Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Miła ma 10 lat... tak widnieje w książeczce.

Wet polecał karmę Arion Hypoallergenic, mówił, że cenowo nie jest straszna, a naprawdę dobrze się sprawdza. Nie wiem jak ona składowo wygląda.

Gdyby była karma, to koszt hotelowania wyniósłby 10zł/doba. Można spróbować z karmą i zobaczymy czy będzie efekt. 

Można też pomyśleć o testach alergicznych. My robiliśmy kiedyś takie testy u jednej suni, u której nie sprawdziła się zmiana karmy. Miała podobne objawy jak Miła i wyszło jej masa rzeczy, na które jest uczulona, m.in. na roztocza, trawy, pokrzywy itd. Nie pamiętam gdzie robiliśmy takie testy, ale mogę zapytać naszego weta. Z tego co pamiętam to nie jest tanie badanie, ale może przed zakupem karmy warto zainwestować niż szukać po omacku.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Murka napisał:

Miła ma 10 lat... tak widnieje w książeczce.

Wet polecał karmę Arion Hypoallergenic, mówił, że cenowo nie jest straszna, a naprawdę dobrze się sprawdza. Nie wiem jak ona składowo wygląda.

Gdyby była karma, to koszt hotelowania wyniósłby 10zł/doba. Można spróbować z karmą i zobaczymy czy będzie efekt. 

Można też pomyśleć o testach alergicznych. My robiliśmy kiedyś takie testy u jednej suni, u której nie sprawdziła się zmiana karmy. Miała podobne objawy jak Miła i wyszło jej masa rzeczy, na które jest uczulona, m.in. na roztocza, trawy, pokrzywy itd. Nie pamiętam gdzie robiliśmy takie testy, ale mogę zapytać naszego weta. Z tego co pamiętam to nie jest tanie badanie, ale może przed zakupem karmy warto zainwestować niż szukać po omacku.

Na szczęście w nieszczęściu Miłeczka ma pieniążki na swoim koncie.

Murko, bardzo Cię proszę zorientuj się kiedy można by takie testy zrobić i jaki byłby koszt.

Zastanawiam się czy w międzyczasie nie kupić jednak karmy hypoalergicznej.

Jak myślicie ?

 

Link to comment
Share on other sites

Arion ma niezły skład, ale jednak ma śladowe ilości kurczaka (i jednak najpierw w składzie ma ryż, a nie mączkę, to też wada).

Wśród tych wymienionych chyba pierwsza Eukanuba jest lepsza.
Royal jest przereklamowany: cena niewymierna do jakości.

Link to comment
Share on other sites

EUKANUBA Dermatosis FP Response Formula

Składniki: ziemniaki, mączka ze śledzi, mięso z suma, tłuszcz zwierzęcy, suszona pulpa buraczana, mięso z ryb wstępnie trawione enzymami, fosforan dwuwapniowy, chlorek potasu, chlorek sodu, DL-metionina.

 

EUKANUBA Daily Care Sensitive Skin

Kukurydza, sum (>14%, 4,1% olej rybi), mączka ze śledzi (2,5% olej rybi), suszona pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy, mięso z ryb wstępnie trawione enzymami, suszone drożdże piwne, suszone całe jaja, chlorek potasu, chlorek sodu, DL-metionina

 

 

Arion HC Hypoallergenic

Ryż, mączka z łososia lub jelenia tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat białka z łososia, drożdże, wysłodki buraczane, suszony kryl antarktyczny, oczyszczony olej rybny, węglan wapnia, chlorek sodu, śladowe ilości drobiu.

Link to comment
Share on other sites

Moze mieć tez alergie na pchły, moze jakieś gdzieś sa (nie obrazając Murki), lub na pyłki, zielska, nie pamiętam juz czy w zimie tez sie drapala, czy na wiosnę dopiero,

Właśnie wyczytalam, ze przy alergiach pokarmowych zdarzają sie wymioty, biegunka,

I ze to mała część  wszystkich mozliwych alergii {10%?)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.06.2017 o 19:16, Tyś(ka) napisał:

Onaa, wybacz mi najmocniej, ogłoszenie mi się podoba, treść jest super, ale sam tytuł... troszkę zniechęca.
"stara", "na ostatek życia", Miłka nie jest młódką, ale z tego co czytam jest pełna wigoru, a taki tytuł kojarzy mi się z człapiącym ledwie psem, a nie szaloną Miłeczką. Tzn. oczywiście może być tak, jak jest, ale sama myślę w jaki sposób wypromować sunię.

