Jump to content
Dogomania

Różne reakcje na różnych właścicieli


adamkm

Recommended Posts

Cześć!

Zastanawiam się jak to się dzieje, że w mojej obecności (i tylko mojej) pies jest spokojny i słucha wszystkich komend. Mówię do niego spokojnie i nie ma żadnego problemu z tym czego nie może robić. Nie wspominam tutaj o ludziach całkowicie obcych dla psa, bo to jest oczywiste, ale gdy jest z nami moja dziewczyna (która spędza z psem prawie tyle samo czasu co ja*), pies zachowuje się zupełnie inaczej. Na pierwszy rzut oka dziewczyna traktuje go tak jak ja, ale psu zupełnie odbija. Nie słucha wtedy ani mnie(!) ani jej. Zachowuje się jak w panice, biega wszędzie, gryzie, nie słyszy w ogóle komend itp. Dopiero jak się zmęczy, idzie spać i wtedy jest spokój.

* Mieszkamy razem. Tutaj powinienem dodać, że dziewczyna pracuje zawsze poza domem, a ja często zdalnie, choć nie zawsze (taka specyfika pracy), więc często przez większość czasu pracuję w domu, a pies śpi gdzieś obok.

Jeszcze nie byliśmy z nim na szkoleniu, więc zupełnie nie wiemy o co chodzi.

Rasa: pomieszany labrador

Wiek: 3 miesiące

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc! Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak, mając wszystkich w domu, dostaje tak zwanej głupawki i fruwa przez powietrze. Zupełnie normalne zachowanie szczeniaka. Pamiętaj także, że każdy pies uzależnia się od sytuacji - to samo słowo w innej sytuacji najpierw jest słowem niezrozumiałym. Czyli na przykład siad w domu szczeniak wykonuje  bez wahania, a to samo siad na spacerze nie jest zrozumiałym hasłem. Żeby pies zrozumiał, że siad to zawsze siad - trzeba uczyć go w wielu różnych miejscach i sytuacjach, spokojnie i cierpliwie. Pamiętaj,  aby zawsze, gdy czegoś zabraniasz, wskazać czynność, którą pies ma właśnie w tej sytuacji wykonać. Na przykład - nie chcesz, aby pies ściągał jedzenie ze stołu, to nie wystarczy zabronić, ale trzeba nauczyć, że jak jedzenie jest na stole, to pies ma warować i w obecności właściciela i gdy właściciela nie ma w kuchni - bo to też jest dla psa inna sytuacja.   

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...