Jump to content
Dogomania

Bibi za TM [*] Bibi -Duszka ma już swój domek!! Zostaje na zawsze u kajtek!!! Bibi vel Duszka już nie zamarza w schronisku, od 6.12.2016 r wygrzewa się w cudownym DT u kajtek!!!Zamarza w schronisku! Pomocy ! Malutka czarna suczka błaga o pomoc!!


Recommended Posts

11 godzin temu, kajtek napisał:

wywaliłam się na takim śniegu jak skała

kajtek, może jednak sprawdzić, czy to nic poważnego?? I proszę, uważaj na siebie.  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,035_mz_origStaraj się spacerować po trawniku, tam gdzie pieski, takie oblodzone chodniki są bardzo niebezpieczne. Trzymam kciuki, aby wszystko było w porządku. I daj znać, jak się czujesz, ok?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nadziejka napisał:

Scskam goraco  juz jestem przepraszam za wszelkie opoznienia w rozliczeniu kramiku  dla malenkosci mam Twoje konto  Ciociu kajtunkowa  dzis rozliczam czekam jeszcze na wpl cegieleczek zycia

 

Nadziejko złota, dzięki wielkie za pomoc dla maleństwa :)  buziaczki4.jpg

 

A Ty kajteczku zadbaj o się należycie !

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za troskę i ciepłe myśli - moje łapsko już prawie normalne ;-)

Byłyśmy na Usg, 2/3 drogi Bibi Duszka szczekała, piszczała, gryzła kratki transportera, aż sobie obtarła nosek :-(

Wynik

11/01.2017

Wątroba niepowiększona, miąższ bez zmian. Powierzchnie i krawędzie płatów regularne. Pęcherzyk żółciowy miernie wypełniony, bez uchwytnych zmian, mierna ilość drobnych zagęszczeń żółci. Poza tym układ żółciowy, układ naczyniowy wątroby bez uchwytnych zmian.Śledziona niepowiększona, miąższ bez zmian.

Nerki rozmiarów prawidłowych, ok 4,4x2,8cm, miąższ bez zmian, zróżnicowanie korowo rdzeniowe zachowane. Brak złogów i cech zastojowych. Perfuzja prawidłowa, wsp oporowy w normie. RI ok 0,65. Nadnercza bez zmian ok 5-6mm śr. Moczowody bez zmian w budowie, nieposzerzone. Pęcherz moczowy miernie wypełniony, bez uchwytnych zmian w budowie, brak złogów. Cewka moczowa bez uchwytnych zmian w budowie, nieposzerzona.

Macica obecna, zaszyjkowo ok 5mm, w szyjce ok 8mm, w rogach ok 6mm, nieco przerostowa z nieznacznym rozpulchnieniem. Jajniki nieco powiększone, ok 10-12x5-8mm, widoczne zmiany torbielowe.

Trzustka niepowiększona, miąższ bez zmian, przewód trzustkowy nieposzerzony. Żołądek z niewielką ilością hiperechogennego płynu, gazu, w widocznych obszarach bez uchwytnych zmian, budowa warstwowa zachowana. Perystaltyka, pasaż odźwiernkowy prawidłowe. Widoczne odcinki jelit cienkich o widocznych nieco wzmożonych odbiciach od śluzówkowych naczyń chłonnych bez nasilenia typowego dla rozwiniętego zespołu lymphangiectasia, poza tym bez uchwytnych zmian, z niewielką ilościąhiperechogennej, płynnej treści, gazu, bez uchwytnych zmian budowa warstwowa zachowana. Perystaltyka widoczna, prawidłowa. Ściana jelita grubego bez uchwytnych zmian. Okrężnica z mierną ilością nieuformowanej treści, gazu. W prostnicy mierna ilość miernie uformowanej treści, gaz. Brak płynu wolnego w jamie otrzewnej. Brak cech zastoju krążeniowego widocznych w łożysku naczyniowym jamy brzusznej.

Czyli tak w skrócie: trzeba ją wysterylizować! Lekki stan zapalny jelit i to stąd się biorą jej kupy, raz prawidłowe, raz rzadkie. Jutro pójdę do przychodni, może dostanie lek i zalecenie jakiejś konkretnej karmy?

Gdyby doktor Marciński dostrzegł cokolwiek kwalifikującego się do natychmiastowej interwencji - powiedziałby bez owijania w bawełnę.

