Jump to content
Dogomania

Nie przeżyje tej zimy w schronisku :(


Guest

Recommended Posts

Dziękuję, naprawdę, ale nie mnie trzeba wspierać i nie o pieniądze chodzi. Po prostu..Ares- on jest najważniejszy jemu szukajmy domu, a jeśli możecie w tym pomóc, to się odwdzięczę jak tylko będę mogła, pomogę czy w opłaceniu jakiejś operacji innego pieska, czy jak tylko inaczej będzie trzeba. Dziękuję raz jeszcze, dobre dziewczyny jesteście i to jest pocieszenie duże, że są tacy ludzie w ogóle. Tylko, że jeśli chodzi o mnie to naprawdę nieistotne, tylko Ares, Ares Aresik <3 Wszystko dla niego <3 Domek i kochająca go osoba. Wiem jak o to jest trudno :(

Link to comment
Share on other sites

Przychodze na watek za mdk8 ale zupelnie nie wiem jak pomoc

Kazdy hotelik ktory znamy to raczej bylby kojcowy

Mam wrazenie ze lepiej byloby szukac dla niego pomocy w jakiejs Fundacji tylko w jakiej

Eh

Strasznie smutno czyta sie te posty Ankary

Taka dobra osoba jest ogromnie potrzebna bezdomnym zwierzakom

Jednak jesli nie nabierzesz sil i nie zadbasz o siebie- Twoja empatia na nic sie nie zda. 

Rozumiemy Cie kochana doskonale co czujesz, jak Ci ciezko walczyc z wiatrakami

Ale pamietaj- stworzylas cudowne warunki w schronisku- chwala Ci za to. Przytulam Cie cieplo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Figunia napisał:

Może dac apel z prośbą na Fb ? 

Może ktoś Aresa pokocha. Tylko serca dla Niego szukamy.

Słowa Ankara, Jej apel, są tak poruszające....

Dla mnie ten wątek to jest Krzyk rozpaczy bardzo poruszający.Muszę poszukać dziewczyn od owczarków,może pomogą.FB też bardzo dużo może pomóc.

Tak sobie myślę głośno,gdyby płot powstał to czy miałby Ares szansę zamieszkania u ankara666 pomimo zamieszkujących tam kotków?

Chyba szybciej by się dało uzbierać pieniążki na płot niż znalezienie mu domu na już.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Anuli i też mi cholernie smutno.  Jak ktoś tu już  napisał,  Ankara chyba doszła do ściany, nie ma już siły do tego niekończącego się psiego nieszczęścia.  W moim odczuciu,  bardzo długo tam wytrzymała i ogromnie dużo dla Zwierzaków zrobiła.  Ares był ostatnią kroplą i chyba jego los dlatego tak jest dla Niej ważny.

Nie wiem,  czy ten płot dookoła Jej domu,  coś zmieni. Koty są, o ile dobrze zrozumiałam,  po przejściach i w dużej ilości, a i TZ Ankary jest przeciwny kolejnemu zwierzakowi. 

Link to comment
Share on other sites

Członkowie Skarpety Owczarkowej na wniosek egradski już głosują wsparcie dla Aresa :)
Ja również znam hotel TYMCZASIK, byłam tam kiedyś i wiem, że psiaki, które tolerują inne psy śpią tam w domu.
Kotów z tego co pamiętam tam raczej nie ma.
Jedyny problem to duża ilość zwierząt, ale to normalka w przypadku dobrych hoteli, a zwłaszcza takich z miejscówkami w domu.
Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłby dobry dom, w którym Ares miałby człowieka tylko dla siebie, ale wiadomo, że trudno znaleźć dobry dom dla owczarka nawet młodego i rasowego ( szukam już jednemu takiemu od pół roku ), a co dopiero dla starszego i schorowanego ( takich mamy aktualnie "na wydaniu" co najmniej kilka )
Ale nie można się poddawać !!! Trzeba intensywnie ogłaszać Aresa !!!
Dobrze byłoby sprawdzić jaki jest faktycznie jego stosunek do innych psów, czy mógłby trafić do domu, w którym jest już pies/sunia. O taki dom pewnie będzie łatwiej.
I przydałoby się więcej zdjęć.
Umieściłabym ogłoszenie na FB na mojej tablicy i tablicach Skarpety Owczarkowej i Stowarzyszenia Miłośników Owczarka Niemieckiego.
Mogę mu również założyć wątki na owczarek.pl i owczarki.eu, ale tak jak napisałam potrzebowałabym więcej zdjęć oraz info na temat stosunku do innych psów (do kotów już znam ;))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zajrzałem na zaproszenie i nie mam niestety nic do zaoferowania.Rozesłałem na fb ale w tym hurcie nieszczęśników ,nie wiem czy zostanie w ogóle zauważony i będzie szybki efekt.Osobiście mógłbym pomóc gdyby to była sunia i inna pora roku.Trzeba czasu,by moje zwierzaki dogadały się z nowym psiakiem.Patrzę na sprawę realnie.Serce mam otwarte ale wiem jakie są realia .Moje psy nie przyjmą nowego zwierzaka gościnnie,niestety.Dyskutujecie sprawę hotelu.Kiepsko to widzę,bo hoteliki działąją jednak zarobkowo i często nie idzie w to parze z jakością w szeroko pojętym rozumieniu.Tymczasik jest ok ale jeśli Ares się nie dogada z innymi,to i tak będzie siedział w zewnętrznym kojcu.Przy takiej ilości zwierzaków nie wierzę,by psiak miał komfort,którego oczekujecie.Komfort czyli człowiek i czas tylko dla niego .DOM,DOM,DOM !!! Czemu tak późno?Czemu na fb nie jest ogłąszany od dawna ? Może już byłby  w swoim domku.Zasięg fb jest ogromny.Teraz gdy zima za progiem,to o kawał czasu za późno.Nie pisząc o straconych paru latach ...To nie jest wyrzut w stronę kogokolwiek.Stwierdzam fakt.Będę go rozsyłał ile sił :(

