Jump to content
Dogomania

To nie Prima Aprillis :). Dolarek (Donald) z Radys ma swój WŁASNY DOM. Zamieszkał w Poznaniu. Dziękuję Wszystkim za pomoc Dolarkowi <3.


Sara2011

Recommended Posts

1 godzinę temu, sybil napisał:

Myślę, że test na kontakt z dzieckiem (autystycznym) jest konieczny, żeby w razie niepowodzenia Dolar nie został odrzucony-odizolowany i wylądował na stałe w budzie.

Mam wrażenie, że on sam szuka wsparcia w innym psie (Miłka)

No ale skąd ja mam wziąć dziecko autystyczne aby zrobić test ?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, sybil napisał:

Myślałam o wpisie Teresaa118, że można by pojechać z Dolarem na wizytę przed adopcyjną, jeśli to nie jest daleko. Ale róbcie jak chcecie, żeby tylko pies na tym nie ucierpiał.

No to jest niestety ze 300 km :(

Link to comment
Share on other sites

Ta pani chce dobrze, ale wg mnie innego psa jej trzeba, Dolar nie jest spokojnym, pewnyms, siebie psem, kt chcialby dawać pozytywną energię i wyczuwalby zmiany nastroju i potrzeby dziecka autystycznego, takie dzieci mają gwałtowne reakcje, krzyczą, same nie wiedzą czemu jest im zle

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zrozumiałam to pani nie szuka psa do terapii dla dziecka, tylko po prostu chce pomóc/adoptować psa, a że Dolar jest wycofany to dla niej dobrze, bo nie będzie nachalny wobec dzieci. 

Tak naprawdę nie wiemy w jakim domu Dolar się odnajdzie. Najlepiej czuje się wśród psów, ale wtedy trzyma się z dala od człowieka. Natomiast kiedy musi być przy człowieku i nie ma oparcia w żadnym psie, np. kiedy jest na smyczy, kiedy jedziemy do weta, wtedy jego uwaga cały czas jest skupiona na przewodniku. Boi się, ale nawiązuje kontakt. Przeszło mi przez myśl, że może taki dom pełen ludzi mógłby na niego dobrze wpłynąć. Zwłaszcza, że Dolar dzieci wyraźniej mniej się boi od dorosłych i jest nimi zaciekawiony i nawet delikatnie lgnie do nich. On najbardziej boi się mężczyzn.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Jo37 napisał:

Ja nie widzę Dolara w tym domu. On potrzebuje sam oparcia i wsparcia.

czasami tak jest, ze zwierze i czlowiek pokrzywdzeni przez los wlasnie na tej plaszczyznie odnajduja siebie, dlatego wyszlam z ta propozycja, tyle tylko, ze troche za daleko na eksperymenty

Link to comment
Share on other sites

Kochani, biorąc pod uwagę swoje wątpliwości oraz Wasze nie zdecyduję się wydać Dolarka do tego domu z 4 małych dzieci. Chyba za dużo jest jednak tych wątpliwości :(.

Zdecydowałam się jednak na pewną zmianę jeśli chodzi o Dolarka. Mianowicie zdecydowałam się przenieść Dolarka do innego hoteliku. I nie przenoszę go dlatego, że coś mi się nie podoba jeśli chodzi o obecny hotelik u Murki. Wprost przeciwnie, jestem ogromnie wdzięczna Murce za pracę jaką włożyła w opiekę nad Dolarkiem, nad jego socjalizacją, za piękne zdjęcia, za wożenie go do weta gdy było trzeba, do fryzjera, za relacje te na wątku i te przez telefon :). Murko -dziękuję Ci Kochana <3.

O dłuższego czasu szukałam domowego hoteliku, czekałam na wolne miejsce i się doczekałam. Dolarek pojedzie do dogomaniackiego hoteliku u Hop!. Bardzo chciałam aby Dolarek zamieszkał w domu bo chcę znać  jego zachowanie w domu, blisko człowieka, jak będzie zachowywał się w takim codziennym życiu. Jaki będzie jego stosunek do dzieci. To są bardzo istotne informacje przy adopcji, szczególnie przy takim psiaku specjalnej troski. Gdybym to wszystko wiedziała teraz, być może zdecydowałabym się na ten dom z dziećmi. Hop ma doświadczenie z trudnymi psiakami więc będzie nadal w dobrych rękach :). Pomyślałam również, że może bliskość dużych skupisk ludzkich będzie jakimś ułatwieniem przy adopcji. Dolarek będzie w Łodzi, niedaleko jest też W-wa, duże skupiska ludzi to może i większa szansa na odzew z ogłoszeń? W przypadku takich trudnych psiaków ludzie zazwyczaj chcą najpierw zobaczyć/poznać psiaka, może łatwiej będzie dojechać do centrum Polski niż w lubelskie? Tak sobie gdybam oczywiście, bo nie wiem jak będzie. Zobaczymy też jak Dolarek zachowuje się w nowym otoczeniu, jak na niego wpłyną nowe bodźce.

