Jump to content
Dogomania

Nigdy nie można się poddawać. Dziękuję wszystkim, którzy przez ponad 2 lata wspierali Tigrunię. Sunia ma wspaniały dom!!!


Gabi79

Recommended Posts

11 godzin temu, rozi napisał:

:D

Edit.: Przepraszam za to rozbawienie. Anecik doskonale dba o np. ranne psy, ale nie sądzę, żeby pracowała z trudniejszymi, wyprowadzała poza wybieg, więc i nie miała powodu starannie dopasowywać. Mogę się, oczywiście, mylić.

rozi, z Anecik Tigra chodzi na smyczy i zachowuje się, jak zwyczajny psiak. łasi się przytula.

Chodzi o to, by odpowiednio ją wyposażyć do Kasi, bo na początku zapewne stres sięgnie zenitu.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Ja bym założyła bardzo ciasno dopasowane szelki i również obrożę 2 osobne smycze , oczywiście obowiązkowa adresatka.

 

40 minut temu, WiosnaA napisał:

Szkoda,że z domkiem nie wyszło...

Dziewczyny, zdecydowanie polecam szelki Pitman, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Mam je przetestowane w najbardziej ekstremalnych sytuacjach szarpania i wyrywania z dzikim psem.Z odpowiednio dopasowanych,znaczy ciasno (na palec!) założonych pies "nie wyjdzie" żeby nie wiem jak się zapierał. Zaletą są również metalowe zapięcia,które nie zawiodą jak w przypadku plastikowych klamer ( przerabiałam awarie), a to jest ważne przy nagłych i silnych zrywach w amoku. Będąc w opresji mogłam unieść do góry na dwóch smyczach całego psa,bez obawy że wyjdzie mi z szelek lub zapięcia pękną.
Mocne,wytrzymałe,solidnie wykonane, mają szerokie taśmy.
Wada- nie są zbyt miękkie ,taśmy są dosyć sztywne.
Na początku nawet wycierała się sierść pod pachami,ale  z  czasem taśmy "miękną".
Dla mnie jednak na pierwszym miejscu było bezpieczeństwo,a później przeszliśmy do wygody.

Szelki Pitman tego typu,... znaczenie ma szerokość pasków do standartowych guardów.

https://www.pitman.pl/pl/p/Szelki-FUN/472

Mam również przetestowane szelki Hurtta z linku  niżej i w sumie nie mam do nich zastrzeżeń,zabezpieczają psa również dobrze, są wygodniejsze od Pitmana, jednak nie "przerabialiśmy" ich w najbardziej skrajnych i niebezpiecznych sytuacjach z Morisem.Te nosimy od "święta" na spacerki, a na co dzień używamy dalej niezawodnych Pitmana.

https://www.karusek.com.pl/produkt/26983_hurtta_szelki_active_harness_kolor_czarny_5_rozmiarow/

 

Gabi, Anetko ,wiem co przeżywacie w związku z przeprowadzką i bardzo Wam współczuję obecnej sytuacji, ale będzie dobrze!

Kasia,to odpowiedzialna dziewczyna i  jeśli podjęła  się opieki nad Tigrą, to z pewnością dołoży wszelkich starań w opiekę.

 

Bardzo Wam dziękuję za wskazówki i słowa otuchy!!!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, rozi napisał:

Chodzi na spacery poza teren posesji? A to przepraszam, zwracam honor.

To już pytanie nie do mnie, czy na terenie posesji, czy nie.

Chcę się teraz skupić na przeprowadzce Tigruni

i mam nadzieję, że się nie uwsteczni u Kasi, a jeśli tak, to na krótko.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Yoana napisał:

Gabi, mam pytanie, czy moja stała październikowa dotarła czy coś pokręciłam ? :)

Yoanko, na pewno nic nie pokręciłaś, tylko ja jeszcze nie uzupełniłam deklaracji.

Bardzo przepraszam, ale od poniedziałku kursowałam praca - szpital -dom, bo moja mama złamała biodro I była operowana.

Jutro na spokojnie wszystko uzupełnię

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Gabi79 napisał:

Yoanko, na pewno nic nie pokręciłaś, tylko ja jeszcze nie uzupełniłam deklaracji.

