Jump to content
Dogomania

DO ZAMKNIĘCIA


Mortes

Recommended Posts

Wczoraj mieliśmy przykrą sytuację po której niestety musimy mocno ograniczyć zabawy na naszej łączce :( Biegał Jędruś i Misiu , byłam też ja i Krzysiu . Ja wypakowywałam zakupy z samochodu a Krzysiu patrzył na chłopaków . Niestety nasza łączka sąsiaduje z takim niedużym laskiem sąsiada . Sąsiad wyszedł z lasu ze swoim psem dosłownie na nasze ogrodzenie i niestety pies  przez druty siatki leśnej zaatakował Jędrusia który był przy siatce i wcale nie uciekał przed tym psem tylko strasznie na niego ujadał . W pewnym momencie pies wsadził głowę w duże oczko siatki i złapał Jędrusia za szyję :( Pies jest bardzo silny i duży i szarpał Jędrusia niszcząc siatke :( Zanim dobiegliśmy  krzykami i rzucaniem tym co akurat miałam w ręku odgonilismy psa od Jędrusia . Wyoglądaliśmy Jędrusia z każdej strony ale całe szczęście nie ma uszkodzonej skóry , uratowała go obroża bo okazało się że pies złapał Jędrusia za obrożę i szarpał . Niestety już więcej nie zaryzykujemy takiej akcji :( Sąsiad na moje zwracanie mu uwagi żeby prowadzał psa na smyczy kiwa tylko głową a i tak robi po swojemu :( 

Link to comment
Share on other sites

Straszna historia:( Z takimi ludźmi nie ma sensu gadać, bo i tak robią po swojemu. jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zdublowanie siatki tam, gdzi egraniczy z działka sąsiada i postawienie drugiej jakieś pół metra od pierwszej, żeby pies sąsiada nie miał szans przełożyć łba i tak zaatakować:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎05‎-‎13 o 11:35, Mortes napisał:

 Sąsiad wyszedł z lasu ze swoim psem dosłownie na nasze ogrodzenie i niestety pies  przez druty siatki leśnej zaatakował Jędrusia który był przy siatce i wcale nie uciekał przed tym psem tylko strasznie na niego ujadał

No ale siatka dzieli dwa tereny i trudno mieć pretensje do psa sąsiada, skoro Jędrek go prowokował. Nie trzeba podchodzić tuż do siatki po prostu, a i należałoby wychować psy tak, żeby nie "ujadały strasznie" przy ogrodzeniu

Link to comment
Share on other sites

Psy przebywające na swoim terenie ujadają prawie wszystkie ( moje też) , i mają do tego prawo o ile jest zachowana cisza nocna. Natomiast agresywny pies nie ma prawa być luzem nawet w obecności właściciela. Dziś zaatakował Jedrusia a jutro np. dziecko, bo dziecko też ma prawo sobie pokrzyczeć lub staruszkę podpierającą się laska, bo laska może się psu nie spodobać. Sąsiad jest burakiem i tyle, niestety buraki mają najczęściej agresywne psy.   

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Podzielam opinię doris66  ...generalizując może mocno?!... ja najczęściej o złe zachowanie psa ,obwiniam człowieka?! ...z drobnymi wyjątkami!  biedny Jędruś, napewno się wystraszył :(   dobrze ,że miał obrożę!  Spokojnego tygodnia, życzę! :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.05.2017 o 11:35, Mortes napisał:

Wczoraj mieliśmy przykrą sytuację po której niestety musimy mocno ograniczyć zabawy na naszej łączce :( Biegał Jędruś i Misiu , byłam też ja i Krzysiu .

Nie rozumiem dlaczego to Wy macie ograniczać zabawy na Waszej ogrodzonej łączce.

Domyślam się jaki straszny stres przeżyliście ,ale w końcu to Wasz teren,zabezpieczony i to sąsiad powinien uważać na swojego psa.

Z drugiej strony rozumiem ,że musicie utrzymywać poprawne stosunki z sąsiadami.......

Widzę tylko jedno wyjście ,lepsze zabezpieczenie łączki od strony sąsiada.

Popieram też całkowicie Doris 66.Moje psy,które nigdy nikomu krzywdy nie zrobiły też zawsze ujadają wzdłuż ogrodzenia.

Pies nawet ten najłagodniejszy zawsze będzie pilnował swojego obejścia.