TZ Murki zgodził się zawieźć Dolarka do Hop!, za co serdecznie dziękuję <3.

Są też oczywiście ciemne strony. Nie dość że finanse Dolarka są kiepskie, to jeszcze pogrąży je koszt transportu. Może jakiś bazarek cegiełkowy zrobię żeby chociaż częściowo pokryć te koszta o ile cokolwiek uda się zebrać od ludzi dobrych serc:(. Droższy będzie też koszt utrzymania o koszt karmy. Ale jeśli nie spróbuję i nic nie zrobię, to może tak być , ze Dolarek zasiedzi się na zawsze w hotelu a tego ani ja ani nikt nie chce. Martwi mnie też to że u Murki zaprzyjaźnił się z Miłką, mam nadzieję  ze u Hop też znajdzie sobie przyjaciółkę/przyjaciela :(. No i będzie tęsknił za samą Mureczką.

Mam nadzieję, że choć trochę popieracie moją decyzję i nie zostawicie mnie z samej?

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Sara2011 napisał:

Mam nadzieję, że choć trochę popieracie moją decyzję i nie zostawicie mnie z samej?

 

 

Myślę że to dobry pomysł... Trzeba próbować a to że będzie w domu pozwoli lepiej go poznać. Poproszę nr konta - wpłacę grosik na przeprowadzkę 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, ania75 napisał:

Myślę że to dobry pomysł... Trzeba próbować a to że będzie w domu pozwoli lepiej go poznać. Poproszę nr konta - wpłacę grosik na przeprowadzkę 

Serdecznie dziękuję za słowa otuchy i wsparcie Dolarka. Już wysyłam nr konta <3.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jo37 napisał:

Czy była to dobra decyzja to okaże się po fakcie. Mówiąc szczerze ja bym tak nie zrobiła.

Dzięki Jo37 za opinię. Wiem, że ile osób tyle stanowisk. Dolarek trafi z dobrych rąk w dobre ręce.

 

A tymczasem dziękuję bardzo za wpłaty <3

  • 20zł -ania75/09.10.2017/jednorazowa na transport
  • 30zł-Monika Frąckiewicz (FB)/09.10.2017/jednorazowa
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, teresaa118 napisał:

poszla stala za pazdziernik

Bardzo dziekuję. Jak dojdzie to zanotuję w rozliczeniu :)

 

A tymczasem dzisiaj dotarły wpłaty od:

  • 20zł -Livka/11.10.2017/stała X
  • 20zł -Sara2011/11.10.2017/stała X

Bardzo dziekuję :)

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Murka napisał:

Dolarek jutro przeprowadza się do hop! 

 

Dziękuję Kasiu za informację. Trzymam kciuki za bezpieczną podróż. No i za Dolarka bo to dla niego będzie pewnie stresujący dzień .

Dziękuję Kasiu Tobie i TZ za prawie roczną opiekę na Dolarkiem. Bardzo dziękuję z całego serca <3.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ania75 napisał:

Kciuki za podróż, oby Dolarek był dzielny w nowym miejscu 

Dolarek już na miejscu, u Hop! . Obawiałyśmy się trochę jak sobie będzie radził a on radzi sobie bardzo dobrze. Pozwiedzał część domku, potrzeby ładnie załatwił na zewnątrz, ładnie wyszedł na smyczy na spacerek. Nie jest z niego dzikus, jest oczywiście ostrożny ale Hop! była bardzo pozytywnie zaskoczona jego zachowaniem. To oczywiście pierwsze obserwacje, zobaczymy jak będzie dalej. Może więcej napisze później Hop!.

To wszystko świadczy jak wielką pracę wykonała z Dolarkiem Murka. Kasiu, bardzo Ci dziękuję <3 .

Teraz przed Dolarkiem nowe wyzwania :)

Link to comment
Share on other sites

Dolarek przyjechał ponad trzy godziny temu. Radzi sobie dobrze. Stres związany ze zmianą miejsca jest, ale niewielki. Na pewno jest to psiak nieufny, łagodniej określając - ostrożny w kontakcie z człowiekiem, mający pewne lęki. Zobaczymy, co z niego wyjdzie, gdy minie stres, gdy się zadomowi. Na razie jest spokojny, grzeczny, cichy, podporządkowany. Dolarek jest ślicznym psem, ale otyłym. Koniecznie musi zbić wagę - przede wszystkim dla zdrowia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...