Jump to content
Dogomania

szczeniak nie chce sikać na dworze


majkajestem

Recommended Posts

Witam.
Mam pewien problem otóż mam 3 miesięcznego szczeniaka - suczkę, która jako iż przechodziła kwarantannę w związku z pierwszymi szczepieniami załatwiała się w domu na podkłady. Teraz, gdy może wychodzić na dwór chce ją nauczyć załatwiania się na dworze i tu również zaczyna się problem, bo czytałam, że szczeniaka trzeba wyprowadzać jak najczęściej to możliwe - a w moim przypadku jest to niemożliwe gdyż pracuje 8h dziennie a nie mam nikogo kto poza mną mógłby z nią wychodzić... przed pracą i po pracy oczywiście z nią wychodzę ale za chiny ludowe nie chce się tam załatwiać - mogę z nią łazić nawet 1.5h i nic... wróci do domu i od razu leci na matę sikać... ktoś pocieszy/ doradzi co w takim przypadku zrobić? 
Z góry dziękuje za wszelakie pomocne odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj wątki na ten temat, jest ich dość. Ale i wtedy, gdy szczeniak zacznie załatwiać się poza domem, będzie sikać i robić kupę w domu jeszcze przez parę miesięcy. Bo jest szczeniakiem i nie jest w stanie tak długo wytrzymać. Nie decydowałabym się na szczenię, gdyby miało siedzieć tyle godzin w samotności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...