Jump to content
Dogomania

Dwie małe, chore suczki zabrane z lasu; Lunia i Funia mają domy, pozostał dług.


ala123

Recommended Posts

Zakładam wątek dwóm znalezionym w lesie pod Kielcami suniom, kopiuję z fb ( brak czasu, przepraszam):

:Myślałam,że chociaż urlop będę mieć spokojny, ale okazało się,że nie! Jechaliśmy z Zamościa do Sielpi, kiedy po przejechaniu 3/4 trasy naszym oczom ukazało się coś małego, białego w czarne łatki, wychodzącego z pobliskiego lasu. Poszłam tam, była to suczka. Bardzo nieufna, wylękniona; nie pozwalająca do siebie podejść. Zadzwoniłam na 997 z prośbą o pomoc, lecz policjant z KM w Kielcach odpowiedział mi arogancko,że nie zajmują się psami, bo mają ważniejsze sprawy do załatwienia...
Obcy teren, co robić... przecież nie mogę suczyny zostawić bez pomocy. W dodatku okazało się,że w lesie jest druga, bardzo podobna, lecz mniejsza sunia !!! Wpadłam w popłoch, to nie na moje siły :( Po kilku godzinach na szczęście obie pozwoliły mi się wreszcie złapać :) Wyglądały na chore- biegunka, śluz z pochwy; były bardzo wycieńczone i zmęczone, oczka im się zamykały, mniejsza od razu zasnęła na moich kolanach.
Trafiły do weta: wyszła babeszjoza, robaczyca,a u większej być może ropomacicze lub jest po wyszczenieniu... Dziewczyny z Kielc znalazły hotelik dla suczek i tam je zostawiłam. Są pod opieką weterynarza. Czują sie już lepiej, lecz koszty rosną. Potrzebne są pieniądze na hotelik , leczenie (za chwilę zostanie wystawiona faktura!) i sterylizację. Zabierając psinki z lasu myślałam tylko o tym, aby je ratować i nie mam wątpliwości, że drugi raz postąpiłabym podobnie, ale rzeczywistość jest taka, że bez pieniędzy wiele się nie zdziała. Sama po prostu nie dam rady finansowo, dlatego bardzo proszę, pomóżcie mi pomóc tym dwóm uratowanym psim istotkom. Będę wdzięczna za każdą złotówkę.

Konto do wpłat udostępnia zaprzyjażniona Organizacja:
Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt:
Ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm

Nr konta Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126

Z dopiskiem: " 2 suczki z Kielc"

SWIFT do przelewów zagranicznych: BPKOPLPW
PayPal - wpłaty zagraniczne, adres e-mail to ----> [email protected]

Zdjęcie zrobione w chwilę po zabraniu dziewczynek do samochodu:

20160902_171330_resized.jpg

Już w hoteliku:

 

57cdb3933e565_IMG_2293(800x533).jpg.ef03ad04bfca4b4895c9bdeafdb457e6.jpg

57cdb3f613b48_IMG_2314(800x533).jpg.868a565a9a068ec9dccf2a72b4f4be85.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dowiedziałam się od Andzi69,że sterylka będzie kosztować 190zł za jedną suczkę. Jakie będą koszty leczenia, jeszcze nie wiem.

Dziewczynki są w hoteliku pod KIelcami u słodkokwaśnej, koszt - 10zł doba za jedną suczkę.

Nie załamuję się jednak, najważniejsze,że udało mi się je złapać, że są bezpieczne. Pomóżcie mi szukać domków. Jakiś bazarek też mile widziany ...

Przepraszam,że ja tak ciągle żebrzę, ale ciągle znajduję jakieś zwierzęta potrzebujące pomocy. A skoro już takie stanie na mojej drodze, to nie mogę udawać,że  nie widzę...

Autentycznie boję się wychodzić z domu :(

Większa suczka dostała imię Funia, mniejsza Lunia. Funia waży 10kg, Lunia 7kg. Szczerze powiem,że trzymając je na kolanach nie przypuszczałam,że aż tyle :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sunie są urocze, grzeczne i chodzą ładnie na smyczy. Babeszjoza już jest opanowana, qpy piękne i przyszedł  apetyt, ale  po 22 września czekają ich powtórkowe badania krwi, aby dziewczyny mogły być wysterylizowane.

Dzięki Tobie Alu one żyją, bo gdybyś ich nie zabrała, to pewnie by  bidulki odeszły do innego świata.

No i Andzia też pomogła, bo dobrego weta załatwiła:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Miła od Gucia napisał:

Poker, bardzo proszę o pilny kontakt w sprawie suczek Miła 694 409 059

Chyba dziś za późno. Zadzwonię rano.

Mam się umówić na wizytę PA dla jednej z suń.Ala123 podała mi nr telefonu do chętnej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...