Jump to content
Dogomania

Stara jamniczka problem z wychodzeniem z domu


olaolaola1991

Recommended Posts

Witam,

Adoptowała trzy tygodnie temu 16-letnią jamniczke. Mieszkam sama. Pracuje 8h dziennie. Mam problem z zostawianiem pieska samego. Gdy wracam suczka stoi patrzac sie w sciane i glosno szczekajac, Pies jest przygluchy wiec ostatnio jak wrocilam to nawet mnie nie uslyszalam. Stanelam w pokoju i ja obserwowalam. Patrzy na sciane badz na lozko i szczeka. Rozmawialam z sasiadem to powiedzial mi ze ona potrafi ujadac nawet caly czas jak mnie nie ma i w ogole sie nie meczy. Myslalam  ze moze jest to chwilowe szczekanie ze akurat jak wraca,m to trafiam na to ze na chwile szczeka. Martwi mnie to bo nie moge sobie poradzic w zaden sposob, Czasem przychodzi kolezanka i wypusci mi pieska i go nakarmi ale tez nie zawsze moze. Myslalam ze jak adoptuje starszego pieska to najwazniejsze jak bedzie miala swoj cieply kacik w ktorym bedzie sobie spac. Podejrzewam ze piesek szczeka bo poprostu jest za dlugo sami i boi sie ze go zostawie. Macie moze jakies pomysly? Probowalam juz klasc jej do legowiska moje koszulki ktore mna pachna zeby czula moja obecnosc ale to nic nie daje. Nie wspomne o zalatwianiu sie w domu ale to akurat nie jest dla mnie problem. Chcialabym poprostu zyc w zgodzie z sasiadami tym bardziej ze to mieszkanie wynajmuje i juz krzywo na mnie wsyzscy na klatce patrza... Co tu zrobic zeby piesek byl spokojny ze ja wroce i jej nie opuszcze? ;(

 

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj artykuły na stronie: http://coape.pl/artykuly  - tam opisane są podobne przypadki piesków z lękiem separacyjnym. Spróbuj przyzwyczaić ją do klatki kennelowej, przykrytej kocykiem - nagradzaj ją za spokojne weń coraz dłuższe pozostawanie. Czy psina bawi się zabawkami? Spróbuj z Kongiem wypełnionym przysmakami, poukrywać granulki jedzenia w całym domu, poukrywać zabawki - tak, aby miała symulacje mentalną na większość czasu Twojej nieobecności zanim przyzwyczai się do spokojnego pozostawania w klatce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...