Jump to content
Dogomania

Problemy z owczarkiem niemieckim


Rostek

Recommended Posts

Witam

Rok temu w grudniu zakupiłem owczarka niemieckiego, suczkę z hodowli. w tym momencie ma nieco ponad rok.  Niestety po paru dniach pies złamał łapę, w konsekwencji czego przez parę miesięcy miała coś w rodzaju gipsu na łapie, niestety okazało się że kończyna źle się zrosła i trzeba było operować, w sumie pies spędził około pół roku w garażu, musieliśmy ograniczyć ruch...

Problemów jest parę, pierwszy z nich to brak posłuszeństwa. Kiedy mam w ręce przysmak czy szynkę pies jest w stanie zrobić wszystko, słucha się i wykonuje komendy... Niestety kiedy zorientuje się że ich nie mam kompletnie mnie zlewa... nie słucha się... Jakie jest tego rozwiązanie? Następny problem to agresja. Jest agresywna względem obcych ludzi, a co do innych psów to wręcz wściekła.. Niestety sytuacja jest podobna względem sąsiadów zza płota, po mimo tego iż karmili ją od szczeniaka, bawili się z psem ona reaguje agresją na ich widok, biega, szczeka i warczy... rozumiem na obce osoby przechodzące wzdłuż płotu ale na sąsiadów, których zna od szczeniaka?  Jak ten problem rozwiązać? 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nagradzając za każdym razem smakołykiem, sam nauczyłeś sukę, że powinna reagować tylko wtedy, kiedy masz w ręce coś dobrego - smakołyk stał się dla niej sygnałem. Suczka nie zna pojęcia nagrody odsuniętej w czasie, dawanej nieregularnie - powinna znać słowo pochwały wydawanej zawsze, po którym słowie konkretna nagroda jest dawana okazjonalnie. Jeśli może już poruszać się normalnie, poszukaj dobrej psiej szkółki lub pomyśl o kilku spotkaniach z trenerem. Pies, który szczeka na obcych ludzi przechodzących za płotem, szybko zaczyna szczekać na wszystkich przechodzących - sąsiadów także. Izolacja z powodu złamanej łapy uniemożliwiła normalne kontakty z innymi psami w odpowiednim okresie - jedynie szkolenie może pomóc rozwiązać te problemy..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...