Jump to content
Dogomania

Alis wróciła z adopcji po półtora roku.Jest już w swoim nowym domku od 07.06.18. Destino- w swoim cudownym domku.


Anula

Recommended Posts

Zakładam wątek następnym psiakom o dłuższej sierści. Alis i Destino przebywają w Schronisku w Zamościu.

Tyle tylko mamy o nich wiadomości,że zostały razem odłowione i nic więcej.Tak bardzo jest konieczna kąpiel,wyczesanie psiaków i wycięcie dredów ale to może nastąpić tylko w innych warunkach.Patrząc na zdjęcia serce pęka na miliony kawałków,w oczach tych psów widać tylko smutek,zrezygnowanie i ta niepewność - co będzie z nami? I te kraty..........

Czy tym razem uda się też tym psiakom pomóc?

Alis ma sierść jaśniejszą,Destino ciemniejszą.

Popatrzcie Kochani na zdjęcia Alis i Destino,które zrobiła Tola:

                                               P1220724.JPG

                                                            P1220730.JPG

                                                             P1220727.JPG

                                                              P1220725.JPG

Czy zobaczymy roześmiane pycholki u Alis i Destino na wolności? To tylko zależy od nas.

Jest wolne miejsce po Sandi i Pufi(też z Zamojskiego Schroniska) w Hoteliku "Szafirka" w Nowej Soli.

Koszt to: 250,00zł + karma + wet. za jednego psiaka.

 

Potrzebne są deklaracje,stałe i jednorazowe,

Pomoc w postaci bazarków,

Ogłoszenia,

Transport i inna wszelka pomoc.

 

Bardzo proszę pomóżmy Alis i Destino,one nie mają nic swojego,jedynie wątek,który im założyłam i imiona na szybko nadane.Niech opuszczą Schronisko tak jak Sandi i Pufi,a my znajdziemy im domek najlepszy na świecie.

 

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny.

Alis i Destino wyjechały ze Schroniska w Zamościu 23.09.16 z P.Grzesiem do anecik. 24.09.16 przyjechał P.Piotr i zabrał je do Hoteliku.

Od 24.09.16 Alis i Destino przebywają w Hoteliku u szafirki.Destino już by mógł iść do swojego domku,ma fajny charakter,natomiast Alis jest wystraszona.Trzeba kilka dni dla Alis aby oswoiła się z otoczeniem.26.09.16 - SPA dla psiaków zamówione.Psiaki zostały odrobaczone i odpchlone u anecik.

Tak pisze po dwóch dniach pobytu w Hoteliku Hania:

Kudłaczątka rozkręcają się u nas w hoteliku :) Destino bardzo nie lubi rozstań, szczeka piskliwie i drapie w drzwi, natomiast Alis jest spokojna - Pani poszła, to poszła. Alis dzisiaj przywitała mnie rano skokami na kolana, więc już będzie tylko lepiej :) Na godz. 15 mają umówione spa, zapewne będą po nim śliczne, nie do poznania. Destino puszczony w ogrodzie nie chce wracać, ucieka, ale nie ze strachu, tylko bardziej dla zabawy, Alis grzecznie przychodzi i cieszy się nagrodą - głaskami. Destino ma w książeczce wpisane 3 lata, Alis 5 lat. Psiaki chętnie jedzą, są radosne.

Tak pisze Bogusik po rozmowie z Hanią:

Alis akceptuje psy ale co do kotów to ma "mordercze" zapędy,więc domek na pewno bez kotów.Jest przyjazna i przychodzi na zawołanie,ale  jest z niej mała kombinatorka,bo podkopuje dołki i potrafi skoczyć na ogrodzeniową siatkę,jak wyczuje za nią kota.Natomiast Destino jest bardzo przyjazny do psów,a koty go nie interesują.Trochę z niego taki mały indywidualista,który czasami ignoruje przywołanie,jeżeli w danej chwili ma ciekawsze zajęcie.

