Jump to content
Dogomania

Sunia 10,7 lat z gruczolakorakiem, czy operować


pradunia

Recommended Posts

Witam wszystkich

mam sunię Pradę, u której wykryto jak napisał doktor:

"w gruczole p4 widoczna deformacja lita, ok 16x9mm nico nieregularna w strukturze, kształcie i krawędzi, unaczyniona, bez cech naciekania tkanek okolicznych jednak widoczny odczyn zapalny wokół. Obraz typowy dla guza nowotworowego gruczołu sutkowego, zmian wskazuje na gruczolak, jednak do różnicowania z początkiem konwersji w gruczolakorak."

Nie wiemy co robić, dużo lekarzy zaleca wycięcie guzików razem z płatem mlecznym. Sunia ma 10 lat i 7 miesięcy. Nigdy nie miała sterylizacji i dlatego lekarze mówią że i tak trzeba sterylizować bo będzie ropomacicze, więc przy okazji można usunąc guzki.

Naczytaliśmy się że jeśli jest guzek nie jest zlosliwy to super żeby usuwac ale jak się okaze ze złośliwy to po usunięciu pies zejdzie bo będą przerzuty. Dużo osób mówi ze już po paru miesiącach do roku pies odszedł na Tamten Swiat po takim wycięciu.

Prosimy o porade jeśli ktoś miał takie wycięcie i był zlosliwy, czy pieski zyja długo czy lepiej zostawić i nie ruszac.

Lekarze chcą zrobić sterylizacje wraz z wycięciem jednego plata mlecznego, a potem wyciac drugi plat po jakims czasie bo ma guzki po dwóch stronach.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ciężko komuś doradzić w takiej sytuacji. I mojej pierwszej suni guz pojawił się w wieku 8 lat. Nasz wet kazał nie ruszać. W wieku 12 lat miała wycinanego tego guza w operacji ratujacej zycie, bo guz pękł.  Po operacji żyła jeszcze rok. Potem pojawiły się przerzuty. Druga znaleziona sunia miała ok. 11 lat i dużego guza. Po wycięciu guza przez rok było ok. Guz byl niezlosliwy.  Potem pojawiły się drugi guz. Niestety złośliwy. Po jego wycięciu sunia żyła tylko 3 miesiące.  Musiałam ja uśpić z powodu licznych przerzutow. Każdy decyzje musi podjąć sam. Życzę suni dużo zdrówka 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...