Jump to content
Dogomania

To miał być wątek Iwo, psa z Radys. Jednak okrutny los, a może człowiek, sprawił, że Iwo odszedł za Tęczowy Most :( Schronisko w Radysach opuści Rysa, która ma teraz na imię Lusia. Lusiu, bądź szczęśliwa podwójnie, za siebie i za Iwa.


elik

Recommended Posts

Ten post piszę ja, Iwo. Piszę ze schroniska w Radysach. Każda istota potrzebuje wolności, ale dla nas, sznaucerów, zniewolenie to piekło za życia. Od kilku lat żyję za żelaznymi kratami...

  Iwo biedny, zdredziały, a jednak piękny, choć smutny pies, jeszcze wierzył, że znowu będzie mógł położyć łeb na kolanach, podać łapę i przynieść gazetę swojemu Człowiekowi.

   Jednak nie było mu to dane.

Odszedł z 3-go na 4-ty listopada 2016 r. po zabiegu kastracji wykonanym w schronisku.

Żegnaj kochany, choć nie poznany piesku. Biegaj szczęśliwy na łąkach za Tęczowym Mostem. 

 

Nie można było zmarnować tego, co było przygotowane dla Iwo.

Jego miejsce w DT zajmie sunia o imieniu Rysa vel Lusia z tego samego schroniska.

A oto i ona, Rysa vel Lusia.

 

Rysa w schronie 6.jpg            Rysa w schronie 5.jpg

 

W miejsce zupełnie nieodpowiedniego imienia - Rysa, sunia otrzymała imię Lusia. Matką chrzestną jest agat21.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wszystko było już przygotowane, uzgodnione - transport, hotelik. Cieszyłam się  na 12-go, bo wtedy Iwo miał opuścić schronisko i udać się w drogę do anecik po lepsze życie.

Wiadomość o jego śmierci była jak grom z jasnego nieba !  Ból, wielki żal i gniew. Pomyślałam, że to nie tylko początek, ale i koniec mojej "współpracy" z Radysami. Potem przyszła myśl, że nie wolno zaprzepaścić szansy, zamknąć furtki, która otworzyła się dla Iwo.

Poparta przez kiyoshi, podjęłam decyzję, że miejsce Iwo zajmie jakiś współtowarzysz jego niedoli.

Kierowana sympatią do suczek, mając na uwadze zbliżającą się zimę, wybrałam krótkowłosą, nieco zagubioną sunię o imieniu Rysa. Rysa ma około 1,5 roku i w schronisku przebywa od czerwca 2016 r. czyli około 4 miesiące. Najwyższy czas, żeby opuściła to miejsce, zanim jej psychika całkiem się załamie.

Wszystkich, których wzruszył los Iwa, bardzo gorąco proszę o pozostanie na wątku, kibicowanie i pomaganie suni w drodze do jej wspaniałego własnego DS. 

Bez Waszego udziału pomoc dla suni nie jest możliwa.

. . . . . . . . . . . .R Y S A

Kliknięcie w zdjęcie Rysy pozwoli zobaczyć więcej jej zdjęć.

 
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w kosztach utrzymania suni
 serce 7.gif

Deklaracje finansowe stałe:

.................30,00  -  elik  gif serduszko bijące.gif  wpłacone za: XI, XII, I,

.................50,00  -  kiyoshi  gif serduszko bijące.gif  wpłacone za: XI, XII, I,

.................20,00  -  iwstar58  gif serduszko bijące.gifwpłacone za: XI, XII, I,

.................20,00  -  markofix1  gif serduszko bijące.gif  wpłacone za: XI, XII, I, 
.................10,00  -  Havanka od XII gif serduszko bijące.gifwpłacone za: XII, I,

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

................130,00 zł

Warunkowo:

.................20,00  -  Alaskan malamutte po przekazaniu Poli do DS  gif serduszko bijące.gif

.................10,00  -  Havanka po przekazaniu Aresa do DS  gif serduszko bijące.gif

 

Deklaracje finansowe jednorazowe:

...........30,00   -  Nesiowata  gif serduszko bijące.gif   -  wpłacone 3.11.

.........100,00  -  MALWA  gif serduszko bijące.gif  -  wpłacone 16.11.

