Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Możemy przy okazji testów na alergię zrobić podstawowe badania krwi, myślę, że warto.

Byłam dziś w lecznicy i pytałam o wysłanie krwi, ale najlepiej będzie poczekać aż nasz wet wróci, bo jest z nim utrudniony kontakt tel. a w przypadku testów alergicznych trzeba dokładnie wybrać pakiet alergiczny i labolatorium. Nasz wet ma być już w piątek w pracy, więc najpóźniej w poniedziałek pobierzemy krew.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Murka napisał:

Możemy przy okazji testów na alergię zrobić podstawowe badania krwi, myślę, że warto.

Byłam dziś w lecznicy i pytałam o wysłanie krwi, ale najlepiej będzie poczekać aż nasz wet wróci, bo jest z nim utrudniony kontakt tel. a w przypadku testów alergicznych trzeba dokładnie wybrać pakiet alergiczny i labolatorium. Nasz wet ma być już w piątek w pracy, więc najpóźniej w poniedziałek pobierzemy krew.

To czekamy; mam nadzieję, że te badania w jakiś sposób pomogą Miłej w uporaniu się z problemem drapania...

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj rozmawialam z moja wet. w sprawie drapania sie mojego papilionka, zagladnela do przegrodek okoloodbytowych i wyczscila kieszonki-byly pelne kalu, a do mnie powiedziala, ze to tez moze byc przyczyna, ze psy sie drapia. Ja tylko tak sobie a muzom pisze, aby sprawdzic rozne konkretne mozliwosci, z alergiami to na dwoje babcia wrozyla. Jak nie pracuje prawidlowo tarczyca, sledziona czy watroba, tez sa reakcje alergiczne. Przekonalam sie na wlasnej skorze, skorny wydziwial  i wprowadzal rozne metody badan a po podaniu tyroksyny wszystko, lub prawie wszystko minelo.A sunia jako duzy pies tez nie jest juz w najlepszej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Murka napisał:

Możemy przy okazji testów na alergię zrobić podstawowe badania krwi, myślę, że warto.

Murko, wydaje mi się, że najpierw trzeba zrobić pełne badanie krwi z profilem tarczycowym włącznie. I tak jak pisze teresa 118, sprawdzić gruczoły. Może kąpiel w szamponie HEXODERM by pomogła? Teraz ciepło, można Miłkę kąpać, szybko wyschnie.

Jak wiesz, mam ogromne problemy z moim malamutem. Nam dr Pomorska zaleciła właśnie kąpiele w tym szamponie. Wiem też, że olej kokosowy bardzo łagodzi stany zapalne skóry. Jest naturalny i ma super właściwości, tylko trzeba kupić ten nierafinowany. 

 

Link to comment
Share on other sites

A ja tak nie śmiało napiszę jeszcze... że sama dla siebie właśnie zamówiłam olej z czarnuszki na alergię. Polecili mi inni alergicy, podobno działa cuda.
Wiem, że psom również można podawać do posiłku... http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/skora_siersc/olej/521593
Może by spróbować?

Drapanie niestety może mieć różne podłoże... więc może faktycznie porobić Miłeczce badania tarczycowe, wątrobowe?
I spróbować sunię porządnie wyczesać, bo może ma tak gęstą sierść, że zwykła szczotka nie dostaje się do skóry i skóra nie może oddychać i stąd ten świąd?

Przepraszam Ciocie... nie chce się wymądrzać, bo jesteście ode mnei mądrzejsze... tylko tak głośno myślę... ;)

Link to comment
Share on other sites

Twoje głośne myślenie ma sens :)

Onaa, Murka pewnie czeka na Twoje stanowisko  odnośnie wykonania testów.  My możemy sobie gdybać, to Ty jesteś osobą decyzyjną i tylko Ty możesz prosić o wykonanie czegokolwiek :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tak jak wcześniej pisałam , uważam że trzeba zrobić testy na alergię - więc czekamy na tego lekarza o którym pisze Murka, a przy okazji dobrze byłoby zrobić pełne badanie krwi w tym na wątrobę i na tarczycę, bo Miłeczka chyba nie miała takiego badania kompleksowego ? A sunia już nie jest młoda, nie wiemy ile i jakich braków dorobił się  jej organizm przez te wszystkie lata. Niestety w sprawach zdrowotnych zarówno u ludzi jak i u zwierząt czasami nie jest łatwo zdiagnozować pewne sprawy, i każde Wasze zdanie, doświadczenie, porada tutaj na wątku jest ważna i potrzebna, miejmy nadzieję że wspólnie uda się nam jak najszybciej pomóc suni.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.05.2017 o 15:57, Tyś(ka) napisał:

Przejrzałam ostatnie strony i  wydaje się, ze MIła ma tylko ten pakiecik od Tyska...

 Może warto zrobić kolejny pakiet z innym tekstem, może to zwiększy szansę, że ktoś sunię zauważy...

 

Wrzucam mój tekst z OLX

Malaga ma ok. 9 lat - prawie wszystkie spędziła w schronisku. Trafiła tam jako młoda suczka i tak została - na kolejne, długie lata.
Cały ten czas spędziła w betonowym boksie bez spacerów, bez zabaw.
W schronisku straciła oko.
Wydawało się, że właściwie nie ma już szansy na inne życie.
Jednak los uśmiechnął się do Malagi – dzięki pomocy osób o wielkich sercach suczka została zabrana ze schroniska.
Obecnie mieszka w hoteliku dla psów i zachwyca wszystkich swoim cudownym charakterem.
Pomimo życia spędzonego za siatką boksu Malaga jest niezwykle radosną suczką – uwielbia zabawy i kontakt z człowiekiem, bo kontakt z ludźmi jest dla Malagi najważniejszy.
Ma też pozytywny stosunek do innych psów - potrafi bawić się z nimi jak szczeniak; toleruje w domu koty.
Malaga jest zrównoważona, posłuszna, wysterylizowana, zaszczepiona.
Potrafi chodzić na smyczy.
Szukamy rodziny, dla której najważniejsza będzie chęć zmiany życia tej cudownej suczki, podarowanie jej miejsca w swoim domu i w sercu. Ona czeka tak długo.
Wierzymy, że wśród Państwa znajdzie się ktoś, kto zrozumie ogromną tęsknotę Malagi za własnym domem, za własnym człowiekiem. Suczka tyle złego wycierpiała w swoim życiu.
Prosimy.
Malaga odwdzięczy się ogromnym oddaniem i miłością.

Istnieje możliwość pomocy w transporcie do nowego domu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...