Jump to content
Dogomania

Sunia z ogromnym guzem i uboga Opiekunka:( POMOC POTRZEBNA


Recommended Posts

Wg mnie, to najpierw, poczekajmy na faktury za operację Lusi i zróbmy pełne rozliczenie finansów. Zobaczymy, czym dysponujemy.

Jeśli po rozliczeniu z weterynarzem, po operacji Lusi zostanie jakaś kwota to proponuję:

- poprosić Fundację ZEA, żeby z tej kwoty zakupiła karmę dla kotów (czy co tam będzie Berni potrzebowała dla kociaków) bo Jej kotkom się to zwyczajnie należy :),

- a potem pozostałość podzielić proporcjonalnie między darczyńców i odpytać, na jakie psiaki przelać pieniądze (o ile cokolwiek zostanie z rozliczenia to moje koleżeńskie grono prosi, aby te pieniądze przypadające jako ich część przelać na pieska z tego wątku :

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, zachary napisał:

Mój wkład zostaje do dyspozycji ZEA tak jak wcześniej pisałam.

Dzięki Zachary. ZEA z pewnością spożytkuje tą kwotę na potrzeby bezdomnych zwierząt  :)

2 godziny temu, Usiata napisał:

Wg mnie, to najpierw, poczekajmy na faktury za operację Lusi i zróbmy pełne rozliczenie finansów. Zobaczymy, czym dysponujemy.

Jeśli po rozliczeniu z weterynarzem, po operacji Lusi zostanie jakaś kwota to proponuję:

- poprosić Fundację ZEA, żeby z tej kwoty zakupiła karmę dla kotów (czy co tam będzie Berni potrzebowała dla kociaków) bo Jej kotkom się to zwyczajnie należy :),

- a potem pozostałość podzielić proporcjonalnie między darczyńców i odpytać, na jakie psiaki przelać pieniądze (o ile cokolwiek zostanie z rozliczenia to moje koleżeńskie grono prosi, aby te pieniądze przypadające jako ich część przelać na pieska z tego wątku :

 

Też uważam, że w pierwszej kolejności należy uregulować należność w gab. wet. zakupić karmę czy  opłacić rachunek u weta za zwierzaka  berni, a co pozostanie podzielić tak, jak proponuje Usiata.

Czy są jakieś inne propozycje ?

Link to comment
Share on other sites

Lusiu Lusienko

bieguniasz juz bieguniasz

 bez bolu zadnego

 razem ze wszystkimi naszymi skarbenkami

 ktore tam w tym zyciu nowem

 maja spokojnosci od cierpienia

 maja ulge od czlowieka

 maja radosci wszelkie

 wierze i chce wierzyc

 Lusienko

juz moja skarbunia Pipunia

 najwieksza na Ziemi calunkiej -zaopiekowala sie Toba Lusiu

 boc moja Pipinia calunki swiatun kochala tu na Ziemi naszej

 wiec Tam Za Mostkiem Teczowem

 ma teraz rajus prawdziwy

boc wszelkie istotki wszelkie stworzenia malunkie i te duze

tam sa przecie

 napewno juz razem bieguniacie po tych lakach bezkresnych

radosnie Znalezione obrazy dla zapytania pink heart png

 i patrzajcie tutaj na nas

 na nasz los i czasem snijcie snijcie

 aby i nam tu na Ziemi

 poki jestemy

 lepiej bylo

 

Rozliczam kramik

dla Lusienki

 czy jak juz zbiore wszystkie pieniazki

 mam slac na Fundacje?

 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Nadziejka napisał:

Lusiu Lusienko bieguniasz juz bieguniasz   bez bolu zadnego  razem ze wszystkimi naszymi skarbenkami  ktore tam w tym zyciu nowem  maja spokojnosci od cierpienia  maja ulge od czlowieka  maja radosci wszelkie  wierze i chce wierzyc  Lusienko juz moja skarbunia Pipunia  najwieksza na Ziemi calunkiej -zaopiekowala sie Toba Lusiu  boc moja Pipinia calunki swiatun kochala tu na Ziemi naszej  wiec Tam Za Mostkiem Teczowem  ma teraz rajus prawdziwy boc wszelkie istotki wszelkie stworzenia malunkie i te duze tam sa przecie  napewno juz razem bieguniacie po tych lakach bezkresnych radosnie  i patrzajcie tutaj na nas  na nasz los i czasem snijcie snijcie  aby i nam tu na Ziemi  poki jestemy  lepiej bylo

Znalezione obrazy dla zapytania pink heart png

 

Rozliczam kramik

dla Lusienki

 czy jak juz zbiore wszystkie pieniazki

 mam slac na Fundacje?