 

Pozostałe deklaracje:

150,00 zł  -  dopłata do zabiegu sterylizacji   -  Fundacja ZEA  gif serduszko bijące.gif

285,00 zł  -  bazarek imienny  elik  -  6.12.

bazarek wspólny dla 3 psiaków  -   elik  trwa 

553,53 zł  -  bazarek wspólny dla 3 psiaków   -   WiosnaA  gif serduszko bijące.gif  8.12.

bazarek  -  Jo37  gif serduszko bijące.gif

fanty na bazarek wspólny dla 3 psiaków  -  Tola  gif serduszko bijące.gif    -  przekazane

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie finansów Rysy/Lusi

Wpłaty: 

.................30,00   -  Nesiowata  -  3.11.

.................30,00   -  atulek  -  3.11.

...............285,00  -  elik bazarek imienny   -   9.11. - 6.12.

..................60,00  -  iwstar58  XI, XII + Mikołajek  -  13.11.

..................50,00  -  kiyoshi  -  14.11.

...............162,25  -  Gabi79  i kiyoshi   środki pozostałe po Iskierce, która ma już swój DS  -  14.11.

..............100,00  -  MALWA -  16.11.

.................20,00   -  markofix1  -  18.11.

.................20,00   -  markofix1 (deklaracja wpłacona na Aschitę i przeniesiona na Lusię, bo Aschita ma już DS)  -  26.11.

.................10,00   -  Havanka  -  28.11.

..................50,00  -  kiyoshi  -  30.11.

..................30,00  -  elik  -  30.11.

.................20,00   -  markofix1  -  1.12.

..................30,00  -  elik  -  1.12.

.................20,00   -  markofix1  -  2.12.

..................21,75  -  elik bazarek filmowy  -  6.12.

.............535,35  -  WiosnaA bazarek  -  8.12.

...............113,56  -  elik bazarek    -   12.12.

.................10,00   -  Havanka  -  21.12.

..................50,00  -  kiyoshi  -  27.12.

.................20,00   -  markofix1  -  2.01.2017 r,

..................30,00  -  elik  -  7.01.

..................47,13  -  elik bazarek  -  7.01.

..................20,00  -  iwstar58 -  9.01.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

........1.783,22 zł

Wypłaty:

..................76,70   -  transport suni na trasie Radysy - Warszawa (potwierdzenie)  -  12.11.2016 r.

..................15,00   -  transport suni z.... do DT  -  14.11.  (potwierdzenie)

..................60,00   -  wizyta u weterynarza  -  14.11.  (potwierdzenie)

..................32,00   -  tabletki p/pasożytom  -  14.11.  (potwierdzenie)

................145,00   -  część należności za sterylizację (150,00 zł wpłaciła Fundacja ZEA) -  22.11. (potwierdzenie)

................127,00   -  pobyt w DT 12-30.11.2016 r.  (potwierdzenie)  -  30.11.

..................25,00   -  szczepienie p/chorobom wirusowym  -  21.12.  ( paragon)

..................30,00   -  zaczipowanie  -  21.12.  ( paragon) (potwierdzenie)

.....................5,00   -  transport do weta i z powrotem  -  21.12. 

................200,00   -  pobyt w DT 1-31.12.2016 r.  (potwierdzenie)  -  4.01.2017 r.

..................12,00   -  odświeżanie ogłoszenia na OLX  -  10.01.

.................101,60   -  szelki + kong (zabawka)  -   18.01. (faktura)

..................39,00   -  rejestracja czipa w międzynarodowej bazie safe animal  -  24.01.

................145,00   -  pobyt w DT 1-22.01.2017 r.  (potwierdzenie)  -  24.01.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

.........1.013,30 zł

Saldo:

..............1.783,22....

.-...........1.013,30

= = = = = = = = = = = = = = =

........769,92 zł

Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy !!!

022e41998a2329f48c5f689f8af3f20d.gif

Dzięki Waszej pomocy, 22 stycznia 2017 roku,

Lusia odnalazła swoje miejsce w domu w Rudzie Śląskiej,

wśród wspaniałych, kochających ją Ludzi.

