Jump to content
Dogomania

Życie z Psem

Recommended Posts

Niebanalne połączenie ale do ogarnięcia :) ja mam starowinkę malamutkę (11 lat) i rotta w sile wieku (2 lata) i też jakoś daje radę choć coraz częściej rozdzielam spacery bo malamutka nie daje rady a rott się nudzi na powolnych spacerach z malmutką. W przyszłości, po odejściu Maszki chcę do rotta dołączyć coś sportowego (toller, border, może seter irlandzki). w owczarkach też się rozglądam, marzy mi sie długowłosy z prostym grzbietem, podglądam kilka hodowli z ZKwP, ale tez kilka z np PFK. W grę wchodzi też oczywiście adopcja i całe rozeznawanie sie w rasach sportowych może pójść w cholerę.... :) ale znam siebie i swoje mozliwości wiem, że mogę sobie pozwolić na swobodniejszy wybór psa bo wiem, że powinnam sobie poradzić coby to nie było :) albo przynajmniej wiem na co bym sie nie zdecydowała :)

tak czy siak witamy się i czekamy na więcej zdjęć psiaków i opisy jak wam sie razem żyje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej,

Levi jest już u nas od kilku dni - nie miałem czasu tutaj napisać.

http://zyciezpsem.pl/poznajemy-psa-ze-szczeniakiem/ -> tutaj jak psiaki się poznawały. 

Ogólnie mały jest super - o wiele łagodniejszy niż Legion i delikatniejszy/bardziej bojaźliwy niż ona w jego wieku :)

 

@jolkablaszczyk - trudno o DON z prostym grzbietem, czyli takiego 100% użytkowego. W Polsce już w ogóle. My szukaliśmy trochę, chociaż tak bardzo nie zależało nam na użytku, po prostu nie podoba się nam kątowanie. Legion trochę ma tyłek niżej, ale jest akceptowalnie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie nie, użytek to jest pies nastawiony na pracę, to trochę inny typ psow specjalnie hodowany, a że za tym idzie inny eksterier (prosty grzbiet) to już inna historia. Pies uzytkowy to to juz jest wyzsza półka i są to psy specjalnie do tego celu użytkowania hodowane. Właśnie kłopot między innymi polega też na tym, że eksterierowo użytki wypadają słabo zwłaszcza w ZKwP bo są proste... niestety sędziowie ZKwP nadal houbią ścięte zady i dlatego pies z prostym grzbietem nie powalczy na ringach pod banderą ZKwP. po psa z prostym grzbietem (ale nie użytka) trzeba sie "udać" pod inne bandery, np PFK. Oni tam zżeszają hodowców tzw owczarka "staroniemieckiego" i właśnie ta staroniemieckość polega na prostym grzbiecie. Określenie "staroniemiecki" jest obecnie na tyle często używane, że urosło niemalże do rangi odrębnej rasy... co jest oczywiście nie prawdą...tak samo, że myli się pojęcia "staroniemiecki" i "użytkowy"... tak czy siak szkoda, ze hodowcy chcąc hodować owczarki z prostymi grzbietami muszą "uciekać" do innych organizacji tylko dlatego, że sędziowie w ZKwP preferują ściete zady u tej rasy.... to jest totalna pomyłka.... 

Ja osobiście obserwuję kilka hodowli owczarków z prostymi grzbietami (nie mylić z użytkami) i wiem, że w razie gdyby mój wybór padł właśnie na tę rasę to wiem gdzie mam się udać i niestety nie będzie to ZKwP  :( 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...