Tak sobie myślę, że na początku obiecałam jej zafundować refundowaną przez miasto sterylkę /to ta przychodnia od Rtg nóżki - 2x60zł, 4x60zł ;-)/. Bibi Duszka ma na Siepomaga wsparcie od Dobrych Ludzi - 583zł - to spora suma, po odjęciu dzisiejszego Usg - 120zł, zostanie 463zł. 

Jak myślicie: może na spokojnie zamówić operację u doktora w Warszawie, takiego, który ma wieloletnie doświadczenie i każdego czworonożnego pacjenta traktuje indywidualnie? U Bibi wszystkie narządy są takie maleńkie, no i są torbiele w jajnikach. Wydaje mi się, że ginekolog-położnik, poradziłby sobie bez "poprawek", komplikacji, stresu jej i mojego? 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kajtek napisał:

Jak myślicie: może na spokojnie zamówić operację u doktora w Warszawie, takiego, który ma wieloletnie doświadczenie i każdego czworonożnego pacjenta traktuje indywidualnie? U Bibi wszystkie narządy są takie maleńkie, no i są torbiele w jajnikach. Wydaje mi się, że ginekolog-położnik, poradziłby sobie bez "poprawek", komplikacji, stresu jej i mojego? 

 

Jeśli jest wskazanie do sterylizacji, to jak najbardziej zrób to u specjalisty. To starsza sunia, malutka i po przejściach. Tu trzeba na prawdę działać ostrożnie.

Tylko pamiętaj o fakturze  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig

I bardzo się cieszę, że z Twoją ręką już ok. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Jeśli jest wskazanie do sterylizacji, to jak najbardziej zrób to u specjalisty. To starsza sunia, malutka i po przejściach. Tu trzeba na prawdę działać ostrożnie.

Tylko pamiętaj o fakturze  k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,004_QH_orig

I bardzo się cieszę, że z Twoją ręką już ok. 

 

14 godzin temu, elik napisał:

Też uważam, że Bibi powinna być sterylizowana przez dobrego weta mającego doświadczenie w tych zabiegach.

Myślę podobnie, tym bardziej, ze są na to pieniądze. Na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

W pełni popieram Alaskan malamutte, elik i Havanka. To jest maleńka iskierka i nie ma w mikrobrzusiu miejsca na błędy. Jeśli wystąpi potrzeba, to deklaruję wpłatę 50,- na potrzeby zdrowotne kruszynki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za chęć pomocy malutkiej Bibi-Duszki divers2291.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Dziękujemy pięknie!! Tobie, elik za cudny bazarek, i wszystkim, którzy zakupili fanty!! Podobny obraz 

 Dzięki temu mamy fundusze na diagnozowanie i leczenie Bibi!!   

To wielka przyjemność móc pomagać potrzebującym :) Żaden prezent nie da tyle przyjemności, co poczucie, że komuś się pomogło :)

Ja też dziękuję po raz kolejny wszystkim, którzy pomagają pomagać    serce16.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Elik i Nadziejka to Dobre Wróżki - dziękuję Wam i wszystkim uczestnikom bazarków. 

Po otrzymaniu wpłat potwierdzę i podziękuję w wątkach bazarkowych :-).

Dusia-Duszka - dziękuję za chęć wsparcia Bibi Duszki, wstrzymaj się z wpłatą. Dzięki wpłatom, które otrzymałam wcześniej - 326,50 zł, wydałam na wizyty i leki - 266 zł /były zamieszczane foto paragonów/ , mam jeszcze gotówkę, która znacznie się powiększy dzięki wpływom z bazarków Elik i Nadziejki

Wczorajsze Usg - 120 zł  - będzie uregulowane przelewem z kapitału zgromadzonego na Siepomaga i zostanie jeszcze 463 zł.  Uważam, że Bibisia ma dobrą sytuację finansową - posażna z niej panna, choć nie pierwszej młodości ;-)

Dziś pani doktor konsultowała nas gratis - dziękuję!

Póki co, mam Bibi karmić, karmić, tuczyć i pieścić. Nie dostałyśmy żadnych leków, ani zaleceń, co do specjalistycznego żywienia. Sterylkę mam umówić u lekarza, do którego mam zaufanie - tak też zrobię dla bezpieczeństwa suńki. Finansowo jest zabezpieczona i sterylka będzie również na fakturę z puli zebranej na Siepomaga.