 

Nadziejko kochana, bardzo serdecznie dziękuję za bazarek :) Myślę, że w sytuacji jaka powstała nie ma sensu wpłacać na konto Fundacji, bo możliwości wydatkowania tych pieniędzy byłyby ograniczone koniecznością przedstawienia faktury.

Myślę, że sama zadecyduj któremu zwierzaczkowi, czy którym zwierzaczkom przekazać zebraną kwotę.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za błyskawiczną reakcje na apel o pomoc dla suni  buziaczki 3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jesli cos zostanie z pieniedzy do podzialu, chetnie wspomoglabym pania Wande z Pikusiem, kobieta ta dba o swojego psiaka, ale nie ma za duzo pieniedzy na jego karme, jesli ktos ma kontakt z ta pania, byloby dobrze od czasu do czasu ja wesprzec, Pani ta ma juz swoje lata ale tez duze serce dla zwierzat

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2017 o 15:05, teresaa118 napisał:

jesli cos zostanie z pieniedzy do podzialu, chetnie wspomoglabym pania Wande z Pikusiem, kobieta ta dba o swojego psiaka, ale nie ma za duzo pieniedzy na jego karme, jesli ktos ma kontakt z ta pania, byloby dobrze od czasu do czasu ja wesprzec, Pani ta ma juz swoje lata ale tez duze serce dla zwierzat

Dziękuję Teresko, że wspomniałaś Pikusia :) Azalia podjęła próbę pomocy dla Pikusia, ale poza Tobą i mną, nikt więcej nie odpowiedział :(

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi przykro, ze nie udalo się pomóc sunihttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/b671bd1000b9_sM_orig.gif

Żegnaj maleńka [*]

 Ale tak jak napisała berni - Lusia pozostawiła po sobie olbrzymie pokłady DOBRA i postarajmy się tego nie zmarnować.

Może będzie  tak, jak po śmierci zamojskiej Lizy - ruszyła fala pomocy dla psów z zamojskiego schroniska, a wszystko zaczęło się od pozostawionej  kwoty,  zebranej na operację   Lizy  i sugestii, ze może trzeba byłoby pomóc  kolejnej suczce z dawnego schroniskowego  boksu suni.

 

Przyszła faktura z lecznicy dr Gierka  na 620 zł, w poniedziałek księgowa przeleje na podane konto.

Nie potrafię jej wstawić, wyślę do elik.

 Wycofałam tez aukcje Lusi  na Siepomaga, szkoda, ze tak to wszystko się potoczyło http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/b671bd1000b9_sM_orig.gif

Tekst dla Lusi na Siepomaga , tyle nadziei...........http://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/b671bd1000b9_sM_orig.gif

Lusia to 14-letnia suczka, która ma swój domek i ukochaną właścicielkę, z którą tworzą zżyty, nierozłączny zespół. Niestety w jej, jakby mogło się wydawać, szczęśliwym psim życiu pojawił się guz..., który wciąż rośnie i sprawia, że suczka cierpi. Właścicielka suni nie jest w stanie opłacić kosztownej operacji usunięcia guza. Jak dotąd może tylko z bólem serca obserwować jak jej ukochany towarzysz życia powolutku umiera w cierpieniu. Lusia jest bardzo waleczną sunią. Pomimo guza i braku specjalistycznej karmy, ku zaskoczeniu Pani doktor, wyniki badań suczki (badanie krwi i RTG) są bardzo dobre. Jej wola walki i chęć życia z pewnością pozwolą jej szybko wrócić do zdrowia. Dlatego też Lusia i jej właścicielka zwracają się z ogromną prośbą do ludzi o dobrym sercu o pomoc finansową, bez której nie ma możliwości przeprowadzenia operacji. Wierzymy, że razem, wspólnymi siłami uda nam się sprawić, że Lusia odzyska pełnię życia.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Totu serdeczne dzięki za informację :)

W sumie mamy więc:

. . .100,00  -  Agnieszka znajoma elik 

. . . .    20,00  -  arim

. . . .    50,00  -  Usiata

. . . .    10,00  -  Wiesława Barbara K.

