Jump to content
Dogomania

Apoquel


Delph

Recommended Posts

  • 1 month later...

My stosowałyśmy i jeszcze bierzemy. U nas pojawiła się silna reakcja na płyn ,który małej zapodałam na grzbiet- potworny świąd skóry. Podawaliśmy apoguel i hydroksyzynę.

Świąd ustąpił po kilku dniach stosowania (bodajże w 3 dni była znacząca poprawa), jednak wciąż nie mam pewności, czy zadziałam Apoquel, czy przeszło samo od siebie z czasem.

W każdm razie świąd ustąpił. Przez pierwsze 2 dni podawaliśmy 1 tabl rano i 0,5 wieczorem, więc dużą dawkę (pies waży 5kg), po 2 dniach tylko 1 tabl rano i teraz podajemy 0,5 tabl rano. Jak na razie swiąd nie wrócił. Pies ma alergię na wszelkie pyłki, trawy, odchody pcheł i roztocza, jednak przez prawie 9 lat życia nie było żadnych objawów zew poza łzawieniem oczu (umiarkowanym). Więc pies jest alergikiem, i stosowaliśmy i stosujemy aopquel- świąd ustał, ale czy po tabl czy samoistnie- tego nie wiemy . Mam jednak wrażenie, że łzawienie oczek, które miała tez jakby się zmniejszyło.

W naszym przypadku była to w sumie jedyna alternatywa, bo sterydów nie możemy podać, ponieważ pies ma cukrzycę i zapalenie trzustki, NLPZ też nie można, więc to był jedyny w miarę bezpieczny lek. Uważam, że warto spróbować. Wet również miał na jego temat rozległą, dobra opinię.

Link to comment
Share on other sites

O 30.08.2016 o 20:49, Delph napisał:

Czy ktoś z Was stosował już u swojego psa lek o nazwie Apoquel? Chodzi mi przede wszystkim o opinie właścicieli psów alergików.

Jeden z moich piesków przyjmuje to od dwóch tygodni. Wystąpiła konieczność zmiany leków (wczesniej brał calcort na swiąd), ale pojawiły się uboczne skutki - nawrót nużycy, z którą do mnie trafił. Ja jestem zadowolona z działania leku. Piesek sie nie drapie,skóra wygląda lepiej. Przy czym u mojego psa świąd alergiczny jest raczej skutkiem długo nieleczonych chorób innych psa niż problemem podstawowym. Pies trafił o mnie jako staruszek nigdy wcześniej nie leczony i całkiem prawie łysy z wyjątkiem głowy. jest w leczeniu nieustannym i powoli wychodzimy na prostą.   

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pisałam już to na innym form=um dot. alergii, ale powtórzę się też tu. Od wielu lat moja Hela cierpi na alergię, wizyty u dr Karaś-Tęczy potwierdziły obawy. Uczulona na wszystko, testy wykonane w Niemczech, sterydy : Enkorton, który zabijał powoli psa podawaliśmy przez rok ( nie dawajcie go psu), dr Karaś -Tęcza przepisała Calcort. Pomogło, ale w 80%. Hela piła bardzo dużo, sporo też jadła. Po półtora oku organizm przyzwyczaił się do sterydu i krosty wystąpiły ponownie i maksymalnie.W dodatku piła non stop. Nie siusiała w domu, więc ciągle byliśmy na dworzu, by nie wstrzymywała oddawania moczu.U Helki krosty z ropką występowały na nieowłosionym podbrzuszu i w łapkach, czasami w uszach. Dodatkowo niemiły zapach. I co chwila antybiotyk, lek przeciwzapalny. W końcu kolejny weterynarz przekonał nas do Apoquel. U weterynarza płacimy 92 zł/5,4 mg.
Dziś podaliśmy 7 tabl.według zaleceń przez 14 dni dwie dziennie,później po jednej. Nie wiem , jak to możliwe: BRZUCH NIE MA CZERWONYCH PLAM, NIE PIJE JUŻ TAK DUŻO,PRAWIE SIĘ NIE LIŻE PO RANACH…Czy to zasługa tego leku???Jesteśmy w szoku i oby tak dalej. Terapia droga,ale i tak wydawaliśmy bardzo dużo na kolejne wizyty i badania. Było podejrzenie o chorobę cushinga. Zrobiliśmy wszystkie możliwe badania i wyniki są ok. Nadnercza zdrowe. Będę Was dalej informowac , co z Helą, bo jeśli nam pomoże, to Wy się nie zastanawiajcie. Jedyny skutek ,który widzimy, to trochę więcej śpi, ale nie wiemy czy tak nam się wydaje czy tak jest po leku. Reszta normalnie: biega , szaleje, je,pije, nie wymiotowała, żadnej biegunki. Chce się żyć 

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za Was!

