Jump to content
Dogomania

Wyjazd z psem do Holandii na kilka miesięcy


tysiulka992

Recommended Posts

Hej, za miesiąc wybieram się wraz ze swoim psem do Holandii na 4 miesiące, w związku z tym mam kilka pytań odnośnie warunków jakie pies musi spełniać. 

Oczywiście wiem o aktualnym szczepieniu na wściekliznę oraz czipie i paszporcie. Ale zastanawia mnie temat odrobaczenia, profilaktyki kleszczy i szczepienia na choroby zakaźne.  Czy ktoś wg takie rzeczy sprawdza i mogą się o to czepiać? Chodzi mi przede wszystkim o odrobaczenie i kleszcze, bo oczywiście mogę to zrobić przed wyjazdem, ale takie preparaty są przeważnie ważne przez 1-2 miesiące i tak są wbijane do paszportu, a więc podczas drogi powrotnej będą już nieważne... A wolałabym uniknąć wizyty u weterynarza w Holandii przed powrotem, bo nie dość, że koszty tam są o wiele wyższe, to jeszcze bariera językowa... :( 

I jeszcze druga rzecz, jeśli mój pies ma paszport od kilku lat (był już za granicą), to czy teraz przy kolejnym wyjeździe muszę ponownie udać się do Powiatowego Weterynarza, który znowu sprawdzi czip i ponownie zalegalizuje paszport..?

Link to comment
Share on other sites

Co do aktualności paszportu to nie wiem, musisz zapytac swojego weterynarza ale o odrobaczenie i ochrone przeciwkleszczową to chyba nie pytają bo mam znajomych mieszkających w Holandii i często przyjeżdżających do Polski ze swoimi dwiema suczkami i nie mówili o takiej kontroli. A co do ochrony przeciwkleszczowej to obroże Foresto sa ważne przez 8 m-cy a nie 1-2.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w paszporcie masz wbite aktualne szczepienie na wściekliznę oraz wpisany chip, to nic innego nie potrzebujesz. Żadnych odrobaczeń czy szczepień na choroby zakaźne. Coś na kleszcze czy odrobaczenie możesz sobie zabrać z Polski, jeśli nie chcesz być zmuszona do wizyty u weta. Pamiętaj jednak, że w Holandii jest obowiązek sprzątania po swoim psie. Za nie posprzątanie możesz dostać mandat (70euro).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O ‎2016‎-‎11‎-‎16 o 14:57, tysiulka992 napisał:

Hej, za miesiąc wybieram się wraz ze swoim psem do Holandii na 4 miesiące, w związku z tym mam kilka pytań odnośnie warunków jakie pies musi spełniać. 

Oczywiście wiem o aktualnym szczepieniu na wściekliznę oraz czipie i paszporcie. Ale zastanawia mnie temat odrobaczenia, profilaktyki kleszczy i szczepienia na choroby zakaźne.  Czy ktoś wg takie rzeczy sprawdza i mogą się o to czepiać? Chodzi mi przede wszystkim o odrobaczenie i kleszcze, bo oczywiście mogę to zrobić przed wyjazdem, ale takie preparaty są przeważnie ważne przez 1-2 miesiące i tak są wbijane do paszportu, a więc podczas drogi powrotnej będą już nieważne... A wolałabym uniknąć wizyty u weterynarza w Holandii przed powrotem, bo nie dość, że koszty tam są o wiele wyższe, to jeszcze bariera językowa... :( 

I jeszcze druga rzecz, jeśli mój pies ma paszport od kilku lat (był już za granicą), to czy teraz przy kolejnym wyjeździe muszę ponownie udać się do Powiatowego Weterynarza, który znowu sprawdzi czip i ponownie zalegalizuje paszport..?

A po co do Powiatowego Inspektoratu? Tam musisz się udać gdy jedziesz na Ukrainę,tudzież do krajów trzeciego świata.Musisz tylko do weta,nic poza tym.Wiem z pierwszej ręki bo za chwilę jadę z psem do Włoch.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...