Warto spróbować z karmą bez kurczaka i bez zbóż, bo te uczulają najczęściej.

Ja tez sugerowałabym  jednak zmienić tytuł i może wykorzystać piękne, cieplutkie imię suczki  - ono może być atutem...

 Stara jakoś tak oschle brzmi.

Testy trzeba zrobić jak najbardziej, w międzyczasie można próbować z karmą hypoalergiczną..

Wyróżniłam ogłoszenie Miłej - ta mega opcja - do 7 lipca

https://www.olx.pl/oferta/najmilsza-z-suczek-malaga-wciaz-czeka-na-swojego-czlowieka-CID103-IDmFpQa.html

 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wetem, u niego można pobrać krew do testów alergicznych i wysłać do labolatorium. Koszt takiego badania to kilkaset złotych (ok. 500 zł)... Są też testy skórne, ale to już trzeba by jechać do Lublina do dermatologa (do dr Pomorskiej na Politechnice).

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Jo37 napisał:

A może Miła ma uczulenie na środki czystości? 

Koleżanka mówiła o takim przypadku u psa. Leczenie nic nie dawało. W końcu wetka która była dermatologiem kazała przynieść wszystkie środki czystości jakie były w użytkowaniu.  Okazało się, że uczulenie było od płynu do mycia podłóg Mr. Proper.

Zaznaczam, że pies miał rany na opuszkach łap. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Jo37 napisał:

A może Miła ma uczulenie na środki czystości? 

W boksach używam tylko płynu do mycia naczyń (bezpieczny środek zarówno dla zwierząt jak i roślin), a najczęściej czystej wody. Koce są prane w proszku, ale Miła drapała się jak była w boksie zewnętrznym z sianem, więc to raczej odpada.

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam i się podzielę moim doświadczeniem. Miałam kłopot z Dolarem, bo ciągle miał biegunkę. Badania niczego złego wtedy nie wykazywały. Zaczęłam podawać mu karmę Sam's Field - czeską,bez zbóż,mięsa drobiowego, za to z królikiem. jest dodany tłuszcz z kurczaka i jest duża poprawa. Kupuję ją w Zooplusie ,ale trzeba zamawiać telefonicznie. Dostawa jest szybka.

Link to comment
Share on other sites

W zoo+ sa tez różne z jagniecina i bezzbożowe, ale pewno jakiś tłuszcz z kury tez moze byc,

Ale ok  min 15pln/kg, a Mila jest dużym psem, Simpsons ma dobre opinie, minus: male kuleczki (jak zielony groszek)

6-7 zl /dzien, nie wiem juz czy to drogo czy tanio

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/365913

inne jagnie +bezzbozowe:

http://www.zooplus.pl/esearch.htm#q%3DJagniecina%26cats%3D2Psy%3EKarma%20sucha%20dla%20psa%26catl%3D3%26p%3D1%26ci%3Dspecificity_food%3D1%3ABezzbo%C5%BCowe%26specificity_food%3DBezzbo%C5%BCowe

Link to comment
Share on other sites

Czyli co robimy testy? Miłka coraz bardziej się drapie:(

Nasz wet wyjechał teraz na urlop i wraca dopiero za tydzień. W lecznicy co prawda jest zastępstwo na ten czas, ale musiałabym dopytać czy nie będzie problemu z wysłaniem krwi.

 

Miłka wraz z Canisem, też za zamojskiego schroniska:)

bd697247322ecd00gen.jpg

b986f24e20e03177gen.jpg

4d8cb653eb178b1bgen.jpg

76faf3e4bd550535gen.jpg

7354b1e78a303a93gen.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O Matko z tym drapaniem !! No chyba trzeba zrobić testy alergiczne, bo inaczej nie da się tego opanować. Albo wyjdzie, że ma alergię na coś, albo to będzie jakaś choroba skóry wywołująca świąd. Miłeczko kochana.

A tak w ogóle to fajnie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...