Jump to content
Dogomania

Bibi za TM [*] Bibi -Duszka ma już swój domek!! Zostaje na zawsze u kajtek!!! Bibi vel Duszka już nie zamarza w schronisku, od 6.12.2016 r wygrzewa się w cudownym DT u kajtek!!!Zamarza w schronisku! Pomocy ! Malutka czarna suczka błaga o pomoc!!


Recommended Posts

2 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Serdeczności świąteczne zostawiam :)
Figuniu, racja! Bibi zawojuje każdego :)

Mnie szczegolnie rozbraja jej spojrzenie, wyraz oczu. Czytam z nich to wszystko, przez co przeszla. Poniewierka, odrzucenie, glod, strach. Taka mala kruszynka ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Święta, Święta i po Świętach! Jak ja nie cierpię Świąt... byłam jedynaczką, rodzice... jedno po drugim odeszli na zawały, a ja byłam taką, wprawdzie pełnoletnią, "Dziewczynką z zapałkami". Później mąż pracował w/g grafiku, czyli świątek/piątek - jak wypadało, wiele Wigilii, Sylwestrów, Świąt Wielkanocnych, spędzałam sama, następnie z córką.  A co ja Wam tu marudzę - przepraszam.

Chciałam zrobić Bibi zdjęcia na spacerku, w parku, ale jak nie pada, to wietrzysko wieje. Niby te stare dęby są zaopiekowane, konary podtrzymywane linami, ale przy takiej pogodzie, zawsze coś się odłupie, jak nie z dębów to z brzóz. Poczekamy na spokojniejszą aurę, alejki jeszcze będą w świątecznej szacie.

Dziś wielu pacjentów w gabinecie, pójdę jutro, uzgodnię co i w jakiej kolejności przy Bibisi należy wykonać. 

Na https://www.siepomaga.pl/dla-duszki  już 419zł!

Dziś psinka zakwiliła, zastanawiałam się, który zwierzak wydawał takie dźwięki i przypomniałam sobie - to był Strupek - kilkuletnia  świnka morska, oddana do sklepu przez właścicieli. Po ogoleniu miał na ciałku rany, uszka zapchane gnojem, a oczka biedniutkie, zaropiałe. Z powodu alergii właścicielki, musiał być chyba trzymany w jakimś ciemnym pomieszczeniu albo klatka była przykrywana, na stópkach miał Pododermatitis! Kiedy go "oprawiałam" - smarowałam, robiłam kompresy, karmiłam, on właśnie tak kwilił, aż mi się łza zakręciła. Wtedy przestałam lubić kuzyna męża, który patrzył na moje świnki i stwierdził, że matka jego szkolnego kolegi hodowała świnki i sprzedawała do laboratoriów doświadczalnych, "to nawet niezły zarobek był"!

Bibi ma na prawym uchu taką starą, długą bliznę, jakby kiedyś przeciskała się pod ogrodzeniem - siatką. Może koniecznie chciała iść gdzieś za swoją panią/panem? Ona jest taką przylepką!

Kochane! Nie mam doświadczenia - nie wiem gdzie i komu mam podziękować - podpowiedzcie mi, nie chcę nikomu uchybić ani pominąć - nie ogarniam wątków pomocowych :-(

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Havanko i wszystkie Mamy Chrzestne - dziękuję - 235 zł z bazarku wpłynęło na konto, potwierdziłam  na wątku bazarkowym :-)

Nadziejko - wysłałam numer - przepraszam - Ty do Bibi z sercem, a ja nierozgarnięty gapiszon.

Już po wizycie. Dostałam pro/prebiotyki na wyregulowanie układu pokarmowego oraz środek biobójczy do zakropienia na karczek. Bibi miała pchły, ze względu na  szczepienie p/wściekliźnie tuż przed odjazdem ze schroniska i jej ogólnie słabiutki, wtedy, stan, nie dostała nic biobójczego, a mimo, że ją iskam, to nadal na skórce są odchody krwiopijców.

W przyszłym tygodniu - szczepienie na wirusówki. Pani doktor tak zaleciła, bo mimo, że Bibi nie jest młodzikiem, gdyby zetknęła się z "paskudztwami", mogłaby... wiadomo. Lepiej zapobiegać niż później płakać, podobno w naszej okolicy są zachorowania na parwowirozę :-(.

Po Nowym Roku zamówię termin Usg u dr Marcińskiego, /po nim poprawiać nie trzeba/, od razu będzie też wiadomo czy Bibi jest "ciachnięta". Następne badania laboratoryjne, to już na spokojnie i ewentualna sterylka.

Dziś za leki i preparat p/pchłom i kleszczom dla Bibi, zapłaciłam 66 zł /na paragonie jest równo 100, bo kupiłam przy okazji dla kociambrów, a nie chciałam nudzić o dwa paragony. 

WP_20161228_003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...