A muszę się Wam poskarżyć: Bibi zachowuje się jak samotny łowca: upatrzyła sobie ofiarę, czyli mnie, próbuje odseparować od stada, aby "upolować" i zalizać ;-). Śmieszna z niej istotka: umie podawać łapkę i wystawia brzusio do głasków!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kajtek napisał:

Elik i Nadziejka to Dobre Wróżki - dziękuję Wam i wszystkim uczestnikom bazarków. 

Po otrzymaniu wpłat potwierdzę i podziękuję w wątkach bazarkowych :-).

Dusia-Duszka - dziękuję za chęć wsparcia Bibi Duszki, wstrzymaj się z wpłatą. Dzięki wpłatom, które otrzymałam wcześniej - 326,50 zł, wydałam na wizyty i leki - 266 zł /były zamieszczane foto paragonów/ , mam jeszcze gotówkę, która znacznie się powiększy dzięki wpływom z bazarków Elik i Nadziejki

Wczorajsze Usg - 120 zł  - będzie uregulowane przelewem z kapitału zgromadzonego na Siepomaga i zostanie jeszcze 463 zł.  Uważam, że Bibisia ma dobrą sytuację finansową - posażna z niej panna, choć nie pierwszej młodości ;-)

Dziś pani doktor konsultowała nas gratis - dziękuję!

Póki co, mam Bibi karmić, karmić, tuczyć i pieścić. Nie dostałyśmy żadnych leków, ani zaleceń, co do specjalistycznego żywienia. Sterylkę mam umówić u lekarza, do którego mam zaufanie - tak też zrobię dla bezpieczeństwa suńki. Finansowo jest zabezpieczona i sterylka będzie również na fakturę z puli zebranej na Siepomaga.

A muszę się Wam poskarżyć: Bibi zachowuje się jak samotny łowca: upatrzyła sobie ofiarę, czyli mnie, próbuje odseparować od stada, aby "upolować" i zalizać ;-). Śmieszna z niej istotka: umie podawać łapkę i wystawia brzusio do głasków!

Bibi nie mogła lepiej trafić i pewnie ona sama tak uważa i jest o Ciebie zazdrosna dlatego usiłuje zagarnąć Cię tylko dla siebie :) Mała cwaniara :) Rozkoszne są takie psie zachowania, ale z drugiej strony nie można na nie pozwalać, bo pozostałe zwierzaczki też chcą się Tobą cieszyć :)

Link to comment
Share on other sites

Elik - wiem i nie faworyzuję żadnej z nich, nowy przybysz to stres, ja czuwam, żeby nie prowokować agresji z zazdrości o pozycję. Najbardziej brakuje mi tego, że mogę marszczyć brwi, kręcić głową, grozić palcem, a ślepuszki tego i tak nie odbiorą, trzeba im emocje sygnalizować dźwiękami :-(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kajtek napisał:

Elik - wiem i nie faworyzuję żadnej z nich, nowy przybysz to stres, ja czuwam, żeby nie prowokować agresji z zazdrości o pozycję. Najbardziej brakuje mi tego, że mogę marszczyć brwi, kręcić głową, grozić palcem, a ślepuszki tego i tak nie odbiorą, trzeba im emocje sygnalizować dźwiękami :-(

Ogólnie rzecz biorąc, masz fajowo :)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, agat21 napisał:

:) :) :)

Oświećcie mnie jeszcze w sprawie sterylek starszych suń, bo moje wszystkie były ciachane za młodu - do jakiego wieku sunia może rodzić, do końca życia?

Może odpowiedzą Ci bardziej doświadczone, moja najstarsza była ciachana w wieku 9 lat. Pudliczka znajomych urodziła pierwsze i jedyne szczeniaki, gdy miała ponad 10 lat, bez żadnych komplikacji, siłami natury

Link to comment
Share on other sites

Sciskamy za Was

jeszcze pragne dodac slowenko

wynik pieniazkowy jest dzieki przecudnym Sercom Dogomaniowym

bardzo  bardzo  dziekuje

Cegielenki Zycia podarowaly Sercem

 30 zl od Dusia-Duszka

30  zl od bakusiowa

10 zl od Havanka

7 zl od Olena84

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...