Jump to content
Dogomania

Pies a wynajem mieszkania


Sammi

Recommended Posts

Hej ludki. Bardzo potrzebuje Waszej pomocy. Mies temu przeprowadziłam się do stolicy z chłopakiem, póki co mieszkamy u znajomych, lecz szukamy mieszkania od... MIESIĄCA. Problem polega na tym, że "ludzie", wynajmujący mieszkania, mają wiecznie ale do posiadania psa. Bo pochlapie ściany, zje podłogę, wybije szybę, połknie kanapę, pogryzie dywan, zrobi dziurę w drzwiach i pewnie jakimś cudem sufit zdemoluje. Wczoraj już praktycznie dostaliśmy mieszkanie, a dziś z rana sms "przepraszam, mąż kategorycznie nie godzi się na psa, pozdrawiam". Nosz... Mój piesek aktualnie jest w domu rodzinnym, kocham go i chcę mieć przy sobie. Druga sprawa jest taka, że mama wyjeżdża co jakiś czas do NL do pracy i mój Bianeczko wtedy musi być ze mną. Przeprowadzając się tutaj nie wiedziałam, że mały, wychowany, spokojny kundelek sięgający do kolan to potwór, który zdemoluje cały blok, włącznie z osiedlem i pewnie jeszcze metro zbombarduje. 

Moje pytanie brzmi... Czy mogę na kolejnym oglądaniu mieszkania "zapomnieć", że będzie przebywał u mnie pies, jeśli właściciel w ogłoszeniu nie napisał ani TAK ani NIE w tej kwestii i w umowie również nic na ten temat nie będzie? Czy jeśli wynajmiemy mieszkanie bez rozmowy o psie i potem nagle jakimś cudem właściciel się dowie, że posiadam włochatego stwora w jego mieszkaniu może nas z niego wyrzucić? Jak to wygląda od strony prawnej? A może znacie kogoś, kto nie traktuje psa jak terrorysty i ma mieszkanie w Wawie do wynajęcia dla 2 osób do 1800 zł? ;) Pomóżcie błagam, musimy się wynieść od znajomych w końcu. 

 

Ludzie są bez serca. 

Link to comment
Share on other sites

A nie prościej poszukać w wyszukiwarce mieszkań z tagiem "zwierzęta"? Większość oczywiście da wynik "bez zwierząt", ale sprawdziłam z ciekawości - w 5 minut udało mi się namierzyć w Warszawie trzy ogłoszenia z oznaczeniem "zwierzęta mile widziane", w budżecie niewiele wyższym niż ten, którego oczekujecie (chyba swoją drogą dość skromny jak na stolicę). 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Sammi napisał:

 

Moje pytanie brzmi... Czy mogę na kolejnym oglądaniu mieszkania "zapomnieć", że będzie przebywał u mnie pies, jeśli właściciel w ogłoszeniu nie napisał ani TAK ani NIE w tej kwestii i w umowie również nic na ten temat nie będzie? 

 

Możesz. Jeśli chodzi o stronę prawną to pytasz o to jak powinno być w teorii czy jak jest w praktyce?

Link to comment
Share on other sites

O 1.12.2016 o 14:21, wronka napisał:

A nie prościej poszukać w wyszukiwarce mieszkań z tagiem "zwierzęta"? Większość oczywiście da wynik "bez zwierząt", ale sprawdziłam z ciekawości - w 5 minut udało mi się namierzyć w Warszawie trzy ogłoszenia z oznaczeniem "zwierzęta mile widziane", w budżecie niewiele wyższym niż ten, którego oczekujecie (chyba swoją drogą dość skromny jak na stolicę). 

To, że są, nie znaczy, że odbierają telefon i są aktualne. Byłam na wielu spotkaniach i wiecznie są rezerwacje przez wcześniejsze osoby, albo mieszkania widmo, albo po prostu dzwonisz 1000 razy i nic ;)

 

9 godzin temu, klaki91 napisał:

Możesz. Jeśli chodzi o stronę prawną to pytasz o to jak powinno być w teorii czy jak jest w praktyce?

I tak i tak :) Przyda się na przyszłość...

 

 

Na szczęście wczoraj późnym wieczorem, udało nam się znaleźć mieszkanie (całkiem przypadkiem) i jutro się wprowadzamy! :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...