Jump to content
Dogomania

Piesek pilnie szuka nowego domu!


Recommended Posts

A skąd  wiesz jak zareaguje na Twoje dziecko ? Przecież nie jest pewne , że zareaguje agresją ?

Naprawdę  nie wiedząc tego -  chcesz  skazać ją na taki los ?  Poza tym są specjaliści , którzy mogą pomóc w takich przypadkach / jeżeli one zaistnieją /.

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz oddać tylko chcesz.  Co spróbowałaś zrobić ,żeby zmienić jej zachowanie? Są behawioryści, którzy udzielą wskazówek jak wprowadzić dziecko do domu , by nie wywołać niechęci u psa.  Jak wyglądała jej agresja do dzieci ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Karolina19 napisał:

Tak,moja. Wiem,ze schronisko ją zabije i dlatego nie chce tego robić. Muszę ją oddać,bo ona jest agresywna do dzieci,a ja lada moment urodze dziecko. Jest to dla mnie okropna sytuacja,ponieważ mam ją od małego,a teraz muszę ją oddać.

Cóż, bardzo trudno o domu dla młodych psiaczków, dla 8letniej suni jeszcze trudniej, próbowałaś sunię ogłaszać?

Masz możliwość umieszczenia jej np. w hoteliku do czasu znalezienia domu stałego?

Biedna po 8u latach życia w domowych warunkach z ludźmi którym ufała wyląduje w schronisku. Serce pęka...

Link to comment
Share on other sites

Witaj Karolina. Pies nigdy nie jest agresywny sam z siebie, to zachowanie ludzi reguluje zachowanie psa. Jeżeli pokażesz psu, że Ty oraz Dziecko jesteście wyżej w hierarchii, nie będzie z psem problemów. Ale do tego trzeba cierpliwości i pracy, a przede wszystkim chęci.

Z drugiej strony może się okazać że nie będzie żadnych problemów, gdyż Dziecko stanie się członkiem stada, którego ta suka - przypuszczam - broni przed innymi osobnikami.

W naszym domu od połowy sierpnia mieszka kot. Nasza suka na początku chciała go zjeść. Aktualnie nadal się okropnie denerwuje na jego widok, ale jest wyraźna poprawa. Tyle że my kota zawsze trzymamy wysoko nad jej głową (w pozycji dominującej) i z zachowaniem dystansu, nie wolno jej robić, na co ma ochotę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Karolino.przecież o tym,że jesteś w ciąży wiedziałaś już kilka miesięcy temu.

Mogłaś od razu robić ogłoszenia i może sunia już by znalazła dom,bo jest śliczna.

Dzieci są bardzo żywiołowe,to pewnie ze strachu warczała na nie i szczekała,a siostrzeniec

mógł jej dokuczyć lub ją przestraszyć.Psy nie gryzą od tak sobie.

Poczytaj trochę w internecie,jak przygotować psa na przyjście na świat dziecka i będzie 

dobrze,nie zakładaj że się nie uda.Wielu ludzi ma psy i przychodzą tam na świat dzieci.

Moja sąsiadka ma amstafa i trochę się podszkoliła tzn.poczytała i wszystko jest w porządku.

Pies nawet pilnuje maleństwa,żeby mu nikt krzywdy nie zrobił.

Mam nadzieję,że pokochałaś swoją sunię przez te 8 lat i nie skrzywdzisz jej teraz,chyba jako

przyszła matka masz serce i sumienie...

Nie bój się,strach jest złym doradcą,dasz radę zobaczysz.

Nie obawiaj się napisać gdzie mniej więcej mieszkasz,pewnie mieszkają gdzieś w pobliżu

dziewczyny z dogomanii,które zechcą Cię wesprzeć i pomóc Ci.

Błagam Cię,nie oddawaj tej pięknej sunieczki do schroniska,nie skazuj jej na cierpienie.

Ja również mieszkam w woj.dolnośląskim,może akurat niedaleko Ciebie,bardzo chętnie 

Ci pomogę i zaangażuję do pomocy inne osoby.

Jeśli zaistniała by taka potrzeba opłacę behawiorystę,który pomoże Tobie i suni.

Link to comment
Share on other sites

Karolina, odezwij się proszę :) zauważ , że są tutaj osoby które naprawdę ofiarują swoją pomoc!( tylko musisz nam pomóc, pomagać;))

pytając o adres , nie miała na myśli dokładnie Twojego adresu zamieszkania, raczej chodziło mi o podanie okolic? miejscowości? żebyśmy mogły jakoś się zorganizować :) jeśli nie chcesz podawać na forum to proszę napisz na priva do którejś z nas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...