                                                        ********************************************************

Ja tylko uzupełnię potrzebne info. do ogłoszeń,że zarówno Alis jak Desti są przychylnie nastawione do dzieci,zachowują czystość w domu i nie ma problemu z chodzeniem na smyczy.Jedynie z Desti,jak się czymś zainteresuje,to potrafi pociągnąć i nie zawsze zareaguje na odwołanie.

I jeszcze opis teraźniejszy Alis i Destino od Hani:

Destino waży 12 kg, w kłębie ma 36 cm. Jest bardzo radosnym i przytulaśnym psiakiem. Jest towarzyski, lubi też inne zwierzaki, na dworze głównie spaceruje i obwąchuje krzaczki. Na początku, gdy wychodziliśmy z domu, to szczekał piskliwie, teraz już tego nie robi, jest grzeczny. Destino adko przychodzi na zawołanie, zazwyczaj chce aby go ganiać i ma z tego świetną zabawę :) 

Alis waży 8,5 kg, w kłębie ma 40 cm. Jest to mała kombinatorka - łasi się, lubi kontakt z człowiekiem, ale przy pierwszej okazji uciekłaby zaciekawiona tym, co jest np. za płotem. Nie cierpi kotów, psy toleruje, ale nie mogą być nachalne w stosunku do niej, jest raczej indywidualistką. Gdy zostaje sama, jest grzeczna - nie hałasuje i nie niszczy.

                                                        **********************************************************

Tekst dla Destino.

Destino-mały,radosny piesek pokocha każdego.

Destino jest ślicznym,młodziutkim i kochanym psiakiem.Jego wiek ocenia się na 2 lata, wielkość w kłębie 35cm,waży 12kg. Komplementy pod jego adresem można mnożyć w nieskończoność.  Jest towarzyskim,przeuroczym małym pieskiem o długiej sierści.Pozytywnie nastawiony do dzieci, psiaków i kotków.Ładnie chodzi na smyczy,zachowuje czystość.Jest wykastrowany,posiada czip i pełny pakiet szczepień. Destino przebywa w Domu Tymczasowym w Nowej Soli (woj.lubuskie) .

Podaruj maluchowi dom na zawsze, a nie pożałujesz. Destino będzie dla Ciebie wiernym przyjacielem i odda swoje całe serduszko.

https://www.olx.pl/oferta/destino-maly-radosny-piesek-pokocha-kazdego-CID103-IDid4vr.html

Tekst dla Alis.

Alis- suczka o nietuzinkowej urodzie szuka domu.

Alis-niewielka, śliczna blondyneczka, jest przemiłą, łagodną i grzeczną suczką.  Ma około 5 lat i wiele jeszcze lat życia przed sobą. Nie jest już rozbrykanym szczeniakiem, nie niszczy, zachowuje czystość w domu i ładnie chodzi na smyczy. Człowieka darzy ogromnym zaufaniem. Jest przychylnie nastawiona do dzieci.Psiaki toleruje ale nie mogą być nachalne w stosunku do niej,natomiast kotów nie lubi.
Alis, to mądra,  posłuszna i śliczna suczka. Jej dużym atutem jest przepiękna,kremowa dłuższa sierść.W tej chwili jest po wizycie u fryzjera,została obcięta.Waży 8,5kg,w kłębie ma 40cm Jest wysterylizowana, posiada,czip i pełny pakiet szczepień. Teraz czeka na dobrego opiekuna, w Hoteliku, w Nowej Soli (woj.lubuskie).
Więcej informacji dotyczących Alis, można uzyskać pod podanym numerem telefonu.

https://www.olx.pl/oferta/alis-suczka-o-nietuzinkowej-urodzie-szuka-domu-CID103-IDid5uH.html

Destino teraz Joszko - 22.10.16 pojechał do swojego domku do Opola.

Alis - 29.10.16 pojechała do swojego domku do Glinna k/Nowego Tomyśla.

****************************************************************************************************************************************************************************************

26.05.18-Alis wróciła z adopcji do Hoteliku u szafirki.

