• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
Gerald

Jak oduczyc psa żebrania jedzenia

1 post in this topic

Witam. Mam małego szczeniaka, który był chory i miał wprowadzoną ścisłą diete. Piesek zachorował na giardioze i nie jadł i miał bardzo silne zielone, wodniste, cuchnące biegunki. Podczas choroby schudł 2 kg (wyjściowo ważył 5 kg). Według zaleceń weterynarza piesek ma dostawać dwie łyżeczki mokrej karmy Purina Pro Plan Veterinary Diet co dwie godziny. Następnie mam stopniowo zwiększać porcje i wydłużyć odstępy czasowe. Jak kupka psa będzie już dobrze się formować mogę wprowadzać powoli suchą karmę.

Problem jest taki, że od kiedy zaczął zdrowieć bez przerwy jest głodny. Ledwo zje karmę już leci do kuchni, piszczy i skacze. Nawet na te potrzeby nauczył się szczekać. Ja nie mogę spokojnie przejść obok jego miski i wejść do kuchni nie wspominając już nawet o otworzeniu lodowki (pies od razu do niej włazi).

Najpierw mówiłam mu, że nie wolno. Teraz ignoruje jego zachowanie. Ale zastanawiam się czy to z łakomstwa się tak zachowuje czy z faktycznego głodu. I jak go oduczyc takich zachowań. Narazie jest malutki ale jak urosnie to przecież nie będę mogła zjeść nic bo nie poradzę sobie z nim.

Dodam, że mam też kota. Jego miski przeniosłam na kuchenny blat. Piesek nie da zjeść kotu w spokoju bo ciągle skacze pod tym blatem i ujada na jedzącego kota.

Proszę o poradę jak postępować z żarłokiem terrorystą:)