Bardzo przepraszam, ale od poniedziałku kursowałam praca - szpital -dom, bo moja mama złamała biodro I była operowana.

Jutro na spokojnie wszystko uzupełnię

Gabi, spokojnie, zajmuj się Mamą. Ja też mam mocno zakręcony okres w życiu, stąd moje pytanie. Zdrówka dla Mamy .

Link to comment
Share on other sites

Tigro, pręgusko, która skradła mi serce, trzymam kciuki za nowe życie. 

Anecik, wielki szacun dla Ciebie, kochana! Jesteś dla Tigry pierwszą bezpieczną przystanią, Tobie zawdzięcza to, że może i potrafi iść naprzód. To, co jej dałaś, czego ją nauczyłaś, jest solidnym fundamentem, zasobem, z którego może czerpać w tej niewątpliwie trudnej dla niej, nowej sytuacji. Wierzę, że musi być dobrze, i to w ogromnym stopniu dzięki Tobie! 

Ty zaklinaczko strachulców :) 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, kamma13 napisał:

Tigro, pręgusko, która skradła mi serce, trzymam kciuki za nowe życie. 

Anecik, wielki szacun dla Ciebie, kochana! Jesteś dla Tigry pierwszą bezpieczną przystanią, Tobie zawdzięcza to, że może i potrafi iść naprzód. To, co jej dałaś, czego ją nauczyłaś, jest solidnym fundamentem, zasobem, z którego może czerpać w tej niewątpliwie trudnej dla niej, nowej sytuacji. Wierzę, że musi być dobrze, i to w ogromnym stopniu dzięki Tobie! 

Ty zaklinaczko strachulców :) 

Dziękuję Ci bardzo. 

Zulka, Ajra, Rudzik.....strachulce którym udało się znaleźć wspaniałe domy. Szkoda wielka że do tej pory nie udało się znaleźć domu szytego na miarę dla Tigrusi - ludzi którzy podjęliby się opieki nad tym przekochanym psiakiem wpatrzonym w człowieka jak w obrazek. Potrzeba czasu aby zasłużyć na jej miłość ale Tigra odwdzięcza się jej ogromem.

Pamiętam gdy przyjechała, jak przy dotyku robiła pod siebie, przerażenie w jej oczach gdy podchodziłam do niej - dziś też czuła, wciskała się w ścianę jak chciałam ją przygotować do wyjazdu, ale tuliłam, głaskałam i mówiłam....mówiłam że tak trzeba, że może tam jej się uda znaleźć dom. Dom na jaki zasługuje, najlepszy na świecie.

Przepraszam Cię Tigruniu.

Coś we mnie dziś pękło ale na zawsze będziesz w moim sercu.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To jest właśnie niesamowite - Tigra była praktycznie dzikim psem, który od ludzi spodziewał się tylko złego. Anecik pokazała jej, że kawałeczek świata jest przyjazny i bezpieczny. Teraz po odważnej decyzji Gabi (również szacun!) Tigra ma szansę zgeneralizować to przekonanie, które zakiełkowało u Anecik. I sądząc po pierwszych wiadomościach - Tigra jest bardzo wzmocniona, zaczyna z dużo wyższego pułapu, skoro eksploruje otoczenie, wykazuje ciekawość i je mimo strachu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, kamma13 napisał:

Tigro, pręgusko, która skradła mi serce, trzymam kciuki za nowe życie. 

Anecik, wielki szacun dla Ciebie, kochana! Jesteś dla Tigry pierwszą bezpieczną przystanią, Tobie zawdzięcza to, że może i potrafi iść naprzód. To, co jej dałaś, czego ją nauczyłaś, jest solidnym fundamentem, zasobem, z którego może czerpać w tej niewątpliwie trudnej dla niej, nowej sytuacji. Wierzę, że musi być dobrze, i to w ogromnym stopniu dzięki Tobie! 

Ty zaklinaczko strachulców :) 

kamma, pięknie to napisałaś, nie pozostaje mi nic innego, jak się pod tym podpisać.

