Jump to content
Dogomania

To miał być wątek Iwo, psa z Radys. Jednak okrutny los, a może człowiek, sprawił, że Iwo odszedł za Tęczowy Most :( Schronisko w Radysach opuści Rysa, która ma teraz na imię Lusia. Lusiu, bądź szczęśliwa podwójnie, za siebie i za Iwa.


elik

Recommended Posts

Anetka już przejęła psiaki, wszystkie psiaki, bo Kasi jeszcze nie było. Przerwałyśmy rozmowę, bo właśnie dzwonił do Anety mąż Kasi więc pewnie już odebrał Sasankę.  Psiaczki wszystkie wystraszone bidusie, ale trudno się było spodziewać, że będzie inaczej.

Sasanka pewnie jedzie już z Kasia do hoteliku, a Rysa i Struś do Anety. Struś jest największy, a Sasanka najmniejsza :) Taki mini bokserek :)

Ufffff no to  akcja można powiedzieć zakończona pozytywnie. Ania przywiozła nawet jednego psiaczka nadprogramowo :)

Czekamy na wieści już od Anetki jak dotrą do domu. Obiecała kilka zdjęć jeszcze dzisiaj, bo jutro do 14 będzie poza domem. Pewnie byśmy pypcia do tego czasu dostały bez zdjęć    gif  puszcza oczko.gif

Link to comment
Share on other sites

Rysa już w domu :) Bardzo przyjazna, podstawia łebek do głaskania i liże ręce. W kłębie ma ok. 45 - 50 cm, zdecydowanie mniejsza od Strusia. Pia wodę, nie sikała, spokojna, podczas wysiadania z auta było małe spięcie (warczenie) z Ronisiem ale raczej ze strachu. Ogon już w górę, ogląda TV :)

 

P1120088.jpg

P1120085.jpg

Rysa z Ronisiem

P1120082.jpg

 

P1120075.jpg

Z Tyćka

P1120077.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rysa ma biały ogonek w połowie, i białą pupę, nie lubi aparatu, nie będzie raczej problemu z psimi domownikami, najbardziej łazi za Tycinką. Nadal ogląda TV :D

No cóż zwiała przed aparatem, ale końcówkę ogonka widać.

P1120073.jpg

Jutro do ok. 15.00 psiaki będą pod opieką męża ale jak wrócę to zdam szczegółowa relację i postaramy się zrobić zdjęcia.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W nocy spokojnie, 3 x nasikane i 1 kupa. Biała, którą zmiotłam szczotką. Rano się wybiegały, wysikały, zjadły śniadanko. Żaden jeszcze nie szczekał, Struś jest przyjacielem wszystkich ale muszę oczywiście uważać na Tyćkę - bo mała i Ronisia - bo męska konkurencja na pokładzie. Rysa też super dziewczyna, przybiega na zawołanie. Struś niekoniecznie ale przytulak na maksa. Ogony w górze, czują się jak w domu chociaż nie uważam żeby to kieyś były psy domowe.

Tyle reszta po 15.00. Pa

Link to comment
Share on other sites

No proszę jakie wieści wspaniałe:) Rysa miała być takim strachulcem a tu proszę jaka niespodzianka! Ogonek w górze, uszka postawione, to jednak schronisko tak źle na nią wpływało:( Na szczęście nie ma w niej lęków, w dodatku jest przecudna, jak taki mini owczarek.

Masz Anetko wesoło z taką gromadą:)

 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, anecik napisał:

W nocy spokojnie, 3 x nasikane i 1 kupa. Biała, którą zmiotłam szczotką. Rano się wybiegały, wysikały, zjadły śniadanko. Żaden jeszcze nie szczekał, Struś jest przyjacielem wszystkich ale muszę oczywiście uważać na Tyćkę - bo mała i Ronisia - bo męska konkurencja na pokładzie. Rysa też super dziewczyna, przybiega na zawołanie. Struś niekoniecznie ale przytulak na maksa. Ogony w górze, czują się jak w domu chociaż nie uważam żeby to kieyś były psy domowe.

Tyle reszta po 15.00. Pa

Dzięki Anetko :) Jest super. Lepiej niż się spodziewałam pierwszego dnia :)  Czemu uważasz, że nie były to psy domowe ?

Czekamy na dalsze wieści. Miłego dnia.

Godzinę temu, kiyoshi napisał:

No proszę jakie wieści wspaniałe:) Rysa miała być takim strachulcem a tu proszę jaka niespodzianka! Ogonek w górze, uszka postawione, to jednak schronisko tak źle na nią wpływało:( Na szczęście nie ma w niej lęków, w dodatku jest przecudna, jak taki mini owczarek.

