Jump to content
Dogomania

Cziłała przestała się normalnie załatwiać


constantine.gorus@o2.pl

Recommended Posts

Witajcie Drodzy Forumowicze <3 

 Czy pomoglibyście mi znaleźć przyczynę tego, że psinka kiedyś wychodziła się załatwiać przy wielkim mrozie na podwórko, teraz wyjdzie na podwórko, ale potem załatwia się w domu? Nie chodzi o mojego psa - to psina mojego chłopaka, jesteśmy razem od niedawna, pies jeszcze mnie nie zna dobrze. Ale nawet gdy mnie nie było to pies załatwiał się w domu. Babcia chłopaka traktowała go szmatą, po tyłku, i załatwiał się na dworze, a teraz ona już nie ma siły by potraktować go szmatą, tak lekko, bez żadnych bolesnych fizycznych kar, i on sobie znalazł jakis kąt na dole domu i tam się załatwia :( Chłopak robi remont na I piętrze i psina już z 3 razy narobiła na nowe panele..... :/ W domu jest jeszcze kotka kilkuletnia, niedawno została wysterylizowana, i przestala z domu wychodzić, i ten psi biedak, który chce się z nią bawić, a ona go zbywa i czasem ostro potraktuje, ucieka na parter i siedzi tam sam, aż chłopak nie zaniesie psa do góry :( 

Czy ktoś może pomóc w tej sytuacji? <3  Bardzo dziękuję Wam za porady <3 

Link to comment
Share on other sites

 

bou

Nie jestem trolem, napisz mi proszę co jest przerażające, ja kocham zwierzeta mogłam zalogować się poprzez fb, i jestem przeciwna jakimkolwoek karom, ale ja dopiero chłopaka znam od paru tygodni. Moim zdaniem choć nie mam pojęcia o psychice tej rasy, - nie powinno się ich karać. Jestem kociarą i w życiu nie zrobiłabym najmniejszej krzywdy kici nawet gdyby coś źle robiła - szukałabym pomocy na forach lub u kociego behawiorysty. Czy dobrze myślę, że te kary nawet jeśli tylko było to pogonienie szmata, ja nie wiem jak dokładnie babcia psinkę traktowała, wiem tylko ze dostał szmatą jak załatwił się w domu :((( Nie wiem jak pomóc temu psu. Czytam że to to psy odważne - a ten psiak boi się wszystko co mniejsze od niego :( Jak mam psiakowi pomóc? 

Link to comment
Share on other sites

Ok...przepraszam.

To zdumiewające,że kochając koty,nie widzisz nic złego w uderzeniu szmatą psiaka.Zadnego zwierzaka nie powinno się karać (uderzenie,niezleznie od tego czym - to kara fizyczna),powinno się go wychowywać.

Teraz trudno się dziwić,że piesek jest strachliwy,toż to mała pchełka...Pogadaj z chłopakiem,poszukajcie trenera,poproście o rady.Biedny mały...

Link to comment
Share on other sites

 

bou

Ja o tym że psiak jest szmata traktowany dowiedziałam się praktycznie dziś :( Nigdy sama nie zrobiłabym czegoś takiego swojemu psu. Zgadzam się z Tobą w zupełności, my nie jesteśmy długo razem, i widzę, że mój chłopak choć psinka go kocha, jest przekonany, że jak psu w się szmatą da w tyłek to pies sie nauczy czegoś. Muszę z nim koniecznie jutro porozmawiać o tym i pokazać mu Twój post. Chciałabym, żeby zrozumiał. On uważa że pies jest cwany. czy jakoś tak. Czyli bez pomocy psiego behawiorysty sie nie obejdzie? :( Czuję instyktownie że jednak nie... To dlatego on taki wrażliwy jest. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to młody piesek,to kilka dobrych wskazówek I nauka bedzie skuteczna,jeśli dorosły kilkulatek - będzie trudniej,Przede wszystkim wytłumacz chopakowi,że ma dziwaczne poglądy I krzywdzi psa.Nauka za pomocą "szmatą w tyłek",to wstyd dla dorosłego mężczyzny.

Link to comment
Share on other sites

Psinka ma ok 3 - 4 lat.... To On. Zaproszę Krzysia na to forum jutro jeśli się spotkamy - będzie miał co czytać... Nie wiem jak zareaguje na Twój wpis Bou, nie chcę Krzysia obrazić, dyktować mu jak ma wychowywać swojego psa, bo to nie mój pies, dziękuję za Twój wpis, nie mogłam zrozumieć przyczyny tego, że pies załatwia się w domu. Z resztą wcześniej gdyby babcia go szmata traktowała, dalej załatwiałby sie w domu, czyli ten piesek jest bardzo strachliwy, i strach ten nabył przez złe traktowanie przez ludzi u których jest. Cziłała to też chyba pies który w odpowiednim ciepłym ubranku może 3 razy dziennie wychodzić załatwiać się na mrozie? Widziałam na zdjęciach. Dziękuję Tobie za to, że otworzyłeś mi oczy Bou. Zakochani mają klapki na oczach. Pozdrawiam serdecznie. 

Link to comment
Share on other sites

Czytam, że Cziłała  to odważne psy, a tu taka maleńka psinka taka wystraszona, nie wiem za wiele  o jego wczesnej młodości - kiedyś hodowca normalnie obcinał mu pazurki ciach ciach, i psinka nie bała się obcinania, do chwili gdy ktoś z rodziny niechcący przyciął do krwi pazurek - od tej chwili nawet w gabinecie weter. maja problem z obcięciem mu pazurku, tak się boi. Kąpieli też się boi :( Koleżanka napisała, że psem powinien zając się psi behawiorysta, zastosować przeciwwarunkowanie koniecznie bez awersji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...