Jump to content
Dogomania

Psiak dla dziewczyny


Hector1906

Recommended Posts

Witam,

Kilka razy w ciągu ostatniego miesiąca, wspominaliśmy z dziewczyną o zakupie psa. W moim przypadku z takich stricte rasowych czworonogów, to wychowanie ogranicza się do owczarka niemieckiego długowłosego (jeśli to ma jakieś znaczenie, z policyjnej hodowli). U niej natomiast był to z tego co pamiętam m.in. pekińczyk. Szukamy typowego małego psiaka do towarzystwa, by w przypadku jakiegoś wyjazdu do rodziny czy gdziekolwiek, zawsze mogła mieć go przy sobie. Ja jako fan bullowatych i zaprzęgowych upatrzyłem sobie buldoga francuskiego, jej jednak tego typu psiak nie odpowiada. Szuka czegoś, jak to ona określiła z "włosami", nie z sierścią (myślałem, że co nie co znam się na psach, ale coś takiego słyszę pierwszy raz).

Stąd zwracam się z prośbą do Was o pomoc. Wśród jakich ras najlepiej szukać dla niej towarzysza zabaw? Dziewczyna niemalże codziennie spędza 12h w pracy. Ja w styczniu planuję wyjazd na jakieś pół roku za granicę, więc pomyślałem, że to byłby idealny prezent dla niej na czas mojej nieobecności, by miała do kogo się przytulić. A mój wymarzony "buldożer" zapewne też za jakiś rok znajdzie miejsce u nas. :)

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!  

Link to comment
Share on other sites

Trudno nie zgodzić sie z przedmówcami,to bardzo kiepski pomysł,krzywdzący psa.Wychowałeś - jak piszesz- owczarka,to na pewno znasz podstawowe potrzeby psów,szczególnie szczeniąt.A nawet dorosłemu psu byłoby niezwykle trudno siedzieć w samotności pół doby..."Pies do towarzystwa" - no zlituj się...chyba,ze meblom ma towarzyszyć.

Nie wspomnę o tym,jak wyglądałoby mieszkanie po powrocie z pracy...Po prostu poczekajcie z wzięciem nowego domownika.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...