Anecik pokazała Tigruni, że można zaufać człowiekowi, okazała mnóstwo serca.

Wywiązała się bardzo mocna więź, ale jak już wcześniej pisałam dla dobra Tigruni trzeba było tę więź przerwać.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kamma13 napisał:

To jest właśnie niesamowite - Tigra była praktycznie dzikim psem, który od ludzi spodziewał się tylko złego. Anecik pokazała jej, że kawałeczek świata jest przyjazny i bezpieczny. Teraz po odważnej decyzji Gabi (również szacun!) Tigra ma szansę zgeneralizować to przekonanie, które zakiełkowało u Anecik. I sądząc po pierwszych wiadomościach - Tigra jest bardzo wzmocniona, zaczyna z dużo wyższego pułapu, skoro eksploruje otoczenie, wykazuje ciekawość i je mimo strachu. 

 

I znowu całkowicie się z Tobą zgadzam.

Gdyby nie pobyt u Anecik Tigra byłaby mega przerażonym psiakiem, takim jakim była po przyjeździe.

Dzięki Anecik Tigrunia zrobiła milowy krok naprzód.

Najświeższe wieści tak na szybko:

Wczoraj Tigrunia siedziała obok legowiska obserwując otoczenie, co jakiś czas chodziła po domu.

Potem położyła się w legowisku.

Noc przespała spokojnie ( Kasia 2 razy wstawała w nocy).

Wczoraj Tigrunia panikowała przy zapinaniu smyczy i w momencie zapinania załatwiała się pod siebie.

Dzisiaj już tego nie było (tzn. nie załatwiła się pod siebie). Wyszła na smyczy na dwór i zrobiła siku i kupkę na trawniku, po czym ciągnęła do domu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Anecik napisał:

Dziękuję Ci bardzo. 

Zulka, Ajra, Rudzik.....strachulce którym udało się znaleźć wspaniałe domy. Szkoda wielka że do tej pory nie udało się znaleźć domu szytego na miarę dla Tigrusi - ludzi którzy podjęliby się opieki nad tym przekochanym psiakiem wpatrzonym w człowieka jak w obrazek. Potrzeba czasu aby zasłużyć na jej miłość ale Tigra odwdzięcza się jej ogromem.

Pamiętam gdy przyjechała, jak przy dotyku robiła pod siebie, przerażenie w jej oczach gdy podchodziłam do niej - dziś też czuła, wciskała się w ścianę jak chciałam ją przygotować do wyjazdu, ale tuliłam, głaskałam i mówiłam....mówiłam że tak trzeba, że może tam jej się uda znaleźć dom. Dom na jaki zasługuje, najlepszy na świecie.

Przepraszam Cię Tigruniu.

Coś we mnie dziś pękło ale na zawsze będziesz w moim sercu.

 

Anetko, co ja mogę napisać DZIĘKUJĘ CI ZA WSZYSTKO, CO ZROBIŁAŚ DLA TIGRUNI,

chociaż wiem, że słowo dziękuję to za mało.

Dziękuję za opiekę, pokazanie jej, że  życie może być piękne, a przede wszystkim za okazane Tigruni serce.

Dzięki Tobie wiemy, że Tigrunia jest cudowną, inteligentną, bardzo grzeczną sunią, która

najbardziej na świecie potrzebuje swojego człowieka.

Dzięki Tobie Tigrunia ma szansę na normalne życie.

Odwaliłaś kawał dobrej roboty!!!

Wiem, jak bardzo rozstanie z Tigrunią było dla Ciebie trudne, bo tak jak napisałam wywiązała

się między Wami bardzo mocna i specyficzna więź, którą dla dobra Tigruni trzeba było

przerwać. Po to, by nauczyła się, że innym też można zaufać.

Anetko, nie przepraszaj Tigruni, bo nie masz za co, to ja Cię przepraszam, że przez moją

decyzję przyspożyłam Ci cierpienia, ale wszyscy dobrze wiemy, że Tigrunia potrzebowała

zmiany, wyjścia ze swojego malutkiego, bezpiecznego świata.

.................

Nie mogę, poryczałam się............................

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...