Masz Anetko wesoło z taką gromadą:)

Na szczęście nie była w tym schronisku zbyt długo :)  Na szczęście :)

Mi też przyszła do głowy mysl, że wygląda jak mini mix owczarka :)

41 minut temu, Jo37 napisał:

Na zdjęciach ze schroniska wydawała się mniejsza.

Dobrze, że ma fajny charakter i nie jest lękliwa.

Niunia jest taka w sam raz:)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, AgusiaP napisał:

Tak sie ciesze, ze psiaczki juz bezpieczne !!!!!

A ten czwarty psiaczek, gdzie pojechał dziewczynki?

Super, ze jeszcze jednej psinie sie udało opuścić mury schroniska !

Jeśli dobrze zapamiętałam (wczoraj moja pamięć z emocji odmawiała posłuszeństwa), to jest to sunia. Dzisiaj pojedzie w okolice Słomnik.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wybacz suniu kochana, że tak na samym początku cię zaniedbuję, ale wybieram się z wizyta do mojej byłej tymczasowiczki mixjamniczki z Zamościa, która zaprosiła mnie już wcześniej, zanim wiedziałam, że wypatrzę cie w Radysach.

Wrócę wieczorem :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Jeśli dobrze zapamiętałam (wczoraj moja pamięć z emocji odmawiała posłuszeństwa), to jest to sunia. Dzisiaj pojedzie w okolice Słomnik.

już wszystko wiem:) ta sunia, która jechała z naszymi to maciubeńka, delikatna, krótkowłosa sunia- jest cała biała i ma tylko czarne kropeczki na pyszczku. Pojechała do Fundacji Człowiek dla Zwierząt. Właśnie widziałam filmik na fb:) <3 <3

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rysa ma się dobrze. Nie jest lękliwa ani wycofana ale troszkę wystraszona. Pannica trochę poszczekuje - ale nie żeby tak bez powodu :) Szczek ma donośny, też lubi się przytulać jednak mniejszy z niej tulak niż Struś. Dziś będziemy ją kąpać to jeszcze wypięknieje. Ciągnie ją na dwór nieraz trudno ją przywołać do domu. Na smyczy chodzi powiedziałabym "chaotycznie" :) musimy nad tym popracować. Najbardziej przypasowała jej Tycinka, łazi za nią i ją obwąchuje, Bawi się ze Strusiem :)

 

6 godzin temu, elik napisał:

Jak już będziesz mogła, to bardzo proszę podlicz Anetko ile już wydałaś na sunię. Środki p/robalon, benzyna... Niunia ma juz nieco kasy na swoim koncie.

32 zł za tablety na robale i płyn p/pchłom, 15 zł transport. Jutro pojechałabym z psiakami na przegląd ogólny - co Ty na to elik?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, anecik napisał:

Rysa ma się dobrze. Nie jest lękliwa ani wycofana ale troszkę wystraszona. Pannica trochę poszczekuje - ale nie żeby tak bez powodu :) Szczek ma donośny, też lubi się przytulać jednak mniejszy z niej tulak niż Struś. Dziś będziemy ją kąpać to jeszcze wypięknieje. Ciągnie ją na dwór nieraz trudno ją przywołać do domu. Na smyczy chodzi powiedziałabym "chaotycznie" :) musimy nad tym popracować. Najbardziej przypasowała jej Tycinka, łazi za nią i ją obwąchuje, Bawi się ze Strusiem :)

 

No właśnie anecik, miałam pytać czy psiaki bardzo "cuchną" ? Do mnie jak kiedyś przyjechał psiak na DT prosto ze schronu to nie szło w mieszkaniu wytrzymać.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sara2011 napisał:

No właśnie anecik, miałam pytać czy psiaki bardzo "cuchną" ? Do mnie jak kiedyś przyjechał psiak na DT prosto ze schronu to nie szło w mieszkaniu wytrzymać.

Struś "cuchnie" w miarę, Rysa gorzej :) Ale to nic w porównaniu z psami wyciąganymi  ze schronu przez ewu, które były u nas. To była masakra :(

 

 

Rysa już nie "cuchnie" :). Sama nie dałabym rady, bardzo się wyrywała ale mąż mi pomógł. Piękna panienka się zrobiła - chociaż na razie przez tą kąpiel nas nie lubi. No cóż poczekamy aż jej przejdzie :)

Edited by anecik
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, anecik napisał:

Rysa ma się dobrze. Nie jest lękliwa ani wycofana ale troszkę wystraszona. Pannica trochę poszczekuje - ale nie żeby tak bez powodu :) Szczek ma donośny, też lubi się przytulać jednak mniejszy z niej tulak niż Struś. Dziś będziemy ją kąpać to jeszcze wypięknieje. Ciągnie ją na dwór nieraz trudno ją przywołać do domu. Na smyczy chodzi powiedziałabym "chaotycznie" :) musimy nad tym popracować. Najbardziej przypasowała jej Tycinka, łazi za nią i ją obwąchuje, Bawi się ze Strusiem :)

 

32 zł za tablety na robale i płyn p/pchłom, 15 zł transport. Jutro pojechałabym z psiakami na przegląd ogólny - co Ty na to elik?