Serdecznie Wam za to dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Historia (ta znana) Rysy

od czerwca  do 12 listopada 2016 r.  -   pobyt w schronisku w Radysach

12.11.2016 r. - zamieszkała w domowym DT u anecikAnecik wielkie dzięki   gif bijące serce.gif

20.11.2016 r. - zabieg sterylizacji

21.12.2016 r. - szczepienie p/chorobom wirusowym

21.12.2016 r. - zaczipowanie

22.01.2017 r. - Lusia w DS

Piszmy tę historię wspólnie

gif fotograf.gif

12.11.2016 r.   -   Pierwsze zdjęcia z DS

20.11.2016 r.  -  W gustownym fartuszku po zabiegu

Link to comment
Share on other sites

O 2.11.2016 o 23:55, sybil napisał:

Elik, jak cudnie, że Iwo Cię wzruszył 89b8ba063867_vu_orig.gif . Siedzę w długach po uszy, ale dla tego biedaka deklaruję 20 / mies. Może dobre duszyczki pomogą zmienić jego życie na lepsze. Odkąd zobaczyłam go, nie mogłam przestać o nim myśleć

Sybil, widok jego smutnych oczu, sierść w dredach i opis jego charakteru nie mogą nie wzruszyć. Szkoda, żeby ten ocean miłości i wierności marnował się w schronie zamiast dawać komuś szczęście.

Ogromne dzięki Sybil    gif całuski.gif

O 3.11.2016 o 00:06, WiosnaA napisał:

Ojej...wczoraj o Iwo czytałam na fb i bardzo mnie maluch ujął....uwielbiam kudłacze i też mam sznupka.

Bardzo,bardzo  żałuję,że teraz nie mogę wziąć psiaka na tymczas.

Elik,czy masz jakiś dt,hotelik dla niego na oku?

Pomogę bazarkowo.

Moja miłość do sznupków wywodzi się stąd, że przez 14 lat byłam obdarzana przez jednego z nich bezgranicznym uwielbieniem i wiernością. To wyjątkowe psiaki.

WiosnaA, bardzo serdecznie dziękuję za chęć pomocy dla Iwo   gif całuski.gifBędę częstym gościem na Twoim bazarku :)

 

O 3.11.2016 o 04:34, Nesiowata napisał:

Wpłacę coś jednorazowo - nr konta poproszę. A może Malawaszka pomoże?
 

Ogromnie dziękuję    gif całuski.gif  Zaraz prześlę nr konta Iwo.

Dzięki za podpowiedź, zwrócimy się do Malawaszki z prośbą o pomoc :)

O 3.11.2016 o 06:06, MALWA napisał:

Witam, 

Sliczny psiak. Wplace jednorazowo 100 zl dla Iwo. 

Wielkie, ogromne dzięki  gif całuski.gif   Już podaje nr konta :)

 

O 3.11.2016 o 07:17, Jo37 napisał:

Ja też jestem. Mam dostać trochę fantów na bazarek. Ujmę w nim Iwo.

Jo37 serdecznie witam i ogromnie dziękuję za  bazarkowe wsparcie  gif całuski.gif

O 3.11.2016 o 07:58, kiyoshi napisał:

I ja zapisuje sie u slicznego Radysiaka

Elik kochana moze napisz w tytule ze chodzi o sznaucerka z Radys?

Deklaruje 50 zl stalej ale prisze o info do jakiego hoteliku lub DT pojedzie 

Witaj kiyoshi :) Twoje wsparcie zmobilizowało mnie do podjęcia walki o godne życie dla Iwo. Bardzo Ci za to dziękuję  gif całuski.gif

Razem z mdk8, jeśli zechce się do nas przyłączyć, będziesz współtwórczynią szczęścia Iwo, bo że tak będzie, nie mam żadnych wątpliwości. Na dogo już o wiele trudniejsze sprawy udawało się załatwić, dzięki zgodnemu współdziałaniu  i poparciu wielu osób.

Na razie nie mam jeszcze uzgodnionego miejsca w hoteliku. Bardzo chciałabym, żeby to był hotelik w Krakowie lub w pobliżu, ponieważ chciałabym odwiedzać Iwo, co mam w zwyczaju, gdy nie mogę psiaka przyjąć na BDT i jest w hoteliku. Może macie jakieś propozycje. Chętnie skorzystam z porady :)

 

Ogromnie Wam dziękuję i bardzo serdecznie proszę, bywajcie często i długo na wątku Iwo.

