Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA


Mortes

Recommended Posts

Dzień dobry , dzień dobry ;)

Z moich dzisiejszych przemysleń o Jędrusiu muszę napisać że Jędruś jest jednym z grzeczniejszych piesków w Białogonkowie ...  Słucha uważnie co do niego mówię , wie że gdy Białogonki wychodzą na podwórko to trzeba się schować za drzwi lub za Ciocie Mortes ;) Wie że gdy Białogonki dobijają sie do drzwi i chcą juz wrócić z podwórka to trzeba wyjśc z ich pokoju i znowu schować się za drzwi . Jeszcze nigdy nic Jędruś nie zniszczył czy pogryzł .Nigdy nie zrobił nigdzie w domu siusiu . Nigdy nie warknął na żadnego psa czy na nas. Grzecznie przesypia całą noc. Niestety w dalszym ciagu boi sie wychodzic poza ogrodzenie tym bardziej że kilkanascie razy dziennie biega po naszym terenie ten wielki pies sąsiada :( Bardzo to utrudnia nam pracę z Jędrusiem :( a musimy jednak nauczyć Jędrusia dobrze chodzic na smyczy bo nie wyobrażam sobie żeby Jędrus mieszkał kiedys w kojcu w budzie :( Chciałabym żeby mieszkał w domu/mieszkaniu z dobrymi ludźmi

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Mortes napisał:

Dzień dobry , dzień dobry ;)

Z moich dzisiejszych przemysleń o Jędrusiu muszę napisać że Jędruś jest jednym z grzeczniejszych piesków w Białogonkowie ...  Słucha uważnie co do niego mówię , wie że gdy Białogonki wychodzą na podwórko to trzeba się schować za drzwi lub za Ciocie Mortes ;) Wie że gdy Białogonki dobijają sie do drzwi i chcą juz wrócić z podwórka to trzeba wyjśc z ich pokoju i znowu schować się za drzwi . Jeszcze nigdy nic Jędruś nie zniszczył czy pogryzł .Nigdy nie zrobił nigdzie w domu siusiu . Nigdy nie warknął na żadnego psa czy na nas. Grzecznie przesypia całą noc. Niestety w dalszym ciagu boi sie wychodzic poza ogrodzenie tym bardziej że kilkanascie razy dziennie biega po naszym terenie ten wielki pies sąsiada :( Bardzo to utrudnia nam pracę z Jędrusiem :( a musimy jednak nauczyć Jędrusia dobrze chodzic na smyczy bo nie wyobrażam sobie żeby Jędrus mieszkał kiedys w kojcu w budzie :( Chciałabym żeby mieszkał w domu/mieszkaniu z dobrymi ludźmi

Myslę że to można dodać do ogłoszenia, o tym ,że wie jak sie zachowac mieszkając z innymi psami i to wszystko dalej.

Link to comment
Share on other sites

No niestety ... my już od dłuższego czasu nie wychodzimy z żadnym psiakiem poza nasze ogrodzenie a jeszcze na nasz teren :( To duży niekastrowany pies , bardzo nadpobudliwy i napastliwy :( Nasze dziadki się go bardzo boją . W stosunku do  mnie nie ma chyba złych zamiarów ale jest bardzo pobudzony jak mnie widzi , do tego stopnia że kilka razy poszarpał mi ubranie :(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Mortes napisał:

No niestety ... my już od dłuższego czasu nie wychodzimy z żadnym psiakiem poza nasze ogrodzenie a jeszcze na nasz teren :( To duży niekastrowany pies , bardzo nadpobudliwy i napastliwy :( Nasze dziadki się go bardzo boją . W stosunku do  mnie nie ma chyba złych zamiarów ale jest bardzo pobudzony jak mnie widzi , do tego stopnia że kilka razy poszarpał mi ubranie :(