20.05.18 - ogłoszenie OLX na Wrocław - Anula-wyróznione do 19.06.18

https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-piekna-alis-w-typie-teriera-pszenicznego-daj-jej-dom-CID103-IDut3RJ.html

21.05.18 - ogłoszenie OLX na Poznań - Alaskan malamutte-wyróżnione do 24.06.18

https://www.olx.pl/oferta/bede-cie-kochac-calym-sercem-tylko-mnie-przytul-adoptuj-CID103-IDutuw9.html

07.06.18-Alis pojechała do swojego domku do Wronek k/Poznania.

 

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy.

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł-(od IX);wpł.-14.09.16-20,00zł;wpł.-01.10.16-20,00zł-X

2.Anula 20,00zł-(od IX);wpł.-14.09.16-20,00zł;wpł.-01.X.16-20,00zł-X

3.dorcia2 - 20,00zł;wpł.-05.09.16 - 20,00zł;wpł.-05.10.16-20,00zł-X

Ogólnie deklaracje stałe: + 60,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: + 120,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1. anecik - wpł.-27.10.16 - 20,00zł

2.Nesiowata - wpł.-13.09.16 - 30,00zł

3.Bogusik bazarek-08.09.16;wpł.-11.10.16 - 1064,45zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/336945-bazarek-pełen-różności-do-230916/#comment-16911681

4.Fundacja ZEA - pozostałość po Hopci - 67,00zł - (jest u Hani)

5.Fundacja ZEA - karma sucha po Czice - Brit M - 18kg - 24.09.16

http://www.dogomania.com/forum/topic/336742-czika-kolejna-bida-z-zamościa-już-bezpieczna-w-hoteliku/?page=1

6.Fundacja ZEA - karma sucha Brit S - 16kg + Animonda 800g - 16 puszek - 27.09.16 

5.memory i Wiktor - wpł.13.09.16 - 200,00zł

6.Pozostałe pieniążki po Pufi - 862,68zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/335807-pufi-3-letni-mały-kudłaczek-po-pobycie-w-hoteliku-ma-swoją-na-zawsze-przystań-ds/

7.pozostała kwota po Czice za puszeczki odkupione przez P.Ewę dla Cziki - 27,95zł - jest u Hani

8.Animonda 800g - puszki - po Czice - 15szt.-27.09.16

9.Havanka - ogłoszenia dla Alis - str.6

Ogólnie deklaracje jednorazowe: 2177,13zł (bez poz.nr.4 i poz.7)

Wydatki:

1.transport łączony - P.Grzegorz - 350,00zł(podzielony na 4 psy)=87,50złx2 = 175,00zł;przekazane P.Grzegorzowi-23.09.16

2.transport - P.Piotr - 370,00zł ;przekazane P.Piotrowi-24.09.16

3.opłata za Hotel - IX-(Alis jest opłacona za pozostałość po Czice);Destino- 67,00zł (tę kwotę pokrywa pozostałość po Hopci;poz.nr.4) = 0,00zł

4.odrobaczenie,odkleszczenie - 50,00zł;wpłata do anecik-26.09.16

5.SPA - 130,00zł - (odliczono - 27,95zł (poz.nr.7) = wpł.-30,09.16 - 102,05zł

6.opłata za Hotel - X - 500,00zł;wpł.-01.10.16

7.opłata za szczepienie - 70,00zł;wpł.-18.10.16

7.opłata OLX - 24,00zł - 18.10.16

8.opłata OLX-wyróżnienie na 7dni - 6,00zł - 27.10.16

Ogólnie wydatki: - 1297,05zł

Deklaracje stałe: + 120,00zł + deklaracje jednorazowe: +2177,13zł - wydatki: -1297,05zł = 27.10.16 -  + 999,08

W Hoteliku pozostały pieniążki po Destino - 74,97zł i Alis - 16,66zł 91,63zł 0,00zł

06.11.16 - kwota 91,63zł została przekazana dla Sisi i Kubusia z tego wątku:

http://www.dogomania.com/forum/topic/337398-yokosisi-i-kubuś-czekają-na-pomocsisi-i-kubuś-już-w-dt/?page=1

Po Alis i Destino pieniążki przeszły na Ori w kwocie 999,08zł + 91,63zł = Konto Alis i Destino = 07.12.16. = 00,00zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/337820-ori-kudłacz-z-radys-ma-szansę-na-lepsze-życie/#comment-16971760

********************************************************************************************

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

********************************************************************************************

Alis 25.05.18 wraca z adopcji.

