Jump to content
Dogomania

Interpretacja wyników pomocy


Mafino

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

To moje pierwsze kroki na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)

Jakiś czas temu robiłam wyniki krwi psu i kilka parametrów wyszło nie tak. Jeden wet stwierdził ostre zapalenie trzustki z kolei następny lekką niewydolność. Nie wiem co mam robić dalej bo diagnozy sie nie pokrywają. W czwartek jesteśmy umówieni do kolejnego weta ale może ktoś z Państwa miał podobny przypadek i byłby w stanie mi pomóc. Może macie jakieś sprawdzone preparaty wspomagające pracę trzustki? 

Dodam, że pies nie wykazuje oznak bólu brzucha ale to nie znaczy, że go nic nie boli. Kupki są w porządku. badanie USG nic nie wykazało, ale martwią mnie te parametry. Pies w listopadzie będzie miał dwa lata. Od pewnego czasu zmieniłam mu dietę i dostaje gotowany ryż, warzywa plus wołowina ( wcześniej podawałam również kurczaka, indyka i wieprzowinę) podaję mu również karmę suchą ( wieczorem skubnie jak zgłodnieje) Brit Care Junior salomon & potato na zmianę z lamb& rice. Ma stwierdzoną dysplazję stawów biodrowych więc podaję mu również HMB oraz Aniflexi+. 

w załączniku wrzucam jego wyniki. tam gdzie jest flow badanie trwa jest wynik 52 ug/l.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki

Gmail - PD_ Czajkowska, Paulina - Dog Mafi (Provisional report 31.08.16 11_52_06) LabNr.pdf

Link to comment
Share on other sites

Wyniki parametru krytycznego dla zapalenia trzustki, czyli lipazy swoistej, są całkowicie w normie, panel trzustkowy w normie,. Co prawda TLI jest podwyższone (pytanie, czy głodówka przed pobraniem krwi była wystarczająco długa - 12 godzin to absolutne minimum - bo to mocno wpływa na wynik), ale za to psiak ma niedobór kwasu foliowego (przy zapaleniu byłby też podwyższony).

Zapalenie trzustki w postaci ostrej jest piekielnie bolesne, a przewlekłej - po prostu bolesne, więc jeśli pies nie daje oznak, a w dodatku kupy są prawidłowe (przy problemach z trzustką najczęściej przybierają postać biegunki albo mają taką "tłustawą" powłoczkę) to raczej nie ma powodów do niepokoju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...