Aneciu bardzo,bardzo dziękuję i przepraszam, że dopiero teraz melduję się na wątku. Wizyta poadopcyjna w Leny/Ajli zajęła nam pół dnia :(

Cieszę się, że sunia nie sprawia większych kłopotów. Tycia taka tycia i pewnie Rysa jej matkuje :)  Bobry objaw, że ma ochotę bawić się z innymi psami. To bardzo dobrze.

Oczywiście Anetko ogólny przegląd u weta jest bardzo wskazany. Nie wiem czy nie przydałoby się też badanie krwi, bo tak na oko, to wet niewiele może stwierdzić. Oczywiście dobrze byłoby,gdyby zaglądnął psiakom do uszek.

Anetko, już wpłacałam coś na Twoje konto, ale dla pewności bardzo proszę podaj mi na PW, to przeleję za tabletki i transport.

5 godzin temu, anecik napisał:

Struś "cuchnie" w miarę, Rysa gorzej :) Ale to nic w porównaniu z psami wyciąganymi  ze schronu przez ewu, które były u nas. To była masakra :(

Rysa już nie "cuchnie" :). Sama nie dałabym rady, bardzo się wyrywała ale mąż mi pomógł. Piękna panienka się zrobiła - chociaż na razie przez tą kąpiel nas nie lubi. No cóż poczekamy aż jej przejdzie :)

Panna strzela fochy ? Nic to, nie przejmuj się, przejdzie jej  :)

Aneciu, a jak z zachowaniem czystości w domu przez sunię ?

Link to comment
Share on other sites

Elik :) wiadomo że w uszy wet zajrzy i pewnie jeszcze w parę innych miejsc. Czyli robić badanie krwi?

Fochy już jej przeszły ale przynajmniej zdecydowanie lepiej się czuje - taka czyściutka :) Wczoraj w nocy było 3xsiku i 1 koopa ale nie wiem kto zawinił. Może i Rysa i Struś? Dziś bez wpadek ale zobaczymy po dzisiejszej nocy.

 

Konto podam Ci  jutro - ale ono ciągle to samo :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poker napisał:

Rysa to też spora dziewczynka. anecik z malizn przerzuciła się prawie na wielkopsy.

A kupa się sypała i była biała, bo pewnie sunia  jadła dużo kości.

Się nie przerzuciła :) Zdjęcia przekłamują i taka była potrzeba chwili.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, anecik napisał:

Elik :) wiadomo że w uszy wet zajrzy i pewnie jeszcze w parę innych miejsc. Czyli robić badanie krwi?

Fochy już jej przeszły ale przynajmniej zdecydowanie lepiej się czuje - taka czyściutka :) Wczoraj w nocy było 3xsiku i 1 koopa ale nie wiem kto zawinił. Może i Rysa i Struś? Dziś bez wpadek ale zobaczymy po dzisiejszej nocy.

 

Konto podam Ci  jutro - ale ono ciągle to samo :)

Koniecznie. To pod kątek sterylki. Inne obdukcje :)  pod tym kątem niech też zrobi. Nie zwlekałabym zbytnio, żeby po tych stresach nie przyszła cieczka, ale też i zbytnio nie spieszyłabym się. Pozwólmy suni ustabilizować się emocjonalnie. Konkretną datę pozostawiam do ustalenia Tobie wspólnie z wetem.

9 godzin temu, iwstar58 napisał:

Fajna sunia. Uszy w górze, że żaden owczarek nie powstydziłby się takich. Wielkość w sam raz, taki średniak pod kolano.

Więc rozmiar raczej chodliwy   k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,28_pn_orig.  

Eliku, przelałam stałą za XI i XII + 2 dyszki gwiazdkowego gratisa

Iwonko witam serdecznie  całusy.jpg 

Nie pisałam, że deklarujesz 20,00 zł stałej dla suni, bo myślałam, że będziesz wolała sama o tym powiedzieć :) Bardzo,bardzo Ci dziękuję i za  pomoc finansową i za obecność na wątku. Wiem, że od dawna  nie bywasz na dogo, a dla Rysy (i mam nieskromną nadzieję, że i trochu dla mnie :)  )  zrobiłaś wyjątek. Jestem Ci za to tym bardziej wdzięczna   gif  śle dwa serca.gif  I proszę bywaj jak tylko możesz najczęściej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...