Jump to content
Dogomania

Ozarow Mazowiecki koło Warszawy- prosba o pomoc w terapii agresywnego psa


darianna55

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Zwracam sie do Was drodzy Dogomaniacy z wielka prosba o pomoc Mam 1,5 rocznego psa wzietego z dworu, wyglada jak wyrosniety border colie krotkowlosy. Pies ma bardzo silnie rozwinieta agresje lekowa i nadpobudliwosc. Prowadzi go obecnie lek. wet. dr Kudla. Pies przebywa obecnie u moich rodzicow w Ozarowie Mazowieckim.Zeby przelamac agresje i leki psa, potrzebuje on kontaktu z ludzmi innymi niz domownicy.Wobec nas jest przyjazny. Niestety wobec obcych zachowuje sie agresywnie i mam problemy ze znalezieneim osoby ktora zechcialaby spotkac sie z nami na ulicy/ w domu i potrzebywac chwile z psem. Pies bardzo sie rzuca, szczeka takze nie jest to nic przyjemnego ale inaczej nigdy nie przelamiemy jego lekow. Ja juz jestem zrozpaczona dlatego pomyslalam ze moze ktos z Was drodzy dogomaniacy mieszka w Ozarowie Mazowieckim/ okolicach i moglby sie z nami spotkac np.w przyszly weekend? Odwdziecze sie upominkiem, w gre wchodzi nawet wynagrodzenie (jestem juz zrozpaczona) Licze bardzo na pomoc, Daria. Pies  oczywiscie chodzi w kagancu.

Link to comment
Share on other sites

Hej dariana55. Zanim zaczniesz spotykać się ze swoim psem i osobami postronnymi skontaktuj się w tej sprawie z doświadczonym szkoleniowcem. Po to aby samej niechcący nie pogorszyć jeszcze sprawy Powiem Ci z własnego doświadczenia , gdy chodziłem na profesjonalne szkolenie z własnym psem (takie 3 miesięczne 3 razy w tygodniu w grupie 5ciu psów) Pojawiali się też tam za zgodą szkoleniowca właściciele z tzw agresywnymi psami , w celu diagnozy i określenia dalszego postępowania. Niektóre psiaki były już przeznaczone do uśpienia. Ale pod okiem fachowca już po 2-3 spotkaniach chodziły bez kagańca a póżniej to psiaki do rany przyłóż. Nie rób niczego od tak- aby tylko spotykać się z obcymi ludzmi i psami bez uprzedniego kontaktu z doświadczonym treserem aby sobie , innym i psu krzywdy nie zrobić

Mówię Ci co potrafi zdziałać szkoleniowiec, gdyż sam w tym uczestniczyłem, . A nieraz to były trudne rasy takie np jak Cane Corso, Dog Kanaryjski ,agresywne owczarki niemieckie, czy Pit Bul Czerwononosy.ale i także małe mixiaki

Link to comment
Share on other sites

Black & Tan dziekuje za odpowiedz. Tak jak pisałam, pies jest w trakcie terapii behawioralnej, prowadzi go dr Kudła. Jednym z elementów terapiii jest oswajanie psa z ludźmi, a ja mam ten problem ze nie bardzo mam z kim psa oswajac. Pies na pierwszy rzut oka jest agresywny szczeka ale to wszystko wynika z leku, w domu nie krzywdzi on nawet kota. Jst jeszcze na wczesnie na zabieranie psa na grupowe szkoleni, chcialam przelamywac jego leki najpirw przez oswjaanie z pojedynczymi sami, ludzmi. To moze byc nawet spotkanie na ulicy na kwadrans- moze ktos mieszka w Ozarowie i moglby pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Hej

Mój szkoleniowiec właśnie brał takie psy na kontakt z naszymi psami i ludzmi właśnie na początku, tylko na 10 - 15 minut. Obserwował psa i właściciela , ewentualnie przez chwile sam prowadził psa, po to aby wiedzieć co dalej robić. Tak jak pisałem , po paru takich sesjach , te psiaki już chodziły z nami na godzinne spacery do lasu. Najpierw na lince , pózniej już luzem. Tak to działa pod okiem szkoleniowca. Złap kontakt z dobrą doświadczoną szkołą dla psów. Porozmawiaj najpierw ze szkoleniowcem, a on zapewne Ci pomoże, pokieruje was z psiakiem. Warto. Sam widziałem jak to działa.

No ja mam jakieś 500km do Twoich okolic, tak że tylko tu pisemnie mogę pomóc.

Poooowodzenia życzę.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam mój drugi post na forum

 co do szkolenia polecam najpierw zrozumienie świata psa  ---- pooglądałem  co było na You-Tube...  ok  :)  wiele jest nieporozumień ... jak dla mnie rosyjsko języczny portal jaki prowadzi Antuan Nadżarian  --- jest w języku rosyjskim jednak mimo ,że piszą o autorze jako rosyjskim szkoleniowcu jest to Gruzin (znam dobrze rosyjski ) w związku z tym mówi prostym rosyjskim bez dialektów i skrótów dialektycznych  czyli zrozumiały dla obcokrajowców :) 

zamieszczę linki do filmów -genialne na początku właściciele opisują problem --- z jego filmów mogą się uczyć szkoleniowcy treserzy  :)  pierwszy mini piesek drugi wielki piesek 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam niedaleko. mogę spotkać się z twoim psem. Sama mam psa agresywnego do innych psów, więc rozumiem Twój problem. Nie boję się psów. Podaj na priv nr telefonu to się umówimy. Oczywiście o żadnej wdzięczności nie ma mowy. Mogę się spotkać jutro przed południem lub w tygodniu po pracy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...