Jump to content
Dogomania

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP


Katerinas

Recommended Posts

Może to kwestia kosztów, że mało kto stosował. :(

Dora ma 12,5 roku. Ma zwyrodnienia w stawach nadgarstkowych. Do tego przykurcze zginaczy wspólnych palców. Podobno dość rzadkie schorzenie. Długie spacery odpadają. :(

Teraz wyszły jeszcze zwyrodnienia stawu barkowego ze zmianami wytwórczymi (osteochondroza - uszkodzenie tkanki chrzęstnej). Te są dla niej bardzo bolesne. Rano ledwo wstaje, kuleje i wygina łapę, aby uniknąć bólu, co za tym idzie nieprawidłowo stawia łapę, co ma wpływ na inne, i tak już "zwichrowane" stawy łapy.

Zwyrodnienia można leczyć niesteroidowymi środkami przeciwzapalnymi lub steroidowymi lekami. Ale jak wiemy, trzeba uważać na żołądek, wątrobę :( Nie można podawać tych leków długo. 

No nic. Zdecydowałam, że spróbujemy leczenia. Przetrzepałam net i jest bardzo dużo bardzo dobrych opinii.

Link to comment
Share on other sites

Dwa lata temu rozważałam wybór pomiędzy PRP i IRAP. KM odrzuciłam, bo po pierwsze suczka miała historię nowotoworową, a po drugie nie czuję się do końca przekonana co do tego rodzaju terapii. Wybrałam IRAP, odbył się cały cykl zabiegów.

Przy bardzo, bardzo poważnych problemach ortopedycznych (biodra HD E/E, potężna spondyloza, masywne zmiany zwyrodnieniowe we wszystkich praktycznie stawach) muszę przyznać, że byłam zdecydowanie zadowolona z efektu. Żadna z tych terapii nie uleczy cudownie psa, ale u mojej Szarusi zauważalnie poprawił się komfort życia, bez leków. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak wyglądałoby to w dłuższej perspektywie, bo niestety bunia odeszła pół roku po zakończeniu terapii, ale w tym okresie było przyzwoicie.

IRAP jest trochę droższy od PRP, polega na wypreparowaniu z osocza krwi cytokin, czyli białek odpowiedzialnych m.in. za zwalczanie stanów zapalnych w organizmie. 

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałam na problemy skórne mojej alergicznej suki, więc nie pomogę w sprawie stawów. Ale spróbuj, zabieg mega prosty i szybki (wstrzyknięcie odwirowanej krwi), a może da jakiś rezultat, myślę, że warto spróbować. Może się krwiak zrobić co najwyżej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chciałam tylko napisać, może komuś się przyda.

Jesteśmy z Dorką po dwóch zabiegach PRP i.... polecam! Bardzo!

Przed zabiegami:

Dora ledwo wstawała z posłania. Spacery max. 1-2 km, po których kulała i nie chciała chodzić. Po takim krótkim spacerze, później po odpoczynku, z trudem wstawała z posłania. Widać było, że staw jej dokucza, że ją boli... Zmieniała chód, żeby odciążać bolący staw. Przestała wchodzić po schodach na piętro domu. Ledwo wchodziła na kanapę.

Już po pierwszym zabiegu:

Dora zaczęła chodzić z nami na dłuższe spacery.

Po dwóch zabiegach:

Dora śmiga z nami po 6-7 km. Godzinne spacery po lesie. :) Po takich sacerach, po odpoczynku, normalnie wstaje z posłania. Wchodzi po schodach, wchodzi na kanapę. Zdarza się jej skakać :)

Patrzymy na nią z podziwem :) I aż trudno nam uwierzyć, że ma 13 lat :)

Jeśli ktoś się zastanawia, ma budżet (niestety zabieg dość drogi), - polecam. Ulga dla stawów ze zwyrodnieniem, z osteochondrozą - uszkodzenie tkanki chrzęstnej).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...