Jump to content
Dogomania

Cuda się zdarzają stara 11 letnia Miłeczka bez oczka znalazła kochający domek i śpi na kanapie :D, a starszy Rabarbar też znalazł domek :).


Onaa

Recommended Posts

Odnośnie alergii to nasz wet - jak pisałam wcześniej - proponuje karmę hypolargiczną. To się niestety wiąże z tym, że będziemy musieli Miłą umieścić samą w boksie, a Dolarek dostanie inne towarzystwo (ciekawe czy je polubi tak samo jak Miłą). Mogę jeszcze spróbować Miłą kąpać w szamponie specjalistycznym, ale tylko złagodzi objawy, nie rozwiąże problemu. Miła musi być uczulona na coś, czego nie było w schronisku. Najprawdopodobniej jakiś składnik suchej karmy ją uczula (w schronisku nie dostają suchej karmy).

Preparat z Cynkiem odstawiamy - wet powiedział, że jeśli nie pomaga to bez sensu dawać. 

 

Rozliczenie za maj:

Stan konta na 30 kwietnia wynosił +110,10 zł

 

Koszty w maju:

-372 zł hotelowanie 1-31.05

-36 zł preparat Zn-A-B6

-9,50 zł Duomox

-37,50 zł preparat Zn-A-B6

Razem: -454,70 zł

 

+110,10 zł - 454,70 zł = -344,60 zł

Stan konta na 31 maj wynosi -344,60 zł.

Link to comment
Share on other sites

Martwi mnie ta cisza i ten brak zainteresowania adopcją suni :(

Martwi tym bardziej, ze Miła całe swoje dotychczasowe życie spędziła w schronisku - dla niej ważny każdy dzień...

Podobnie napisałam na wątku Astry, tam tez taka  sytuacja:(

 

Link to comment
Share on other sites

Ja otrzymałam pieniążki 50zł od pani Ani :)ze Szczekocin (dziękujemy) z tego też wyróżnie ogłoszenie Miłeczki na moim olx, już się nauczyłam robić to przez Internet a nie przez smsy, a resztę pieniążków prześlę Jo37.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Jo37 czy mogłabyś przelać pieniążki Toli na wyróżnienie ogłoszenia na olx? Jest taki pakiecik za 12,72zł. Tolu, mogłabyś wyróżnić to ogłoszenie Milki -Malagi?

 

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Ja otrzymałam pieniążki 50zł od pani Ani :)ze Szczekocin (dziękujemy) z tego też wyróżnie ogłoszenie Miłeczki na moim olx, już się nauczyłam robić to przez Internet a nie przez smsy, a resztę pieniążków prześlę Jo37.

Bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Onaa napisał:

Jo37 czy mogłabyś przelać pieniążki Toli na wyróżnienie ogłoszenia na olx? Jest taki pakiecik za 12,72zł. Tolu, mogłabyś wyróżnić to ogłoszenie Milki -Malagi?

Oczywiście, tylko może prościej byłoby, żeby to zrobiła Jo37; wydaje mi się, ze każdy może wyróżnić lub odświeżyc dane ogłoszenie na OLX - chyba tak jest?

Nigdy nie próbowałam robić tego z nie swoim ogłoszeniem, ale jest chyba taka opcja...

Ktoś niedawno wyróżnił ogłoszenie "mojego" psa - taki prezent ;)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tola napisał:

Oczywiście, tylko może prościej byłoby, żeby to zrobiła Jo37; wydaje mi się, ze każdy może wyróżnić lub odświeżyc dane ogłoszenie na OLX - chyba tak jest?

Nigdy nie próbowałam robić tego z nie swoim ogłoszeniem, ale jest chyba taka opcja...

Ktoś niedawno wyróżnił ogłoszenie "mojego" psa - taki prezent ;)

Zgadza się :) Przed chwilą wyróżniłam Twoje ogłoszenie Canisa

Link to comment
Share on other sites

Miła może też być uczulona na jakieś rośliny... w schronisku tego nie miała. Drapie się dalej, choć wydaje mi się, że wcześniej drapała się bardziej i skóra wyglądała gorzej, były ranki i zaczerwieniania, teraz są tylko przerzedzenia na brzuchu od drapania. Dziwne jest to, że Miła drapie się tylko po podwoziu, co wskazywało by na alergię kontaktową. 

Wet zalecał karmę hypoalergiczną... pisałam o tym już dwa razy i nie wiem co dalej. Karmy hypoalergiczne też są różne - jedna może podziałać, inna nie. 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Murka napisał:

Miła może też być uczulona na jakieś rośliny... w schronisku tego nie miała. Drapie się dalej, choć wydaje mi się, że wcześniej drapała się bardziej i skóra wyglądała gorzej, były ranki i zaczerwieniania, teraz są tylko przerzedzenia na brzuchu od drapania. Dziwne jest to, że Miła drapie się tylko po podwoziu, co wskazywało by na alergię kontaktową. 

Wet zalecał karmę hypoalergiczną... pisałam o tym już dwa razy i nie wiem co dalej. Karmy hypoalergiczne też są różne - jedna może podziałać, inna nie. 

Trzeba kupić suni karmę hypoalergiczną. Zgadzacie się ze mną ?

Czy wet jakąś polecał ?

Jak wtedy będzie wyglądało rozliczenie suni za hotelik ?

A może zrobić jakieś testy alergiczne ?

Murko czy sunia jada kurczaka ?  A może to raczej taka alergia na jakieś kwitnące rośliny :(.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Onaa napisał:

Onaa, wybacz mi najmocniej, ogłoszenie mi się podoba, treść jest super, ale sam tytuł... troszkę zniechęca.
"stara", "na ostatek życia", Miłka nie jest młódką, ale z tego co czytam jest pełna wigoru, a taki tytuł kojarzy mi się z człapiącym ledwie psem, a nie szaloną Miłeczką. Tzn. oczywiście może być tak, jak jest, ale sama myślę w jaki sposób wypromować sunię.

Warto spróbować z karmą bez kurczaka i bez zbóż, bo te uczulają najczęściej.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Onaa, wybacz mi najmocniej, ogłoszenie mi się podoba, treść jest super, ale sam tytuł... troszkę zniechęca.
"stara", "na ostatek życia", Miłka nie jest młódką, ale z tego co czytam jest pełna wigoru, a taki tytuł kojarzy mi się z człapiącym ledwie psem, a nie szaloną Miłeczką. Tzn. oczywiście może być tak, jak jest, ale sama myślę w jaki sposób wypromować sunię.

Warto spróbować z karmą bez kurczaka i bez zbóż, bo te uczulają najczęściej.

Przyznam szczerze, że tym tytułem chciałam wziąć na litość, kogoś kto właśnie chciałby pomóc staremu nie mającemu do tej pory szczęścia w swoim psim życiu, psiakowi. To wspaniale że Miłka jest radosna i żywotna ale 9 lat to nie jest mało na średniej wielkości psiaka, oczywiście ona może żyć do 15 i więcej lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...