Wasza obecność, żywe zainteresowanie będą gwarancją powodzenia sprawy Iwa !

gif dziekuje slicznie pies.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Ja także wierzę, że uda się nam zmienić smutne życie Iwa :)

Dzisiaj Iwo będzie miał zabieg kastracji.  Poprosiłam o to w schronisku, upewniwszy się wcześniej, że Iwo będzie miał należytą opiekę po zabiegu. Pani Iza ze schroniska powiedziała, że po zabiegu Iwo będzie w ogrzewanej izolatce.

Kciuki bardzo wskazane :)

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elik napisał:

Ja także wierzę, że uda się nam zmienić smutne życie Iwa :)

Dzisiaj Iwo będzie miał zabieg kastracji.  Poprosiłam o to w schronisku, upewniwszy się wcześniej, że Iwo będzie miał należytą opiekę po zabiegu. Pani Iza ze schroniska powiedziała, że po zabiegu Iwo będzie w ogrzewanej izolatce.

Kciuki bardzo wskazane :)

Elik na pewno piesiu da rade

Za kilka dni schronisko bedzie juz dla niego tylko wspomnieniem

Ale miejsce w hoteliku radzilabym jak najszybciej dla niego rezerwowac

Niestety nie znam zadnego sprawdzonego miejsca w Krakowie

Zapisuje sie tez elik do intensywnego oglaszania psiaka za 1-2miesiace bedzie juz w swoim wlasnym najlepszym domu Zobaczysz :)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Melduję się na wątku.

Witam gorąco i o kibicowanie proszę :)

33 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Jestem i ja na wątku Iwo  hello.gif

 Elu, z całego serca będę mu kibicować, wiem doskonale jak ta rasa jest bliska Twojemu sercu.  Fanty na bazarek pofruną do Ciebie, na razie tyle mogę. Jak Polunia pojedzie do swojego domku, to stałą w wysokości 20 zł przerzucę na Iwo. 

Witam Cie serdecznie :) Tak, sznaucery to moja słabość :(

Bardzo dziękuję za deklaracje pomocy dla chłopaczka    całusy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dopiero zasiadłam do komputera i odebrałam zaproszenie na wątek. Elu, to ta psinka, o której mi opowiadałaś?  Nie może mnie tu zabraknąć. Niestety finansowo nie mogę poratować, ale wykombinuję fanty na bazarek i prześlę do Ciebie. Może jeszcze do czegoś sie przydam. Ale zaglądać będę na pewno.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Havanka napisał:

Dopiero zasiadłam do komputera i odebrałam zaproszenie na wątek. Elu, to ta psinka, o której mi opowiadałaś?  Nie może mnie tu zabraknąć. Niestety finansowo nie mogę poratować, ale wykombinuję fanty na bazarek i prześlę do Ciebie. Może jeszcze do czegoś sie przydam. Ale zaglądać będę na pewno.

Witam cieplutko Havanko, oczywiście, że bardzo się przydasz cały czas, a szczególnie, jak przyjdzie czas na ogłaszanie Iwo:)  Masz szczęśliwą rękę :)

14 minut temu, Gusiaczek napisał:

Dziękuję Elu, że zaprosiłaś i mnie do Iwo - przecudnego szorściaka! Będę Mu kibicować

Witam i bardzo się cieszę, że przyszłaś i będziesz kibicować chłopaczkowi. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła zaprezentować jego zdjęcia uśmiechniętego od ucha do ucha z pięknie zrobioną fryzurką :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Witam i bardzo się cieszę, że przyszłaś i będziesz kibicować chłopaczkowi. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła zaprezentować jego zdjęcia uśmiechniętego od ucha do ucha z pięknie zrobioną fryzurką :)

Trzymamy za słowo ! Na uśmiech i nową fryzurkę warto czekać. Teraz jednak, niech Iwo jak najszybciej opuści to miejsce, gdzie jest!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zaproszenie, na pewno będę tutaj z Wami.

Bardzo smutna historia Iwo, oby jak najszybciej opuścił schronisko i mógł cieszyć się kontaktem z człowiekiem już na zawsze.

Fanty na bazarek spakowane, postaram się jutro wysłać  paczkę.

Trzymam kciuki za udany zabieg!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...