Moja sunia jest na Apoquelu już kilka miesięcy. Nareszcie pies odżył, a męczyła się okrutnie od szczenięcia. Nareszcie ma sierść, nie jest łysa, nie drapie się i nie gryzie, śpi w nocy, zagoiły się rany, nie ma wysypek ropnych, stanów zapalnych uszu, oczu, pęcherza i wielu innych. Jak na razie, odpukać, nie ma skutków ubocznych, a na pewno nie takie, jakie miała na sterydach i innych lekach. Lek bardzo drogi (mój pies waży 30 kg, bierze największą dawkę), ale innego wyjścia nie mamy, próbowaliśmy wszystkiego i wydaliśmy fortunę na badania i leczenie.

Pamiętajcie tylko, żeby lek przepisywał lekarz doświadczony, prowadzący psa od dłuższego czasu, po wykluczeniu innych chorób i po wykonaniu wielu badań, bo nie można go podawać tak po prostu, bo pies się drapie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Edyta/Legionowo napisał:

Uczulona na wszystko, testy wykonane w Niemczech, sterydy : Enkorton, który zabijał powoli psa podawaliśmy przez rok ( nie dawajcie go psu)

Encorton zabija powoli psa?!?! Nie podawajcie go?!?! Skąd ty te njusy wytrzasnęłaś?!?!

Link to comment
Share on other sites

Cytat

Dr Karaś-Tęcza,która jest specjalistką w tej dziedzinie,nam to uświadomiła. Poszukaj jej badań w sieci lub info o Niej. Enkorton ma tyle skutków ubocznych, że nie można ich spisac. Jeśli znasz ten lek,to wiesz. . A w dodatku jest nieskuteczny w leczeniu alergii z wykwitami skórnymi. Helka miała ciągle zapalenie uszu, przyrosły jej dziąsła. A krosty jak były,tak pozostały. Polecam Cacort w minimalnej możliwej dawce, o ile ktoś już musi go podawać psiakowi.Enkorton przepisał nam zwykły vet, resztę prowadzili specjaliści w dziedzinie dermatologii. Nie jestem lekarzem, opisuję tylko mój przypadek i to , co widzę i czego doświadczyłam.

Pisałam już to na innym form=um dot. alergii, ale powtórzę się też tu. Od wielu lat moja Hela cierpi na alergię, wizyty u dr Karaś-Tęczy potwierdziły obawy. Uczulona na wszystko, testy wykonane w Niemczech, sterydy : Enkorton, który zabijał powoli psa podawaliśmy przez rok ( nie dawajcie go psu), dr Karaś -Tęcza przepisała Calcort. Pomogło, ale w 80%. Hela piła bardzo dużo, sporo też jadła. Po półtora oku organizm przyzwyczaił się do sterydu i krosty wystąpiły ponownie i maksymalnie.W dodatku piła non stop. Nie siusiała w domu, więc ciągle byliśmy na dworzu, by nie wstrzymywała oddawania moczu.U Helki krosty z ropką występowały na nieowłosionym podbrzuszu i w łapkach, czasami w uszach. Dodatkowo niemiły zapach. I co chwila antybiotyk, lek przeciwzapalny. W końcu kolejny weterynarz przekonał nas do Apoquel. U weterynarza płacimy 92 zł/5,4 mg.
Dziś podaliśmy 7 tabl.według zaleceń przez 14 dni dwie dziennie,później po jednej. Nie wiem , jak to możliwe: BRZUCH NIE MA CZERWONYCH PLAM, NIE PIJE JUŻ TAK DUŻO,PRAWIE SIĘ NIE LIŻE PO RANACH…Czy to zasługa tego leku???Jesteśmy w szoku i oby tak dalej. Terapia droga,ale i tak wydawaliśmy bardzo dużo na kolejne wizyty i badania. Było podejrzenie o chorobę cushinga. Zrobiliśmy wszystkie możliwe badania i wyniki są ok. Nadnercza zdrowe. Będę Was dalej informowac , co z Helą, bo jeśli nam pomoże, to Wy się nie zastanawiajcie. Jedyny skutek ,który widzimy, to trochę więcej śpi, ale nie wiemy czy tak nam się wydaje czy tak jest po leku. Reszta normalnie: biega , szaleje, je,pije, nie wymiotowała, żadnej biegunki. Chce się żyć 

Link to comment
Share on other sites

Calcort w takich przypadkach to też strzał w kolano. Ale nie ma co się kłócić, każdy przypadek jest inny. Wszystkie sterydy mają poważne skutki uboczne, co nie znaczy, że się ich nie stosuje, bo czasami trzeba i jest to najlepsze wyjście. Ważne, żeby robić to pod stałą kontrolą dobrego lekarza i nie bagatelizować leczenia, bo rzeczywiście może dojść do poważnych powikłań. Ja znalazłam weterynarza, który poradził sobie z przypadkiem mojej suki dopiero po dwóch latach cierpienia psa, wcześniej jeździliśmy do najlepszych i polecanych specjalistów w Polsce, również do ww. lekarza i niestety było coraz gorzej. 