A nie da sie tego zgłosić - przecież to niebezpieczne i dla Ciebie i dla psów a teren przecież Twój - a, czy da sie ten teren ogrodzić - jak to wygląda?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wyliczył pan co proponuje niższą cenę to sama siatka , drewniane słupki, prowizoryczna brama i robocizna to koszt ok 3 tys :( Wiadomo że to byłby teren gdzie wychodzilibyśmy z psiakami na smyczach lub ew staruszki byłyby puszczone pod naszym nadzorem .  Podmurówka wielokrotnie podniosłaby cenę . W zasadzie to byłaby siatka .... ochronna przed sąsiadem i jego psem .  Na razie jednak mamy poważniejszy problem w Białogonkowie : nie mamy wody ! :( Czekam dziś aż po swojej pracy przyjedzie do nas Pan Hydraulik i oceni co się dzieje . Az boję się mysleć o kosztach tym bardziej że ostatnio Żółta Strzała sporo kosztuje : naprawa , opłata OC... ech , cięzki czas mamy :( Jeszcze to wszechobecne błoto :(

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Mortes napisał:

Z tego co wyliczył pan co proponuje niższą cenę to sama siatka , drewniane słupki, prowizoryczna brama i robocizna to koszt ok 3 tys :( Wiadomo że to byłby teren gdzie wychodzilibyśmy z psiakami na smyczach lub ew staruszki byłyby puszczone pod naszym nadzorem .  Podmurówka wielokrotnie podniosłaby cenę . W zasadzie to byłaby siatka .... ochronna przed sąsiadem i jego psem .  Na razie jednak mamy poważniejszy problem w Białogonkowie : nie mamy wody ! :( Czekam dziś aż po swojej pracy przyjedzie do nas Pan Hydraulik i oceni co się dzieje . Az boję się mysleć o kosztach tym bardziej że ostatnio Żółta Strzała sporo kosztuje : naprawa , opłata OC... ech , cięzki czas mamy :( Jeszcze to wszechobecne błoto :(

A moze info że teren jest chroniony, nawet jak nie jest, tak troche oszukać, moze facet sie ogarnie, albo że kamerowany

Link to comment
Share on other sites

Ciociu Oleno , ten pan zna ten teren jak własną kieszeń :( Co więcej , zna bardzo dobrze Białogoński domek ! Jest kuzynem poprzedniego właściciela .  Jest też pracownikiem Urzędu Gminy ... Nie pozostaje nam nic innego jak zagryźć zęby i ... siedzieć cicho ... dla dobra psiaków

Link to comment
Share on other sites

W sprawie wody przekopiuje z wątku Białogonków ;

"Tak więc dziś dowiedziałam się że ...nie mamy studni !!! Mamy prowizoryczną studzienkę :(  Jest za płytka , powinna mieć na zewnątrz ... zapomniałam jak się to nazywa - te betonowe obręcze i jakieś wejście z boku ( ?) . Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam  :( Zamulona woda zapycha pompę i niestety takie problemy ( i oby nie większe) będą się zdarzały :( Dziś Pan Hydraulik uratował sytuację i mamy wodę . Całe szczęście ... bo w pewnym momencie istniała groźba ściągnięcia koparki a z racji dużego błota dziś byłoby to nie możliwe :( czyli na bliżej nieokreślony czas zostalibysmy bez wody . Co prawda do celów spożywczych przywożę wodę z Kielc ale w Białogonkowie praktycznie cały czas korzystamy z tej wody ze studni do prania , mycia się , mycia garnków , podłóg czy choćby do WC . Cała instalacja grzewcza jest na wodzie ze studni :(

Dziś za prace  Pana Hydraulika nie zapłaciliśmy nic  . Dziękujemy bardzo mocno Panie Jurku :) Ja ze swej strony bardzo się cieszę że mamy blisko Białogonkowa tak zaradnego i mądrego człowieka . "

 

