Jump to content
Dogomania

Socjalizacja psa z innym psem


Anowi898

Recommended Posts

Witam.

Mam ponad 3- letniego Jacka Russela. Chciałabym go nauczyć socjalizacji z innymi psami ponieważ zawsze mamy problem z kim psiaka zostawić na czas urlopu wystawiłam ogłoszenie na pewnym forum, że zajmę się innymi psiakami w czasie urlopu. Sporo osób było zainteresowanych taką wymianą jednak po pierwszym spotkaniu zwykle ludzie się zrażali bo mój pies próbował ugryźć/warczał na ich psa. Jedna para się tylko nie zraziła i próbujemy nauczyć psiaki życia ze sobą:) Psy totalne przeciwieństwa bo koleżanki suczka Golden Retriever to oaza spokoju wszystkiego się boi a mój ma mnóstwo energii. Z każdym spacerem jest coraz lepiej, na początku mój chciał ją ugryźć teraz generalnie spacerują biegają obok siebię, co prawda nie bawią się, ale Jack coraz bardziej ją toleruje. Już była u nas w domu, piła z miski mojego, bawiła się jego zabawkami i spokojnie leżały w bezpiecznej odległości od siebie:) Problem przychodzi kiedy próbujemy je zachęcić je do zabawy Jack tak jakby zaczepia ją do zabawy, ale zdarza się od czasu do czasu, że wyrywa się z zębami na nią. Czy są jakieś sposoby, żeby psy się polubiły? Nie chce ich zmuszać, ale boję się że może ją ugryźć jak zostaną same w domu? Jakieś wskazówki?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jak będą zostawały same to po prostu je izoluj. masz psa jakiego masz, za jakiś czas może się do suni przyzwyczai na tyle, że będą mogły zostać razem. a może nie. nie każdy pies musi lubić inne psy, więc musisz dostosować swoje plany z zabieraniem innych psów "na wakacje" do psa, a nie psa do planów;)

a co do filmików: masakra. tylko psów szkoda. i nie wiem jak ktokolwiek może się tym zachwycać i co gorsza nazywać tego kolesia geniuszem...

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2016 at 1:50 PM, Beatrx said:

jak będą zostawały same to po prostu je izoluj. masz psa jakiego masz, za jakiś czas może się do suni przyzwyczai na tyle, że będą mogły zostać razem. a może nie. nie każdy pies musi lubić inne psy, więc musisz dostosować swoje plany z zabieraniem innych psów "na wakacje" do psa, a nie psa do planów;)

a co do filmików: masakra. tylko psów szkoda. i nie wiem jak ktokolwiek może się tym zachwycać i co gorsza nazywać tego kolesia geniuszem...

Miałam sunie właśnie w zeszły weekend. Zostawiłam już je same na godzinę, nic sobie nie zrobiły;) Każdy zajmował się sobą. Myślę, że będzie dobrze. Od czasu do czasu podchodziły do siebie i tak jakby chcieli się ze sobą bawić, bo już zaczynają merdać ogonem jak obok siebie przechodzą tylko mój jest mega głośny przy tym bo szczeka i chyba chce podgryzać w zabawie. Ona się jeszcze boi, ale jestem pozytywnej myśli. Nie będe ich zmuszać na siłe. Na święta będziemy je mieć ponad tydzień;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...