Jump to content
Dogomania

Misiek


buniaaga

Recommended Posts

Był sobie starszy człowiek i jego zwierzęta. Nigdy nie zamierzał posiadać wielu zwierząt, tym bardziej wielu psów i kotów ale jak to zwykle bywa z mieszkańcami domów stojących na uboczu drogi..........psy i koty były zwyczajnie podrzucane wprost na podwórko. Misiek jest jednym z podrzutków, wtedy miał niecałe 4 miesięcy. Dziś ma około 4 lata i od pół roku.
Chłopak stał się z dnia na dzień samotny, jego pan trafił do szpitala i umarł. Misiek nie przestawał czekać, dziurami w płocie przechodził na drogę i patrzył przed siebie lub wybiegał w to miejsce, gdzie często witał wracającego pana z zakupami. Misiek nie odchodził daleko od domu, wiernie czekał, ale stała się rzecz straszna - ktoś , kto przejął  gospodarstwo uwiązał Miska na krowim łańcuchu dając mu do zrozumienia, ze wraz z odejściem pana, skończyła się wolność .Misiek dostaje zepsuty chleb, niejadalne odpady, np jakieś strzępy skóry zwierząt gospodarskich. W opuszczonym domu nikt nie mieszka, nowy właściciel jedynie tam bywa od czasu do czasu. Misiek nie rozumie dlaczego jego pan nie wraca, dlaczego on musi stać na grubym łańcuchu, dlaczego prawie konał w największe upały bez wody i cienia i dlaczego teraz marznie i moknie na deszczu. Dzięki ludziom dobrego serca i walce jaką ci ludzie stoczyli o lepsze życie Miśka, psiak od pewnego czasu dostaje dobre jedzenie.....ale jedzenie to to nie wszystko. Nadal jest uwiązany i bywa, ze zaplatany w rupiecie rozrzucone wkoło miejsca jego biedowania tak skróci sobie łańcuch, ze nie może nawet się obrócić. Miał tez szyję owinięta bezpośrednio łańcuchem. Niejeden dzień i niejedna noc tak stał i czekał :-( . Misiek traci już wiarę w ludzi i załamuje się psychicznie, jest smutny i apatyczny, często stoi ze wzrokiem wbitym w ziemię jakby nieobecny, pogodzony ze swoim podłym losem. W całej tej smutnej historii szczęście uśmiechnęło się do Misia, ktoś zawalczył o jego lepsze życie, stoczył batalie o zgodę na zabranie psa z takich warunków, ktoś inny zaoferował dom tymczasowy i tak los Misia się odmienił. Pies jest zaniedbany, nie wiemy czy jest zdrowy, na pewno potrzebuje szczepień, kastracji, zabezpieczenia od pasożytów, dobrej karmy, itp. i domu stałego, który nigdy nie zdradzi

 

MIŚ JUŻ W DOMU STAŁYM

facebook

https://www.facebook.com/events/192997281136205/?active_tab=highlights

 

 

Oto Miś:

14495436_1124507044283355_5317897992079853096_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miś od wczoraj jest w domu tymczasowym

Tak pisze o nim jego opiekunka

Pierwsza noc Misia minęła bardzo spokojnie To grzeczny chłopak,aż niewiarygodne że tak dobrze czuje się w domu.Jeszcze przedwczoraj zimna buda i łańcuch,a dziś mięciutka kanapa i ciepełko,ale myślę że dla Misia najważniejszy jest człowiek

 

 

 

14642179_335950956755326_702284247661677873_n.jpg

14516489_335950986755323_1539188179935906833_n.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Skarbuniu

 zagladam

 sle mnostwo pozdrowien i raduje ze cud ze dt

 Misienku przecudne serduszko Podobny obraz

niechaj swiat Twoj

bedie juz tylko dobry

badz zdrowy koachny lapenku

 uroda niezwykla Misienkowa

Ciociu czy potrzebne pieniazki dla Misia?

robie kramik na kilka biedaczkow

edit

juz doczytalam

 ale na fb nie bede wstawiac

 tylko tutaj na naszej Dogomanii

bedzie kramik i dolacze Misienka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Nadziejko za pamięć o naszym Misiaczku. On potrzebuje  bardzo wsparcia, bo kastracja, szczepienia, jedzonko i przegląd u weta to wszystko nasze koszty. Na szczęście dt jest darmowy, opieka i miłosć dla Misia jest za darmo. To cudowne, ze jeszcze sa ludzie co daja bezpłatne dt. 

Link to comment
Share on other sites

  Misienku

ciotka Nadziejka z calego serduszka

 bedzie kibicowac

 niezwykly cudowny Misiuniu

 ja umarlam ciociu ...ja z cierpienia i bolu zaniemowilam 

 umarlam umieralam od kiedy nasza skarbunia

 nasza gwiazdenka chorowala nasza Pipinia

 nie udalo sie

przegralysmy walke choc walczylysmy ile sil

 przegra;ysmy z losem strasznym

 i ja teraz juz jakoby mnie nie bylo boc ja nie umiem zrozumiec i nie zrozumiem

 ale pomalutenku robie kramiki

 wracam pomaluteczku do zycia pomalunku

 boc trzeba jeszcze niejedno serduszko wyrwac z koszmaru

 

Link to comment
Share on other sites

  Ciociun wsycko pokrecone

 wsycko

 daje rade pomalunku wciskam boc jak sie mocniej wcisnie to zaraz sie pojawia 6 takich samiuskich postow

 pomalunku trzeba i patrzec boc pod spodem zaraz sie ten sam post ukazuje

damy rade

 pw slac mozna ale jedynie jak sie wpisze w zielonym okienku odresata tego pw

 i zapisywac nieczego nie sposob

trudne coraz bardziej

 to wszystko administarcyja porobila

 ale przeciez powinni zastanowic ,popatrzec

 przeciez to wszystko dla dobra lapeczek

ech ...

 

Link to comment
Share on other sites

Misiek pozdrawia i z żalem oznajmia, ze, jutro pozbywa sie klejnotów i nigdy nie bedzie na świecie maluszków podobnych do Miśka, hi....hiiii. Ale co tam jak trzeba to trzeba, Misiek zgadza sie na wszystko co zaproponuje mu człowiek, aby tylko był blisko i przytulał. To dla niego punkt odniesienia. Jak takie kochane delikatne cudo mogło życ na łancuchu? włosy sie jeża na głowie na samo wspomnienie.

14681836_336472640036491_143820073034335

14639665_336472663369822_141399402154941

14595784_336472666703155_724986372657600

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Nadziejka napisał:

zapraszam sercem zapraszam

ciociu buniaaga

 a moze bys serce wstawila tez na fb

 i potem moze wpisywala

jesli ktos licytuje

 moze beda jakies serca kupujace?

 

Nadziejko wrzuciałam na fb post czeka na akceptację przez administratora.Ale chyba się uda?Ja nowa na fb więc jeszcze błądzę

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...