Jump to content
Dogomania

Przestraszone szczenię


karolajna310

Recommended Posts

Witam, mój brat od dwóch dni ma szczeniaka - maluch ma około 3-4 miesięcy, jest mieszańcem, suczką. Osobiście też posiadam psa, ale braliśmy go dwa lata temu ze schroniska, miał już wtedy 1,5 roku, ze szczeniakiem nigdy nie miałam do czynienia. Nie wiem czy to normalne, że szczenię nadal się tak panicznie boi - nie chce nawet chodzić i poznawać otoczenia, po postawieniu na podłogę chowa się gdzie tylko możliwe - za meble, pod łóżko, pod biurko. Albo po prostu siada i dalej nic... Poza tym popiskuje trochę - nie wiem, to może tęsknota, potrzeba ciągłej obecności? Jak się do niej podchodzi to też czasami jest wystraszona, cofa się. Ciągle tylko leżałaby na swoim miejscu na kanapie. Czy wszystko z nią okej, przejdzie jej to? 

Link to comment
Share on other sites

Dwa dni to wcale nie tak dużo. Myślę, że to nadal jest w granicach normy. Nie każdy pies jest tak śmiały, że po chwili przyzwyczaja się do nowego otoczenia.

Warto po prostu zachęcać psiaka jedzeniem - niech podejdzie (albo niech brat podejdzie do niego) i po prostu dawać mu jakieś przysmaki z ręki. Naprawdę polecam spokojniej i bez nerwów. Wszyscy muszą się oswoić z nowościami.

Wiadomo coś o przeszłości pieska? To też może dać jakieś informacje na temat jego zachowania.

Link to comment
Share on other sites

Skąd ten piesek, czy był wychowywany w budzie czy w domu? Czy jest zdrowy? Co do zachowania, to piesek jest lękliwy więc najlepiej zachowywać się spokojnie i poczekać kilka dni aż oswoi się z otoczeniem. Skoro się chowa pod meblami to może zastosować klatę oczywiście otwartą, przykrytą tkaniną jako posłanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...