Nowe rozliczenie :

Deklaracje stałe:

1.Bogusik: 20,00zł-03.06.18-20,00zł-VI

2.Anula: 20,00zł-03.06.18-20,00zł-VI

Wpłacone deklaracje:+40,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.Bazarek Bogusik:15.06.18 - 265,60zł

http://www.dogomania.com/forum/topic/345610-proszę-nie-pisaćtworzy-się/?tab=comments#comment-17288831

2.Alaskan malamutte - ogłoszenie na OLX-Poznań i nowy tekst.

3.P.Jola od Destino/Joszki-wpł.01.06.18-30,00zł

Wpłacone deklaracje jednorazowe: +295,60zł

Wydatki:

1.ogłoszenie OLX-Wrocław wyróżnione-20.05.18 - 17,81zł

2.ogłoszenie OLX-Poznań-wyróżnione do 24.06.18 - 17,81zł

3.opłata za hotelik-26.05.10-31.05.18 -wpł.-29.05.18 - 49,98zł

4.opłata za hotel-03.06.18 - wpł. - 250,00zł - VI

Wydatki: - 335,60zł

Ogólnie:

Deklaracje stałe:+ 40,00zł + deklaracje jednorazowe: + 295,60zł- wydatki: -335,60zł = 15.06.18 - 00,00zł

U Hani pozostaje kwota:

250,00zł-(7x8,33zł=58,31zł) = +191,69zł-08.06.18

Przeniesienie kwoty na wątek Algi:

http://www.dogomania.com/forum/topic/345802-alga-po-pobycie-w-radysach-już-od-020618-bezpieczna-zakwaterowana-w-hoteliku-u-szafirki/

Link to comment
Share on other sites

Alis jest wysterylizowana i Destino wykastrowany.Czekają na zdjęcie szwów.Tola zarezerwowała psiaki,czekają na transport.

Transport łączony to koszt 750,00zł. Z Zamościa do Katowic zaoferował pomoc P.Grzesiek - 350,00zł,z Katowic do Nowej Soli TZ szafirki - 370,00zł.

Bardzo proszę o pomoc,o bazarek kilometrowy,ponieważ jest to ogromna kwota.

Z transportu ma szansę skorzystać jeszcze jeden piesek,malutka sunia sznaucerkowata,którą anecik chce zabrać i umieścić u Kasi Przystał a więc z pomocy w transporcie by skorzystały trzy psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Jestem u kudłaczków. Oczywiście mi też wpadły w oko :) Jednorazowo coś wpłacę.

 

Zostały również pieniążki w kwocie niewiele ponad 60 z które były przeznaczone na sterylkę Hopci będące na koncie  szafirki. Rozmawiałam z Tolą - ponieważ to fundacja płaciła za sterylkę Hopci i są to jakby fundacyjne pieniądze - czy można je przekazać na kudłacze i Tola nie ma nic przeciwko. Dziękuję Tolu. Zadzwonię do szafirki i ustalę przekazanie kasy :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, anecik napisał:

Jestem u kudłaczków. Oczywiście mi też wpadły w oko :) Jednorazowo coś wpłacę.

 

Zostały również pieniążki w kwocie niewiele ponad 60 z które były przeznaczone na sterylkę Hopci będące na koncie  szafirki. Rozmawiałam z Tolą - ponieważ to fundacja płaciła za sterylkę Hopci i są to jakby fundacyjne pieniądze - czy można je przekazać na kudłacze i Tola nie ma nic przeciwko. Dziękuję Tolu. Zadzwonię do szafirki i ustalę przekazanie kasy :)

Dziękuję anecik. A dokładnie jaka to jest kwota?

5 godzin temu, Jo37 napisał:

Biedne psiaki. Kudłaczom zawsze najtrudniej.

