Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Mam problem z prawie 3 miesięcznym bokserem. Sunia przy pierwszych spotkaniach z psami zachowywała respekt , uległość. Teraz bardzo próbuje zdominować dorosłe psy. Na ostrzeżenia od strony kolegów najczęściej nie reaguje. Warczy,  szczeka i bardzo się nakręca.  Rzuca się na psy mniejsze lub równe jej. Ostatnio zaatakowała yorka i psy trzeba było rozdzielać.  Co w takiej sytuacji robić?  Obawiam się,  że kiedy będzie większa będzie reagowała agresją na inne osobniki i wydawała się w bójki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hey, widzę, że nikt Ci nie odpowiedział.... najelpiej zasięgnąć porady u dobrego behawiorysty. Ale jako, że ja mam hodowlę psów, które z natury mają bardzo dominujący temperament, mogę jedynie podpowiedzieć jak ja sobie z tym radzę. Otóż musisz bardzo obserwować swojego psa, na każdym kroku, zauważysz wtedy, że Twój pies zanim rzuci się do walki/ujadania/itd przyjmuje pozycję psa "zaalarmowanego", sztywnieje cały, ogon trzyma do góry oczy już upatrzyły sobie "ofiarę". Za każdym razem, kiedy widzisz te sygnały, odwróć uwagę psa czymś co bardzo lubi może to być smakołyk, zabawka. Nigdy nie krzycz na niego bo to nic nie daje a pies odbiera to jako Twoj strach przed tym na co on już itak jest zły i on chce Ciebie chronić. Taka psia natura, trzeba nauczyć się czytać z jego mowy ciała co ma nam do powiedzenia. Prawdopodobnie sama denerwujesz się już jak tylko zbliża się jakiś pies bo wiesz co będzie się działo. Następnym razem zamiast się denerwować miej ze sobą całą torbę smakołyków (najlepiej karmy -takiej, którą je chętnie) i od razu jak zobaczysz psa Ty sama postaraj się wyluzować i zabawić psa nagradzając go co chwila tymi smakołykami. W ten sposób po kliku kilkunastu (w zależności od tego jak duży już jest Twoj problem) razach wyrobisz w psie nawyk - kiedy zbliża się ktoś z psem - nie ma się co złościć, będzie nagroda. Daj znać jak spróbujesz :) pozdrawiam, Ola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niejeden czarujący wobec ludzi bokser lubi -  i to bardzo lubi - psie awanturki. Szczeniak zachowuje się jak szczeniak - chętnie stłamsi słabszych od siebie, nie ma w tym nic dziwnego. Proponuję spacery w towarzystwie dorosłych psów dużych ras i naukę w dobrym psim przedszkolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×