Brawa dla Jędrusia .Całe szczęście,że nic mu się nie stało.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kochani , mnie też ta sytuacja denerwuje :( Zachowanie sąsiada bardzo utrudnia nam funkcjonowanie i tak już w trudnych warunkach :( Żeby bardziej obrazowo wyjaśnić Wam jak to u nas wygląda, Krzysiu stworzył taki plan gdzie zaznaczył fioletowymi kropkami stałą trasę spacerów sąsiada i psa a często samego psa który jest puszczany luzem np na kilka godzin :( Ten pies krąży koło nas wokoło , czuje zapachy naszych psiaków i jest bardzo pobudzony :( Dużą czerwoną gwiazdką zaznaczył Krzysiu miejsce ataku na Jędrusia .

 

Bez_tytu_u.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Możecie sobie wyobrazić jak funkcjonowaliśmy bez siatki leśnej na naszej łączce :( Psa i sąsiada mieliśmy dosłownie niemalże na progu :( Białogonki za każdym razem gdy pies biegał wokoło domu i wybiegu dostawały szału :( I uwierzcie mi , przy tak licznej zwartej grupie o wychowywaniu i posłuchu w takiej chwili można pomarzyć :( Pies doskakiwał do naszej poprzedniej prowizorycznej bramy a Białogonki w silnej grupie wzajemnego wsparcia nie pozostawały mu dłużne :( Tak że ja i tak bardzo się cieszę z tego że ogrodziliśmy naszą łączkę . Mamy o wiele łatwiej i spokojniej , pies z racji siatki nie wchodzi na naszą łączkę ...sąsiad też ;)

Link to comment
Share on other sites

Ewuniu , Jolantino nie wiem czy wybudowanie kolejnego ogrodzenia to dobry pomysł :( To jest ok 170 metrów bieżących :( To co teraz stoi kosztowało fortunę :( nie wyobrażam sobie żeby znowu tyle zapłacic :(

 

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Mortes napisał:

Ewuniu , Jolantino nie wiem czy wybudowanie kolejnego ogrodzenia to dobry pomysł :( To jest ok 170 metrów bieżących :( To co teraz stoi kosztowało fortunę :( nie wyobrażam sobie żeby znowu tyle zapłacic :(

 

Teraz to już wiem, jak to wygląda - to nie tylko jeden odcinek jest newralgiczny, ale zwierz może biegać dookoła.

A jak widać na planie, ogrodzona łączka stanowi też dodatkowo taki bufor bezpieczeństwa przy wychodzeniu i wchodzeniu na posesję. Dom-wybieg-furtka-łączka-brama i o na odwrót.Dobrze to pojęłam?

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mortes napisał:

Ewuniu , Jolantino nie wiem czy wybudowanie kolejnego ogrodzenia to dobry pomysł :( To jest ok 170 metrów bieżących :( To co teraz stoi kosztowało fortunę :( nie wyobrażam sobie żeby znowu tyle zapłacic :(

 

A może ustawić takie płoty, które można kupić w OBI, czy innych tego typu sklepie? Tak, żeby pies nie mógł wsadzić pyska:( Zabrać teraz psiakom łączkę, to byłoby wielkie nieszczęście dla nich:( 

Nie jestem dobra w szukaniu, ale chodzi mi o jakiś prosty płotek:

 

https://www.obi.pl/ploty-ogrodnicze-i-metalowe/plot-sztachetowy-bielefeld-prosty-180-cm-x-80-cm/p/5105374

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, jola&tina napisał:

Teraz to już wiem, jak to wygląda - to nie tylko jeden odcinek jest newralgiczny, ale zwierz może biegać dookoła.

A jak widać na planie, ogrodzona łączka stanowi też dodatkowo taki bufor bezpieczeństwa przy wychodzeniu i wchodzeniu na posesję. Dom-wybieg-furtka-łączka-brama i o na odwrót.Dobrze to pojęłam?

 

Dokładnie tak :) czujemy się bezpieczniej i przy wchodzeniu i wychodzeniu  :)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Ewa Marta napisał:

A może ustawić takie płoty, które można kupić w OBI, czy innych tego typu sklepie? Tak, żeby pies nie mógł wsadzić pyska:( Zabrać teraz psiakom łączkę, to byłoby wielkie nieszczęście dla nich:( 

Nie jestem dobra w szukaniu, ale chodzi mi o jakiś prosty płotek:

 

https://www.obi.pl/ploty-ogrodnicze-i-metalowe/plot-sztachetowy-bielefeld-prosty-180-cm-x-80-cm/p/5105374

 

 

 

Pomysł niezły ale ... po pierwsze finanse ( w tym przypadku nie do przeskoczenia :( ) , a po drugie to trochę za niski ten płotek :( Jędruś sobie by bez problemy poradził z ominięciem go górą a i pies sąsiada który jest duży też nie miałby problemu :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...