Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

To wprowadzać Eythyrox?Wet mi już przeliczył dawkę (malutką) i mam listek Euthyroxu. Tylko tak jak pisałam po wprowadzeniu trzeba będzie za 3-4 tygodnie znów zbadać poziom hormonów.

Z tym odczulaniem to jest tak: jest kilka serii zastrzyków, niestety jedna taka seria kosztuje ponad 1000 zł. Także koszty są potworne...

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Murka napisał:

150mg 2 x dziennie (Miła waży 28 kg).

Dawka niewielka, po miesiącu się okaże, czy wynik podskoczy. Trzeba pamiętać, aby krew pobrać przed podaniem Euthyroxu, bo przekłamie wynik.  Proponowałabym jeszcze wprowadzić KELP (algi morskie z jodem, bardzo dobrze działa na tarczycę) i drożdże browarnicze. No i dalej upieram się przy szamponie HEXODERM, jest naprawdę rewelacyjny, zawiera chlorchexadynę i olej kokosowy. Można go stosować często, ma właściwości lecznicze, łagodzi objawy alergii, działa przeciwświądowo.. 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wet zalecił ten lek na tarczycę to  proszę Murko, żebyś kupiła i podawała i potem sprawdzimy za miesiąc wyniki.

Mnie najbardziej martwi ta wziewna alergia, na roztocza, bo na pokarmowe alergie u psów łatwiej jakoś zaradzić.

A zapytaj jeszcze Murko proszę o te zastrzyki, czy to jeden 1000zł ! czy cała seria, i ile i w jakich odstępach czasowych, i czy to na zasadzie autoszczepionki czy blokowania jak ktoś tutaj wcześniej pisał na wątku.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.06.2017 o 00:23, Alaskan malamutte napisał:

Murko, wydaje mi się, że najpierw trzeba zrobić pełne badanie krwi z profilem tarczycowym włącznie. I tak jak pisze teresa 118, sprawdzić gruczoły. Może kąpiel w szamponie HEXODERM by pomogła? Teraz ciepło, można Miłkę kąpać, szybko wyschnie.

Jak wiesz, mam ogromne problemy z moim malamutem. Nam dr Pomorska zaleciła właśnie kąpiele w tym szamponie. Wiem też, że olej kokosowy bardzo łagodzi stany zapalne skóry. Jest naturalny i ma super właściwości, tylko trzeba kupić ten nierafinowany. 

 

 

13 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Dawka niewielka, po miesiącu się okaże, czy wynik podskoczy. Trzeba pamiętać, aby krew pobrać przed podaniem Euthyroxu, bo przekłamie wynik.  Proponowałabym jeszcze wprowadzić KELP (algi morskie z jodem, bardzo dobrze działa na tarczycę) i drożdże browarnicze. No i dalej upieram się przy szamponie HEXODERM, jest naprawdę rewelacyjny, zawiera chlorchexadynę i olej kokosowy. Można go stosować często, ma właściwości lecznicze, łagodzi objawy alergii, działa przeciwświądowo.. 

Ja jeszcze raz wrzucam posty Alaskan, może faktycznie spróbować zakupić ten szampon HEXODERM, skoro zalecają go weci i jest skuteczny...

 

Link to comment
Share on other sites

Moj Boby ma problemy z watroba i ostatnio stwierdzono przewlekly stan zapalny sledziony. Jak zastrzyk przestaje dzialac, wtedy zaczyna wygryzac sobie boczki i ogon. Wtedy kapie go w szamponie"Clorexyderm" i znowu do weta na zastrzyk podtrzymujacy prace watroby i sledziony

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, KrystynaS napisał:

Jeśli jedna seria kosztuje 1000 zł a jest kilka serii, to rzeczywiście koszty są ogromne. I efekt niepewny takiej kuracji.

Niestety tak to wygląda i wet odradza pakowanie się w takie koszty.

Dziś zaczęłam podawanie Euthyroxu.

Co do szamponu, to od weta mam Alervet i u Miłej się sprawdził, po kąpieli nie drapała się przez parę dni. Jak się trochę cieplej zrobi to znów suni zafunduję kąpiel.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Obawiam się że teraz z adopcją Miłeczki będzie jeszcze ciężej ..

Niełatwo jest z adopcją starszego pieska z alergią, bo nawet jeśli znajdzie się dom z sercem  to koszty odpowiedniej karmy i leczenia mogą go przerosnąć, eh życie.

Ale oczywiście nie tracimy nadziei, i nadal szukamy domku dla suni.

Murko, a sunia je zwykłą karmę ? Trzeba dla niej poszukać i zamówić  specjalną karmę ?

Link to comment
Share on other sites

to lek tarczycowy, ja tez taki uzywam, mialam niesamowita alergie na srodki czystosci(mydlo, szampon, plyny do mycia) a po podaniu tyroxyny cala moja alergia znikla, trzeba poczekac ok. 2 miesiecy(KREW MUSI SIE NASYCIC HORMONEM), bedzie widac zmiany na lepsze, tak jest, jak sie jest starszym(czlowiekiem, zwierzem). Brak tego hormonu powoduje tez depresje. Dlatego tez sunia byla taka matowa, smutna. Hormon ten zarzadza calym systemem, tzn. wydaje rozkazy do dzialalnosci calego organizmu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...