Jump to content
Dogomania

Czy nauczy się załatwiać na dworze??


Hermaniątko

Recommended Posts

Witam! Chciałabym bardzo prosić o Waszą opinię. Otóż mam 7tyg. Szczeniaka rasy Beagle. Piesek załatwia praktycznie wszystkie swoje potrzeby w domu,dosłownie wszędzie. Niestety,ale nie mam możliwości wychodzenia z nim zbyt często na dwór. Wychodzi 3-4razy dziennie tylko. moje pytanie brzmi: czy pomimo tego,że piesek nie wychodzi tak często jak powinien jest szansa,że nauczy się załatwiać tylko na dworze,czy jest to niemożliwe przy takich rzadkich spacerach?? Bardzo proszę o opinie,ponieważ zapach moczu w całym mieszkaniu już nas dobija... 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

3-4 razy dla 7 tygodniowego szczeniaka to bardzo mało! Taki szczeniaczek potrafi siusiać nawet kilka razy na godzinę, i to pod siebie, bez wąchania i szukania miejsca. Gdzie stoi, tam siusia. Możesz uczyć go załatwiania potrzeb na matę. Kup w aptece. rozłóż w miejscu, gdzie robi to najczęściej. Wysprzątaj całe mieszkanie, wymyj nawet octem, aby usunąć zapach. Po tym, jeżeli załatwi się na podłogę, wytrzyj papierem toaletowym lub szmatką i połóż na matę, tak aby czuł tam zapach siuśków. Po wstaniu, zabawie, jedzeniu stawiaj go tam i czekaj, aż się załatwi, a następnie nagradzaj jedzonkiem (kup specjalne nagródki,aby jadł takie jedynie przy załatwianiu się, żeby mu się z tym kojarzyło, nie karmę , np w zoologiczym, pójdź zapytaj, na pewno Ci doradzą) i pochwałą głosową, ważny jest też ton głosu. I tak z nim praktykuj. Z czasem zacznie załatwiać się na matę, a gdy będzie rósł matę przesuwaj w stronę drzwi. Później kompletnie ją usuń, lub wynieś na dwór ,aby tam się na niej załatwił. Cierpliwości. Tak mały szczeniak zawsze będzie robił w domu. W wieku około 4,5 miesięcy zacznie już coś kumać. Ale i tutaj wpadki się zdarzają. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie, skoro masz mało czasu dla psa, to dlaczego zdecydowałaś się na jego kupno? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...