Jump to content
Dogomania

Życie z Psem

Recommended Posts

Hej,
na samym wstępie chciałbym przywitać wszystkich użytkowników. Kiedyś już udzielałem się na tym forum, ale z braku czasu po prostu nie dało się ostatnio być na bieżąco. Obecnie jednak czuję się ogarnięty terminowo i chciałbym reaktywować moją tu aktywność ;) Także nazywam się Patryk i prowadzę razem z żoną bloga Życie z Psem - jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam.

Chciałbym przedstawić Wam nasze dwa psy. Pierwszy to Legion - suczka owczarka niemieckiego długowłosego. Nie jestem pewien jak się wstawia tu zdjęcia, więc zobaczymy czy się uda;) - nie udało się więc trzeba to ugryźć inaczej.

Załączam zdjęcia Legion oraz Leviego. Legion ma już 2,5 roku, ale wstawiam zdjęcia ''teraz'' i za ''szczeniaka. 

Natomiast Levi to mały Samojed, którego jeszcze nie mamy. Odbieramy szczeniaka 21 listopada, ale hodowca dostarcza nam zdjęć, żebyśmy mogli być na bieżąco ;)

Legion duza.jpg

Legion mala.jpg

Levi (2).jpg

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Życie z Psem napisał:

Trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ to dopiero (dopiero:)) nasz drugi szczeniak. Nie miałem jeszcze tej niemiłej okazji, aby zobaczyć złego szczeniaka na szczęście.

I obyś nigdy nie widział,bo serce boli

Chętnie zobaczyła bym nowe zdjęcia o ile to nie problem :)

Link to comment
Share on other sites

Dużo osób właśnie się dziwi - dlaczego Samojed, dziwne połączenie z Owczarkiem i tak dalej. Tak szczerze to nie sugerowaliśmy się tym i nie szukaliśmy na siłę połączenia dla Legion. 

Nie ukrywam, że wstępnie chcieliśmy drugiego Owczarka Niemieckiego lub Szwajcarskiego, ale finalnie jednak padło na Samojeda. Naprawdę trudno napisać dlaczego akurat ta rasa. Po prostu tak coś nas w niej urzekło.

Oboje kochamy Owczarki, ale nie chcemy być uwiązani tylko do jednej rasy. Chcieliśmy spróbować też czegoś innego dla urozmaicenia naszego życia z psami :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Życie z Psem napisał:

Dużo osób właśnie się dziwi - dlaczego Samojed, dziwne połączenie z Owczarkiem i tak dalej. Tak szczerze to nie sugerowaliśmy się tym i nie szukaliśmy na siłę połączenia dla Legion. 

Nie ukrywam, że wstępnie chcieliśmy drugiego Owczarka Niemieckiego lub Szwajcarskiego, ale finalnie jednak padło na Samojeda. Naprawdę trudno napisać dlaczego akurat ta rasa. Po prostu tak coś nas w niej urzekło.

Oboje kochamy Owczarki, ale nie chcemy być uwiązani tylko do jednej rasy. Chcieliśmy spróbować też czegoś innego dla urozmaicenia naszego życia z psami :)

Aha,rozumiem,wiem że może za szybko ale czy planujecie jakieś psie sporty typu psi zaprzęg?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Życie z Psem napisał:

Oboje kochamy Owczarki, ale nie chcemy być uwiązani tylko do jednej rasy. Chcieliśmy spróbować też czegoś innego dla urozmaicenia naszego życia z psami :)

Ja jestem tak zakochana w ONkach, że owszem, marzy mi się inna rasa (dog albo nowofunland) ale wiem, że i tak zawsze skończę z ONkiem :D

Link to comment
Share on other sites

Paulina, tu nie chodzi o to, że ktoś ma się trzymać jednej rasy/grupy. Sama piszesz, że miałaś husky, a teraz masz spaniela. Nie miałaś tych dwóch ras w tym samym czasie i tylko o to chodzi. ONek i Samojed mają dwa zupełnie inne charaktery, zupełnie inne potrzeby.... To jest nie lada wyzwanie mieć dwa tak różne psy w tym samym czasie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat mam dużo wolnego czasu, a z psami spędzam praktycznie każdą chwilę. Rozumiem, że obie rasy mają inne potrzeby i każdy pies będzie traktowany indywidualnie pod kątem swoim predyspozycji - to pewne ;)

Odnośnie sportów to sprawa wygląda tak, że nie potrafię się zdecydować i przez to tak sobie bimbam z psami. Legion jest świetna do obedience (robiliśmy kurs PT), ale uwielbia również frisbee i bieganie. Nie mogę się zdecydować na czym skupimy naszą energię, więc robimy wszystkiego po trochu. Chciałbym jednak skromnie pomyśleć o jakiś zawodach w przyszłości ;)

Natomiast z Levim na pewno chciałbym mocniej biegać i tutaj poważnie myślę nad canicross. Psi zaprzęg też wchodzi w grę, ale nie bardzo jest u nas gdzie trenować - canicross jest prostszy moim zdaniem :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Życie z Psem napisał:

Ja akurat mam dużo wolnego czasu, a z psami spędzam praktycznie każdą chwilę. Rozumiem, że obie rasy mają inne potrzeby i każdy pies będzie traktowany indywidualnie pod kątem swoim predyspozycji - to pewne ;)

Odnośnie sportów to sprawa wygląda tak, że nie potrafię się zdecydować i przez to tak sobie bimbam z psami. Legion jest świetna do obedience (robiliśmy kurs PT), ale uwielbia również frisbee i bieganie. Nie mogę się zdecydować na czym skupimy naszą energię, więc robimy wszystkiego po trochu. Chciałbym jednak skromnie pomyśleć o jakiś zawodach w przyszłości ;)

Natomiast z Levim na pewno chciałbym mocniej biegać i tutaj poważnie myślę nad canicross. Psi zaprzęg też wchodzi w grę, ale nie bardzo jest u nas gdzie trenować - canicross jest prostszy moim zdaniem :)

Najważniejsze  abyś dał swoim psiakom to wszystko czego potrzebują,poświecił im czas itd,jest sporo ludzi co ma mieszaną parę(różne psy jednocześnie),jest pewnie z tym więcej pracy ale wszystko do pogodzenia jak się tylko chce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...