Link to comment
Share on other sites

Anula wysłała mi wiadomość, więc melduję się na wątku. Psów w potrzebie jest mnóstwo i to w gorszej sytuacji, niż Ares. Chętnych do adopcji starszych, chorych, czy problematycznych psów jest garstka. Zwykle szybciej znajduje dom biedny pies ze schroniska, niż bezdomniak umieszczony w hotelu. Trzeba ogłaszać Aresa i liczyć na szczęście albo po prostu umieścić go w dobrym hotelu, ale wtedy szansa na dom jeszcze bardziej zmaleje. Niestety, takie są realia. Jeżeli chodzi o hotele, to nie wiem, jaki polecić. Hotel Raszka w okolicach Katowic jest podobno dobry i w sumie blisko Oświęcimia (50-60 km) - KLIKNIJ

Im więcej ogłoszeń, tym lepiej. Kto jest na FB, niech udostępnia psiaka - http://otozanimalsoswiecim.pl/psy-do-adopcji/ares-3/

Link to comment
Share on other sites

Melduje się na zaproszenie mdk8 . Znam tylko hotelik u kikou i tam są naprawdę super warunki dla staruszków ale niestety są koty :( Nie dziwię sią Ankarze , że już jej siada psychika :( Ja też nie dawałabym rady. Jak znajdzie się jakiś hotelik domowy dorzucę jakąś deklarację .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Melduję się na wątku. Udostępnię Aresa na różnych forach w mazowieckim. Sama nie mogę go wziąć, ale postaram się wszędzie go zamieścić.... Do DT też chętnie się dołożę

Ankara bardzo Cię podziwiam i współczuję. życzę Ci wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że już czujesz się lepiej.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Melduję się na wątku. Udostępnię Aresa na różnych forach w mazowieckim. Sama nie mogę go wziąć, ale postaram się wszędzie go zamieścić.... Do DT też chętnie się dołożę

Ankara bardzo Cię podziwiam i współczuję. życzę Ci wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że już czujesz się lepiej.

Bardzo dziękujemy.Tak sobie myślę,że ankara nie wytrzymuje już psychicznie i aby jej pomóc potrzebna jest pomoc temu psu.Żeby można było mu znaleźć DT domowe za odpłatnością to wtedy na spokojnie można mu szukać domu.By się pomogło ankarze i Aresowi.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Anula napisał:

Bardzo dziękujemy.Tak sobie myślę,że ankara nie wytrzymuje już psychicznie i aby jej pomóc potrzebna jest pomoc temu psu.Żeby można było mu znaleźć DT domowe za odpłatnością to wtedy na spokojnie można mu szukać domu.By się pomogło ankarze i Aresowi.

Też tak myślę. 

Link to comment
Share on other sites

To jak zapatrujecie sie na domowy hotelik Tymczasik pod Częstochową? 

http://Tymczasik Hotel Dla Zwierząt

Poleca go też dogomaniaczka lobaria. Jest tam pies Edek który wczesniej był w innym hoteliku. Dopiero tutaj został porządnie zdiagnozowany przez weta i bierze odpowiednie leki.

http://www.dogomania.com/forum/topic/108707-starszy-pan-edzio-zbiera-na-hotel-i-diagnostykępomóż-edziowi-warto/?page=33#comment-16883161

Jeżeli będzie odpowiadał to może weźmiemy się za pozbieranie deklaracji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...