Jump to content
Dogomania

6 dniowe szczeniaki slabna


kamcio108

Recommended Posts

Witam, 

prosze o pomoc, mamy 6 dniowe szczeniaki ktore codziennie slabna. po urodzeniu byly mocne i ruchliwe ale nasza suka ma za malo pokarmu i nieforemne sutki dlatego maluchy nie moga normalnie pic od niej mleka. wprowadzilismy mleko sztuczne. jedna suczka padla nie udalo sie jej uratowac. a reszta byla w porzadku. dzisiaj 2 kolejne sa slabe, nie pija same nawet przy karmieniu butelka, wlewamy pokarm pipeta, na brzuszkach pojawily sie male czerwone i ropne krostki a niektore ze szczeniat (nawet te silniejsze ktore same pija) robia kupki zolte z sluzem z krwia. ? dzisiaj dostaly antybiotyki i cos na wzmocnienie i nawodnienie. jestesmy caly czas w kontakcie z weterynarzem ale boimy sie ze skonczy sie tak jak z pierwsza suczka. Czy ktos mial taka sytuacje ? Czym moze byc spowodowane taka nagla zmiana w ich zdrowiu? Prosze o rady. 

Link to comment
Share on other sites

A czy maluchy mają masowane brzuszki przez matkę bo jeżeli nie to musisz robić to sama. Jeżeli jest weterynarz to powinien coś poradzić, może mały czymś się zakaziły. I jakie mleko sztuczne podajesz bo jeżeli takie dla ludzkich niemowląt to należy je dawać dwa razy tyle proszku na miarkę wody co dla dzieci. Małe potrzebują takiego mocniejszego. Wiem bo raz też doksrmiałam szczeniaki jak suka miała za malo pokarmu a szczeniąt było dużo ale moje nie chorowały i przeżyły. Mam dobrego weta, którego się trzymam już 36 lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...