Tak psiakom z długą sierścią jest bardzo ciężko w Schroniskach dlatego pomagamy głównie im.

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

Nr konta proszę.
 

Bardzo,bardzo dziękuję za pomoc.Zaraz podeślę dane do przelewu.

2 godziny temu, elik napisał:

I ja zaglądam do kudłaczy :)  Bardzo się cieszę, że postanowiłyście im pomóc. Oba psiaczki są śliczne więc chyba nie będą długo czekały na domki :) Szczerze im i Wam tego życzę :)

Witaj elik,pozostań z nami.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Anula napisał:

Dziękuję anecik. A dokładnie jaka to jest kwota?

Tak psiakom z długą sierścią jest bardzo ciężko w Schroniskach dlatego pomagamy głównie im.

Bardzo,bardzo dziękuję za pomoc.Zaraz podeślę dane do przelewu.

Witaj elik,pozostań z nami.

Kopiuje z wątku Hopci

Wpis szafirki: "Sunia była u nas od 4 do 23 marca, co daje kwotę za opiekę 153 zł. Fundacja ZEA postanowiła pomóc i zapłacić faktury na rzecz Hopci na kwotę 400 zł. W związku z tym pobrałam od weta fakturę za sterylkę (180 zł) i wystawiłam fakturę za opiekę na pozostałą sumę, czyli 220 zł. Zatem 67 zł. pozostanie u mnie i będzie czekało na dyspozycję."

 

Czyli 67 zł będzie przeznaczone na kudlłaczki :) No i jakiś grosik ode mnie :)

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, anecik napisał:

Kopiuje z wątku Hopci

Wpis szafirki: "Sunia była u nas od 4 do 23 marca, co daje kwotę za opiekę 153 zł. Fundacja ZEA postanowiła pomóc i zapłacić faktury na rzecz Hopci na kwotę 400 zł. W związku z tym pobrałam od weta fakturę za sterylkę (180 zł) i wystawiłam fakturę za opiekę na pozostałą sumę, czyli 220 zł. Zatem 67 zł. pozostanie u mnie i będzie czekało na dyspozycję."

 

Czyli 67 zł będzie przeznaczone na kudlłaczki :) No i jakiś grosik ode mnie :)

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie,zaraz naniosę w post rozliczeniowy.

Link to comment
Share on other sites

jakie przecudne, kudłate  pyszki wyglądają z tej budki , jak się Hania za nie weźmie to w mig gwiazdy z nich zrobi i szybciutko do swoich domków wyfruną 

 

ręce opadają, że takie piękne, młode  pieski do schronu trafiają a co tu mówić o tych starych, chorych i brzydkich , chociaż dla mnie i pewnie dla wszystkich tutaj wszystkie futrzaste są piękne 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, dorcia2 napisał:

jakie przecudne, kudłate  pyszki wyglądają z tej budki , jak się Hania za nie weźmie to w mig gwiazdy z nich zrobi i szybciutko do swoich domków wyfruną 

 

ręce opadają, że takie piękne, młode  pieski do schronu trafiają a co tu mówić o tych starych, chorych i brzydkich , chociaż dla mnie i pewnie dla wszystkich tutaj wszystkie futrzaste są piękne 

 

To prawda dorciu!!!

Melduję się u ślicznej pary

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zapisuję się u psiulków, bardzo dziękuję za danie im szansy na nowe życie.

Transport ze schronu ustalony na piątek; psiaki przenocuje anecik, a w sobotę TZ szafirki odbierze je zawiezie je do hoteliku, nie dalo się inaczej tego zorganizować.

Pieniążki od Anuli na transport (350 zł ) dotarły, bardzo dzziękuję.

Rozmawiałam tez z Hanią - wiem, ze karma dotarła, a ponieważ Czikusia jej nie potrzebuje - będzie na początek dla kudłaczy, a Czikusi TZ zamówi puszki, ale to już w poniedziałek.

TZ dzwonił dzisiaj do schronu, okazało się, ze Destino dopiero wczoraj miał zabieg kastracji.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...