sprawdź hodowlę, obejrzyj warunki, w jakich zwierzęta przebywają na co dzień, wypytaj hodowcę o szczegóły...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...