Agatku co do sasiada to ma nie ogrodzony teren a psa trzyma w maleńkim kojcu ;( . To znaczy ma ogrodzona tzw. częśc reprezentacyjną przed domem gdzie rosna mu piekne rośliny ale wątpie żeby zgodził sie tam puszczać  swojego psa ;( A poza tym jest to człowiek pokroju ...gospodarza Anioła z "Alternatyw 4" ... niektórzy z nas pewnie pamietaja jeszcze ten film ;) TZW. Cięzki przypadek do negocjacji ;( a i szkody może narobic jak mu sie nadepnie na odcisk ...choćby najdelikatniej :(

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam o Waszych problemach z ogrodzeniem całego terenu i mam propozycję, którą warto wziąć pod rozwagę. Otóż rozważcie założenie akcji zbierania funduszy na ten cel na którejś stronie pomocowej do zbiórek publicznych. Mogą na nich zbierać wszyscy na każdy cel! Moim zdaniem najbardziej korzystna jest strona siepomaga.pl, ale jest też popularna pomagam.pl. Sama tam wpłacam, głównie na cele prozwierzęce lub dzieciakom chorym. Na prawdę warto spróbować:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Z takimi gośćmi lepiej nie zadzierać niestety. Będzie chcial się zemścić, podrzuci jakąś trutkę Białogonkom i nieszczęście gotowe. Zdecydowanie lepiej pomyśleć o ogrodzeniu terenu, który mógłby byc wtedy super terenem wybiegowym dla Białogonków. Zawsze to większy teren do biegania, więcej zapachów, bodźców...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, agusiazet napisał:

Przeczytałam o Waszych problemach z ogrodzeniem całego terenu i mam propozycję, którą warto wziąć pod rozwagę. Otóż rozważcie założenie akcji zbierania funduszy na ten cel na którejś stronie pomocowej do zbiórek publicznych. Mogą na nich zbierać wszyscy na każdy cel! Moim zdaniem najbardziej korzystna jest strona siepomaga.pl, ale jest też popularna pomagam.pl. Sama tam wpłacam, głównie na cele prozwierzęce lub dzieciakom chorym. Na prawdę warto spróbować:)

Agusiu dziękujemy za radę . Nie wiem tylko czy w naszym przypadku to ma sens :( Przypominam Ci że juz taka akcję uruchamialiśmy w związku z zakupem klatki pułapki dla Jędrusia . Zebraliśmy ... 0 zł , ale przemyslimy to jeszcze ;)

Link to comment
Share on other sites

Może w złym dziale FB opublikowaliście zbiórkę. Najlepiej chyba idą na Nie dla bandytów znęcających się nad zwierzętami! Trzeba też dużo razy ją publikować u siebie i znajomych, no i czas realizacji zbiórki powinien być w miarę długi, data ogłoszenia zbiórki też jest ważna, najlepiej po 1 i 15 każdego miesiąca, bo ludzie są po wypłacie:) Może tym razem się uda, czego serdecznie życzę:)

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Mortes napisał:

Agusiu dziękujemy za radę . Nie wiem tylko czy w naszym przypadku to ma sens :( Przypominam Ci że juz taka akcję uruchamialiśmy w związku z zakupem klatki pułapki dla Jędrusia . Zebraliśmy ... 0 zł , ale przemyslimy to jeszcze ;)

Żeby rzucić się z pomocą obcy ludzie muszą widzieć biedę, potrzebę i sens. Nie wydaje mi się, żeby dopatrzyli się sensu w budowaniu płotu dla Was tylko dlatego, że jakiś sąsiad nie pilnuje swojego psa, który zresztą może będzie umiał przeskoczyć/podkopać nowe ogrodzenie i cały wydatek minie się z celem. Problemem jest sąsiad, nie otwarty teren.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Mortes napisał:

Moi Drodzy jakby jakaś miła Ciocia pomogła nam ułożyć najpiękniejszy na świecie tekst do ogłoszeń dla naszego księciunia to będziemy bardzo wdzięczni ... ;)

Mortes Ty  znasz księciunia najlepiej na świecie  i łatwiej ci będzie tekst napisać niż komukolwiek z nas. Nie lenię się broń boże, ja księciunia uwielbiam,  ale tak uważam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...