Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Ona chyba tą piłkę w tym momencie wypuściła z pyska:)

Do niedawna Miłka interesowała się zabawkami dopiero kiedy się jej pokazało, rzuciło itd. Teraz sama sobie wynajduje piłki na ogrodzie i się nimi bawi:)

 

Rozliczenie Miłej za marzec:

 

Stan konta na 28 luty wynosił -306 zł

Wpłaty:

+306 zł Jo37

+20 zł Iwona K.

Razem: +20 zł

 

Koszty na marzec:

-372 zł hotelowanie

-90 zł przejazd do Lublina na wizytę kontrolną do okulisty

-3,50 zł dojazd weta (częściowe koszty) - ogląd skóry na brzuchu i w pachwinach

Razem: -465,50 zł

 

+20 zł - 465,50 zł = -445,50 zł

Stan konta na 31 marca wynosi -445,50 zł.

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się pomieszało i ten preparat Zn-A-B6 kosztuje 34 zł, a nie 24 zł, jak napisałam w poprzednim poście (w linku na rachunku jest ok, tylko ja napisałam inaczej...).

Kapnęłam się dopiero jak kupiłam u weta kolejne opakowanie...:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/fe5fc1a5a1abe2c7

 

Jedno opakowanie, tak jak pisałam wyżej, starcza na 10 dni, więc taniej byłby kupić na allegro 2-3 opakowania.

Link to comment
Share on other sites

Miła drapie się nadal i to jeszcze bardziej niż wcześniej... Zauważyłam niestety, że sierść na głowie z obu stron dookoła oczu jest znacznie przerzedzona z małymi strupkami... na brzuchu też są wyłysienia:( Wysłałam fotki wetowi i potwierdził moje przypuszczenie: to nużeniec:( kupiłam już i podałam suni Advocate. 

Normalnie nic nie widać:

873eb11e208a9307gen.jpg

4976f6993bc09cebgen.jpg

 

Dopiero z bliska:

091343a003caa8d7gen.jpg

f012de71dec7bc80gen.jpg

375695c1f257e6bbgen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej widać z boku:

f4348ba96b0e5583gen.jpg

 

Z tej strony jest gorzej, ale z drugiej strony też jest przerzedzenie.

Dlaczego pojawił się nużeniec - nie wiem. Mogę tylko podejrzewać, że to drapanie na początku i zaskórniaki to jakaś alergia i nużeniec się dołączył.

Sierść na  brzuchu jest potwornie sucha, aż szeleści pod dotykiem:( Wet mówił, że dobrze by było Miłą kąpać w specjalistycznym szamponie. Jak szczeniaczki pojadą do DT (zajmują nam łazienkę) to będziemy mogli to robić, ale myślę, że to tylko walka z objawami. Coś wywołuje u niej te problemy, drapała się od początku z tego co pamiętam. Muszę się zastanowić nad przeniesieniem Miłej do boksu wewnętrznego na kocyk (wykluczymy uczulenie na siano), jak to nie pomoże to trzeba będzie chyba z karmą specjalistyczną próbować.

 

Advocate kosztował 46 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d855bd6b14e179d7

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

O rany.. ale się trafiło bidulce :( Jakiś mocno utajony był i podstępny, że teraz się objawia dopiero :(

A nie zaraziła Dolarka? 

Nużeniec nie jest zaraźliwy - ma go każdy pies na sobie. Tylko bardzo zaawansowana nużyca może być zagrożeniem dla innych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...