Jump to content
Dogomania

ORI-KUDŁACZ Z RADYS - JUZ W SWOIM WSPANIAŁYM DOMKU W POZNANIU!


Bogusik

Recommended Posts

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ma 4latka - faktycznie jest młoda, ale etap szczeniaka ma za sobą. Nie jest szalona, typowy piecuch :)

Tyś,Pan ma 69 lat a może w tym roku 70,Pani nie odbiega za bardzo wiekiem.Przelicz średnią życia pieska i policz.Moja mama umarła w wieku 82 lata ale w ostatnim roku już nie była w stanie opiekować się kotkiem,nie mówiąc o bieganiu po Lecznicach itd.A to był kociak nieabsorbujący.

Dając nawet starszego pieska do tego domu to też by się miało obawy bo przecież w starszym wieku psiak zazwyczaj wymaga opieki weterynaryjnej,obserwacji,czy coś mu dolega,podawania leków gdyby była taka konieczność.

Piszę o tym bo mam takie obawy.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Anula napisał:

Stanęłyśmy z Bogusią przed ciężkim wyborem.Przed chwilą rozmawiałyśmy i przytaczałyśmy sobie atrybuty za i przeciw.I w zasadzie nie mamy się do czego przyczepić.Za domkiem z Gorzowa przemawia to,że jest ktoś w domu i ogród,przeciw to tylko to,że Państwo mają swoje lata.W Poznaniu to są stosunkowo ,łodzi jeszcze ludzie i jest to pełna rodzina ale jest to blok,kilka godzin nikogo nie ma w domu i chyba Państwo nie posiadają samochodu bo proszą o transport.

Dwa domy ogólnie wypadły w ocenie bardzo dobrze a my pierwszy raz nie umiemy podjąć decyzji,decyzji zdecydowanej.Na razie decyzja jest zawieszona.Bogusia dzwoni do Hani aby jeszcze z nią porozmawiać na temat Orinka.

Współczuję podejmowania decyzji.

Zapomniałam dodać, że obok (za domkami po przeciwnej stronie ulicy) jest bardzo duży park i jest to super miejsce do spacerów w psiakami.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Sara2011 napisał:

Współczuję podejmowania decyzji.

Zapomniałam dodać, że obok (za domkami po przeciwnej stronie ulicy) jest bardzo duży park i jest to super miejsce do spacerów w psiakami.

Saro przede wszystkim bardzo dziękuję za przeprowadzenie wizyty i zdanie relacji :)

Trudna bardzo decyzja  bo oba domki wypadły bardzo dobrze.Rozmawiałam jeszcze z Hanią o Orim i on jest niesamowicie żywiołowym,pełnym energii psiakiem.Wszędzie go pełno i lubi być w centrum uwagi  człowieka.Jednak domek w Poznani,w którym są oprócz Państwa  jeszcze dziewczynki,wydaje nam się pod tym względem lepszy.Młodzi ludzie prędzej poradzą sobie z temperamentem psa niż ludzie mający już swoje lata.

Dzisiaj lub jutro rano powiadomię domki o naszej decyzji

Link to comment
Share on other sites

Nie dawałbym młodego psa .Po pierwsze ,jeżeli nie ma kto zapewnić ciągłości opieki, a po drugie część osób w tym wieku nie ma chęci do długich czy intensywnych spacerów.

Chociaż mam na osiedlu 3panie , które są w wieku  2. pod 70. i jedna  70 + Każda biega ze swoim psem codziennie rano po parku dobrą godzinę.

Państwu można zaproponować starszego , bardziej statecznego psa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2017 o 21:48, szafirka napisał:

Trudna decyzja. W Gorzowie Oriś miałby ogródek, ale tak jak rozmawiałam z Bogusik - w Poznaniu będzie miał dzieciaki do zabawy i wygłupów, bo bardzo tego potrzebuje. Zaczynamy pakować psiaka :)

Rozmawiałam z p. Kamilą i cała Rodzina ogromnie się cieszy,że Oriś do nich przyjedzie.Chociaż nie mają ogrodu ale w okół mają wspaniałe miejsca spacerowe i ogrodzony wybieg dla psów.Ori będzie się pakował ale za 2 tygodnie.Za tydzień rozpoczynają się w Poznaniu ferie zimowe i w pierwszym tygodniu nie będzie dziewczynek w domu ale w następnym już tak, więc Ori będzie mógł stopniowo przyzwyczajać się do pozostawania w domu.Teraz kupili nawet nowe meble do pokoju jednej z córek aby dodatkowo było jeszcze więcej miejsca dla oczekiwanego członka Rodziny :) Pani Kamila ma zadzwonić do Was w sprawie ustalenia terminu transportu i pokryją jego koszty.

Rozmawiałam także z Panem z Gorzowa i powiedziałam,że wizyta wypadła bardzo dobrze to jednak wybrałyśmy domek w Poznaniu.Ori jest bardzo żywiołowym i pełnym temperamentu pieskiem,który wymaga dłuższych spacerów i wybiegania się a ponieważ tam są 2 dziewczynki to będą mogły też z nim poszaleć.Proponowałam Państwu aby szukając innego pieska,dokładniej dopytali o jego charakter.Powinien raczej być spokojniejszy i mniej absorbujący.Telefon był na głośno mówiący więc słyszałam jak Pani przyznała mi rację i dodała,że przecież też już mają swoje lata...Nie zapytali czy może mamy innego pieska o takim charakterze, więc ja też nie proponowałam pomocy z mojej strony

Link to comment
Share on other sites

Już jest ustalony termin transportu Orinka do Poznania.Jest to piątek.P.Piotr zawiezie i przekaże Orinka około 17.Jest to bardzo dobry termin dla obu stron,ponieważ wszyscy będą w domu przez weekend i następny tydzień córki mają jeszcze tydzień ferii i będą opiekować się Orinkiem.No a później Orinek będzie musiał zostawać kilka godzin sam aż z córki przyjdą do domu ze szkoły.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

DZISIAJ NADESZŁA OSTATNIA WPŁATA Z BAZARECZKU WIĘC GO ROZLICZYŁAM:

WPŁATY ZA FANTY 734,00 zł + NADPŁATY 17,30 zł = 751,30 zł

DLA FLIPPERA  - 70% UDZIAŁU = 525,91 zł

DLA ORI             - 30% UDZIAŁU = 225,39 zł

===============================================

RAZEM:              100%        =           751,30 zł

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W BAZARKU :)

Anulko potwierdź jak zawsze na obu wątkach :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...