Jump to content
Dogomania

Pies cukrzyk zjadł gumę


Kate400

Recommended Posts

Cześć
Mam kilka pytań na temat psa cukrzyka. Mam małego psa (rasy kundel - 14,5 kg - 31,96 funtów). Dwa dni temu mój pies zjadł gumę. W pierwszej dobie po takiej sytuacji, jego stan był normalny bez żadnych skutków ubocznych, ale na drugi dzień, mój pies miał nieprawidłowy poziom spadek glukozy (40) po upływie 3 godzin od podania dawki insuliny. Od razu wzięłam psa do mojego lekarza weterynarii. Była to prawdopodobnie hipoglikemia. Mój pies dostał pomoc na czas, ale mam złe przeczucia odnośnie tego zdarzenia. Mój pies dostaje caninsulin jeden raz dziennie w dawce 18 kresce na strzykawki 1ml U-40 za  Piesek je posiłki trzy razy dziennie. Staram się mierzyć poziom glukozy w moczu za pomocą Keto-Diastix podczas spaceru z moim psem.

Po upływie dwóch godzin od dawki Insuliny: zwykle mój pies ma pomiar:
* Po dwóch godzinach brązowa kolor paska.

* Po sześciu godzinach miał rodzaj ciemnozielone.

* Czasem nie ma żadnego cukru w moczu (jasnozielony) podczas wieczoru.

* Czasami miał jasnobrązowy pasek wieczorem.

Powiedziałem wszystko,  lekarzowi weterynarii, a on dał mi odpowiedź, że dawka Insulina jest poprawna. Zawsze sprawdzam odpowiednią dawkę na strzykawce i jestem pewna, że wszystko było poprawne, ale po tych trzech godzinach był nienormalnie niski poziom glukozy. Powiedziałem mojemu weterynarzowi moje przypuszczenia odnośnie gumy, ale dał mi odpowiedź, że jest to niemożliwe, aby po tak długim czasie od tego zdarzenia zaistniała taka sytuacja wskutek zjedzenia przez pieska gumę. Te działania niepożądane były po 48 godzinach bez żadnych innych objawów.

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie i ewentualnie wesprzeć radą:
 

Mój pies miał skutki hipoglikemii po 48 godzinach. Czy to możliwe, aby guma wywołała  hipoglikemie po 48 godzin u cukrzycowego pieska?.
Mój pies daje taką samą dawkę insuliny i przez ostatnie dwa lata bez żadnych problemów do tego dnia. Jakiś czas miał wahania poziomu glukozy, ale nigdy nie doszło do wystąpienia hipoglikemii

Mój lekarz weterynarii nie dał mi pełne informacji na temat tej sytuacji, i chciałbym zasięgnąć innej opinii innych lekarzy weterynarii lub osób, które mieli taką samą sytuacje lub podobny problem na tym forum

z góry dziękuje za wszelkie rady i informacje

pozdrawiam

Kasia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...