Jump to content
Dogomania

Problemy z psem


Marysiaaa

Recommended Posts

Witajcie,

mam ogromny problem z moim 2,5 rocznym spanielem. Mianowicie pies atakuje mnie w domu, Najczęściej zdarza się to w sytuacjach kiedy każę mu zrobić coś na co nie ma ochoty np. wyjść z sypialni bo się czochra o dywan albo w nocy gdy mlaszcze, drapie i nie daje spać. Ostatnio też się tak zachował jak kazałam mu zejść z kanapy. Najpierw chciałam go poprawić bo się "rozwalił" i mnie pchał. Zaczął na mnie powarkiwać, myślę sobie "o tak być nie może" i mówię mu "zejdź" komenda doskonale mu znana. A on nie dość,że warki przerodziły się w warczący gulgot to jeszcze zaczął na mnie zęby szczerzyć, ja go za dupę i spycham go z tej kanapy bo teraz to już przesada,a ten coraz gorzej te zęby szczerzy. Mam wrażenie,że próbuje mnie zdominować. Dziś w nocy to samo. Obudził mnie bo położył się pod szafką koło łózka i drapał w szafę, mówię mu "wyjdź" a ten się patrzy na mnie jak na debila, powtórzyłam jeszcze 1-2 razy komendę, widząc  brak reakcji próbowałam go spod tej szafki wyciągnąć a ten warczy na mnie. Aż męża obudził tym warczeniem i mąż go wyniósł. Jak mam na to zaradzić... ? 

Link to comment
Share on other sites

na już to niech pies chodzi po domu ze smyczą przyczepioną do obroży i w razie czego to jej używajcie, a nie rąk. poza tym musicie znaleźć dobrego szkoleniowca, który pokaże wam jak z psem pracować, jak nagradzać, jak karać. z agresją lepiej nie ryzykować i nie dawać rad przez internet, bo to moze przynieść więcej szkód jak pożytku. skąd jesteś? to ktoś poleci dobrego szkoleniowca z Twojej okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Pies nie ma "napadów", tylko ma braki w podstawowym posłuszeństwie iz opisu wynika niekonsekwencja w wychowaniu.

Dnia 16.12.2016 o 15:01, Marysiaaa napisał:

Rozumie doskonale ;) Ale tylko wtedy kiedy ma na to ochotę. Na kanapę może wchodzić tylko wtedy kiedy mu pozwalamy - nie ma tak,że sam sobie wchodzi. Na ogół jest grzeczny i posłuszny, tylko czasami ma takie "napady" jak te które opisałam.

A od czego zależy możliwość wejścia na kanapę? Od waszego dobrego humoru czy jasno określonej sytuacji, jak pies rozpoznaje różnicę - kiedy może a kiedy nie może wejść na kanapę?

Dnia 13.12.2016 o 11:22, Marysiaaa napisał:

Witajcie,

 w nocy gdy mlaszcze, drapie i nie daje spać. ..... Dziś w nocy to samo. Obudził mnie bo położył się pod szafką koło łózka i drapał w szafę, mówię mu "wyjdź" a ten się patrzy na mnie jak na debila, powtórzyłam jeszcze 1-2 razy komendę, widząc  brak reakcji próbowałam go spod tej szafki wyciągnąć a ten warczy na mnie. Aż męża obudził tym warczeniem i mąż go wyniósł. Jak mam na to zaradzić... ? 

Czy uważasz, że pies zdaje sobie sprawę, że mlaszcze i drapie? Czy pies ma swoje posłanie, gdzie powinien spać w nocy czy do tej pory pozwalałaś mu spać, gdzie chciał czyli np. w waszej sypialni. Jak ma zrozumieć, że mógł tam spać a teraz nie, bo mlaszcze i drapie. Jak Twój mąż zacznie chrapać to też wyrzucisz go z sypialni?

Wasze kłopoty wyraźnie wynikają z niekonsekwencji w traktowaniu psa i braku jasno określonych reguł. I powiedzmy wyraźnie - to nie jest wina psa. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest szkolenie z podstawowego posłuszeństwa. W szkole spotkasz ludzi z podobnymi problemami i otrzymasz rady co do Twojego psa.

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo nieprzyjemna z Ciebie osoba.  

Pies ma NAPADY AGRESJI. to nie wynika z braków w podstawowym posłuszeństwie bo jest posłusznym psem na co dzień. CZASAMI zdarza mu się buntować - powarkiwać czy szczerzyć zęby.

Pies jasno rozpoznaje różnicę kiedy może a kiedy nie może wejść na kanapę i nie zależy to od mojego humoru. 

Uważam,że pies zdaje sobie sprawę z tego,że leży na podłodze z otwartymi oczami i usiłuje wydrapać w szafie dziurę - nie robi tego przez sen. Pies ma swoje posłanie - do sypialni przychodzi w nocy cichaczem. Proszę nie porównywać mojego Męża z psem z łaski swojej. 

Pies ma jasno określone reguły - rozumiem,że wiesz lepiej bo z nami mieszkasz? Prosiłam o radę a nie o komentowanie rzeczy których się nie wie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2016 o 11:42, Marysiaaa napisał:

Bardzo nieprzyjemna z Ciebie osoba.  

...........Pies ma NAPADY AGRESJI. to nie wynika z braków w podstawowym posłuszeństwie bo jest posłusznym psem na co dzień. CZASAMI zdarza mu się buntować - powarkiwać czy szczerzyć zęby.

 

Dziękuję bardzo za ocenę, ale prawda w oczy kole. Pies ma "napady agresji" czy "czasami zdarza się mu buntować"? To są dwa różne zachowania o różnym ciężarze ważności i wymagające innej reakcji. Jeżeli "napady agresji" nie są związane z brakami w wychowaniu, to należy je zdiagnozować u weta, bo być może pies jet chory.

 

Dnia 20.12.2016 o 11:42, Marysiaaa napisał:

Pies jasno rozpoznaje różnicę kiedy może a kiedy nie może wejść na kanapę i nie zależy to od mojego humoru. 
 

Czyli od czego zależy możliwość wejścia na kanapę? I nie wyzłośliwiam się, tylko staram się powiedzieć, że pies potrzebuje jasnego przekazu co mu wolno a czego nie wolno robić.

Dnia 20.12.2016 o 11:42, Marysiaaa napisał:

Pies ma jasno określone reguły - rozumiem,że wiesz lepiej bo z nami mieszkasz? Prosiłam o radę a nie o komentowanie rzeczy których się nie wie. 

Rada jak najbardziej była udzielona, nie tylko przez mnie ale i innych forumowiczów - idż na szkolenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...