. . . .  500,00  -   zachary

. . . .    50,00  -   Agnieszka koleżanka Usiata

. . . .    40,00  -   Paweł kolega Usiata

. . . .    50,00  -   Ola koleżanka Usiata

. . . .    50,00  -   Iwona koleżanka Usiata

. . . .    50,00  -    Anula

. . . .  414,96  -   teresaa118

. . . .    20,00  -  Anna B.

. . . .    50,00  -   Joanna M.Ch. koleżanka Usiata

. . . .    50,00  -   Krystyna M.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

. . .  1.454,96  zł

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny ja nadal bez kompa w domu a w pracy urwanie głowy, także tylko z doskoku

Bardzo dziękuję za propozycję pomocy dla moich tymczasików, niemniej - daję sobie radę i myślę, że nadmiary gotówki należy przeznaczyć na psiaki w większej potrzebie niż moje koty. Takie dla których każda złotówka się liczy. Mam obecnie 4 tymczasy, które są zdrowe, za sobą mają już sterylki i kastrację, szczepienia podstawowe etc. także tylko trzeba im dawać jeść i głaskać  a z tym sobie radzę. No i szukać fajnych domków - jakby ktoś chciał fajnego kociastego to zapraszam do mojego wątku na miau - chyba mogę trochę prywaty??? 

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=169436&start=315

Ja mogę tylko skromnie zaprosić Was na moje bazarki - w wolnych chwilach dłubię coś z biżu http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=177267  - jakby się komuś coś spodobało to serdecznie zapraszam.

Także na pewno dziewczyny będzie jakiś psiak w potrzebie dla którego uzbierane pieniądze się bardzo przydadzą - np. piesek Pani Wandy.

Moje koty już wybrzydzają przy karmach a mu boroczkowi na pewno by się jedzenie dobre przydało.

 

Ciągle myślę o Lusi, taka szkoda.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję Canisa,który ma przejść operację łapy.Bedzie to dość poważna operacja i może rehabilitacja jeszcze.Canis po długim pobycie, dziś został zabrany ze Schroniska w Zamościu do Hoteliku do Murki.Trzeba opłacić hotelik,zdiagnozować,operacja, praktycznie pieniążki potrzebne są na już.Nie można było go w Schronisku zostawić.

http://www.dogomania.com/forum/topic/338395-mówią-starszy-kaleki-niech-umiera-pozwolimy-na-na-to-proszę-dajmy-mu-szansę-na-normalne-życie/?page=5#comment-17028022

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, berni napisał:

dziewczyny ja nadal bez kompa w domu a w pracy urwanie głowy, także tylko z doskoku

Bardzo dziękuję za propozycję pomocy dla moich tymczasików, niemniej - daję sobie radę i myślę, że nadmiary gotówki należy przeznaczyć na psiaki w większej potrzebie niż moje koty. Takie dla których każda złotówka się liczy. Mam obecnie 4 tymczasy, które są zdrowe, za sobą mają już sterylki i kastrację, szczepienia podstawowe etc. także tylko trzeba im dawać jeść i głaskać  a z tym sobie radzę. No i szukać fajnych domków - jakby ktoś chciał fajnego kociastego to zapraszam do mojego wątku na miau - chyba mogę trochę prywaty??? 

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=169436&start=315

Ja mogę tylko skromnie zaprosić Was na moje bazarki - w wolnych chwilach dłubię coś z biżu http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=20&t=177267  - jakby się komuś coś spodobało to serdecznie zapraszam.

Także na pewno dziewczyny będzie jakiś psiak w potrzebie dla którego uzbierane pieniądze się bardzo przydadzą - np. piesek Pani Wandy.

Moje koty już wybrzydzają przy karmach a mu boroczkowi na pewno by się jedzenie dobre przydało.

Ciągle myślę o Lusi, taka szkoda.....

