Jump to content
Dogomania

Ropa z pochwy u szczeniaka


Milka87

Recommended Posts

Hej .! Mamy pit bullke BEBE  ( ktora aktualnie ma 6 miesiecy)... wzielismy ja gdy miala 9 tygodni . Od samego poczatku byly problemy ropne z miejsc imnyywnych ... bylismy u weterynarza ... stwierdzil ze moze przejdzie z czasem  "takiego malucha nie bedzie faszerowal antybiotykiem" . Gdy miala ok 4 mscy wybralam sie do drugiegoweterynarza  poniewaz wyciek ropny sie nasilal . Lekarz  zrobil jej test moczu z papierkow wyszlo lekkie zakazenie w moczu  dal  jamoxycyline .. brala 2 tygodnie ... bez zmian:(  ... nic nie pomoglo ... za drugim razem zrobil test labolatoryjny ... jaka ma bakterie i jaki antyniotyk na nia zadziala.  Wyszla u niej niej strept . Z antybiogramu wynikalo ze amoxycylina powinna na nia zadzialac , jednak nie zadzialala . Dal jej 2 gi antybiotyk o nazwie cephalexin ... brala 2 tyg (bez zmian) ... w tym momencie ma 6 miesiecy przez jakis czas byl lekki spokoj dzis  . Zauwazylam nasilenie ropne . Dzownila. Powiedzial ze najlepiej bedzie ja wyczyscic. Nie wiem co mam robi? Suczka nie miala jescze pierwszej cieczki . Powinnam zaczekac? Moze to mlodziencze zapalenie pochwy?czy ktos mial podobny przypadek?! 

Edited by Milka87
Link to comment
Share on other sites

Jest - poza sterylizacją - kilka metod leczenia MZP - płukanie,antybiotykoterapia po posiewie I antybiogramie,globulki dopochwowe.

Twoj wpis jest mocno nieprecyzyjny  - nie ma takiego leku -  "jamoxycykliny","wyszła u nie strept." - co dokladnie chcialas napisać?STREPTococcus,to paciorkowiec - więc rodzaj męski...

Rozumiem tyle,ze od początku u suni występują objawy zakażenia.Trzeba ustalić jaka bakteria je wywołuje I leczyć,jest to całkowicie możliwe.Sterylizacja jest ostatecznością,pies jest bardzo młody jeszcze,dobrze byłoby pozwolić mu osiągnąć dojrzałość.

Link to comment
Share on other sites

Miala badania labolatoryjne i bakteria jaka sie w niej znajduje jest to streptococcus ... gdzie za granica okresla sie ja jaka bakterie strept . antybiotyki jakie dostala to cephalexin i clavamiox  ktory zawiera w sobie amoxicilline   i    Clavulanic acid. ... jamoxycylina ( mialam na mysli amoxycyline ) ... wiec to co jej wyszlo to bakteria streptococcus ktora Znajduje sie w  jej moczu . . Wiem ze  jest za mloda  na sterilizacje bo przewaznje robi sie ja po pierwszej cieczce kiedy osiagnie dojrzalosc   ale Problem jest w tym ze zaden z antybiotykow  jej nie pomogl ... w dalszym ciagu ma dosc obfity wyciek ropny ... Z gory dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wyciek ropny,spowodowany zakazeniem paciorkowcowym - jest z dróg rodnych,to nie można stwierdzić,czy bakteria jest pierwotnie z układu moczowego,czy z drog rodnych.

Zakażenia paciorkowcowe leczy się antybiotykami z grupy penicyliny.Teraz - po tych probach ,będzie trudniej,Być może były zlecone za niskie dawki,warto zrobic posiew i antybiogram jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...