Też o niej myślę i trudno mi się pogodzić z tym, że  pojawiła się nadzieja, mogła przez resztę życia iść bez tego wielkiego ciężaru, który uniemożliwiał jej normalne życie. Ale nadzieja szybko zgasła i choć dla suni to lepiej, niżby miała pozostać z tym guzem, to i tak bardzo smutno :(   No cóż, nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego chcieli i nie jest to od nas zależne :(

Berni bardzo Ci dziękuję za wszystko co dla niej zrobiłaś.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli można to chciałabym zaproponować rozliczenie, żeby pieniądze dla zwierzaczków nie leżały, skoro są im potrzebne  (projekt do Waszej akceptacji, oczywiście):

 

Na operację Lusi zebrano w sumie kwotę 1.455 zł

Składki wg nicków / imion (alfabetycznie):                                                       

Anna B

20 zł

1,37%

Anula

50 zł

3,44%

Arim

20 zł

1,37%

Elik (Agnieszka)

100 zł

6,87%

Krystyna M

50 zł

3,44%

Teresa118

415 zł

28,52%

Usiata &kolezenstwo

290 zł

19,93%

Wiesława Barbara K

10 zł

0,69%

Zachary

500 zł

34,36%

Razem

1.455 zł

100%

 

Operacja Lusi kosztowała 620 zł (faktura) więc wkład poszczególnych nicków w koszty operacji wynosi:

Anna B

8,52 zł

Anula

21,31 zł

Arim

8,52 zł

Elik (Agnieszka)

42,61 zł

Krystyna M

21,31 zł

Teresa118

176,84 zł

Usiata &kolezenstwo

123,57 zł

Wiesława Barbara K

4,26 zł

Zachary

213,06 zł

Razem                              620,00 zł

 

Po zapłaceniu kosztów operacji pozostało 835 zł do podziału między ww. nicki i kształtuje się następująco:

Anna B

11,48 zł

Anula

28,69 zł

Arim

11,48 zł

Elik (Agnieszka)

57,39 zł

Krystyna M

28,69 zł

Teresa118

238,16 zł

Usiata &kolezenstwo

166,43 zł

Wiesława Barbara K

5,74 z

Zachary

286,94 zł

Razem

835,00 zł

Po zaokrągleniu do pełnych złotówek i dodaniu 1 zł do najmniejszej kwoty wygląda to tak:

Anna B

11 zł

Anula

29 zł

Arim

11 zł

Elik (Agnieszka)

57 zł

Krystyna M

29 zł

Teresa118

238 zł

Usiata &kolezen

166 zł

Wiesława B. K

7 zł

Zachary

287 zł

Razem

835,00 zł

O ile powyższe rozliczenie zostanie zaakceptowane to byłoby dobrze, żeby ciocie określiły się, na jakiego potrzebującego pieniądze przeznaczyć. 

Podobnie jak Anula, moje koleżeństwo i ja chcemy pieniądze przesłać na Canisa z poniższego wątku, czyli dla niego byłaby to łączna kwota 195 zł

Miłego, spokojnego dnia wszystkim życzę :)

 

Link to comment
Share on other sites

Usiata bardzo, bardzo dziękuję za fantastyczny, bardzo dokładny podział zebranej kwoty. Gdybym nie wiedziała czym się zajmujesz, pomyślałabym - super księgowa :) Zawodowa księgowa nie zrobiłaby tego lepiej :)

Ponieważ Fundacja musi rozliczać się na podstawie faktur, zrozumiałe jest, że nie będzie regulować dla nas faktur po kilka, czy kilkanaście złotych.

Proponuję, aby te mniejsze kwoty połączyć razem lub dołączyć do większych, lub pozostawić do dyspozycji Fundacji wg jej uznania. Zapewniam, że każda złotówka zostanie spożytkowana przez Fundacje z najwyższą troską o zwierzęta.

Większe kwoty można ewentualnie podzielić na dwa cele.

Ja ze swej strony zobowiązuję się, aby ułatwić Fundacji zorientowanie się ile od kogo, dla kogo,  do zebrania Waszych życzeń w zestawienie zbiorcze i przedstawienie go dla Fundacji na tym wątku.

Bardzo proszę wypowiadajcie się komu chcecie przekazać swoją część pozostałej kasy.

Nie zwlekajmy, psie potrzeby czekają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...