Edyta, jak na Apoquelu, wszystko w porządku?

Link to comment
Share on other sites

Helka dziś rano  dostała 17 tabletkę tzn. mamy 9 dzień. Dostaje dawkę 5,4. Jeszcze kilka dni i przejdziemy na jedną dziennie. Brzuch, bo on głównie był dotknięty krostami  z ropką, plamami czerwonymi ,sprawia wrażenie ,jakby się goił. Nie ma nic nowego! Helka nie liże się w ogóle, czyli świąd ustąpił. Pojawia się nowa skóra, czysta i delikatna. W domu radość.W dodatku wreszcie pije tyle ,ile powinna. W misce ciągle jest woda. Do tej pory miała pragnienie niewyobrażalne. Waży 12 kg, a piła między 1 - 1,5 litra. Oczywiście sterydy to powodowały. Je normalnie. Śpi normalnie i szaleje też normalnie :-). U weterynarza płacę 91 zł / 20 tabl/ 5,4 mg. Już ustaliłam,że za 100 takich tabletek zapłacę ok. 400 zł. Opłaca się więc większe opakowanie, ale muszę być pewna, że apoquel działa, a wszystko na to wskazuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przy Apoquelu warto pamietac o diagnozowaniu przyczyny swiądu  bo lek dziala objawowo. Psiak co prawda przestaje sie drapac I efekt jest spektakularny tylko dalej trzeba szukac tego co powoduje swiad u pupila, bo gdy odstawimy lek, a pies bedzie mial dalej stycznosc z alergenen to swiad powroci

 

Lek jest swietny.

Przede wszystkim dlatego ze dziala po kilku godzinach i nie jest sterydem!! I to tak naprawde zamyka dyskusje, bo co sterydy potrafia zrobic z psem, niektorzy napewno zdaja sobie sprawe :)) 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam w związku z tym, że Flipie pomogła akupunktura, i nie korzysta z tabletek,

Termin ważności jest do marca 2018 roku


Jeśli ktoś potrzebuje dla swego psa, to ustalimy formę

więc podaję

nazwa leku : APOQUEL 16 mg / 20 tabletek - dwa opakowania.

dodatkowo mam jeszcze przez siebie zakupione - w opakowaniu 15 tabletek, reszta jak wyżej.

Wskazania lecznicze dla poszczególnych docelowych gatunków zwierząt

Leczenie świądu związanego z alergicznym zapaleniem skóry u psów

Leczenie objawów klinicznych atopowego zapalenia skóry u psów.

Cena leku na rynku w granicach 180 - 200 zł za jedno opakowanie.

 

17800350_10206697905445433_4126601704866510593_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Hej

w uk jest strona petsdrugonline i tam apoquel 16mg 100 tabletek kosztuje 139 funtow wiec jest to okolo 700 zl wiec wychodzi to o wiele taniej lecz potrzebna jest recepta i rejestracja zwierzaka na ich stronie. wydaje mi sie ze recepta tez powinna byc w jezyku angielskim. ale mimo wszystko uwazam ze warto sprobowac zwlaszcza gdy pupil ma zazywac lek dluzszy okres czasu...

pozdrawiamy Yogi z rodzina :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Moja sunia , którą znalazłam 2 lata temu na ulicy miała zaczerwieniona skórę , łyse miejsca na grzbiecie i w strasznym stanie uszy - codziennie czyściłam wyciagając   brzydka wydzielinę, ponadto jeździła pupą po dywanach i lizała sie po niej- nie mówiąc juz o drapaniu się robiła to nagminnie . Miesiac temu byłam u dr. Małkowskiego w klinice gdzie Pani doktor zrobiła mi na miejscu wszystkie testy, stwiedzając u suni atopowe zapalenie skóry. Zaproponaowała mi apoguel przez pierwsze dwa tygodnie 2 tabletki 16 mg później  po 1 tabletce/ pies waży 32 kg/ . Po 3 dniach pies przestał się drapać juz nie saneczkuje nie ma brzydkiej wydzieliny z uszu i co najważniejsze nie ma już tego b. przykrego zapachu jej sierść. 

Link to comment
Share on other sites

Ewaowczarska, teraz jest program stopdrapaniu w którym weterynarze mają możliwość bezpłatnego podania przez 2 miesiące preparatu cytopoint. To rewolucja w leczeniu atopii, preparat jest na rynku już kilka ładnych miesięcy, ale jego cena jest bardzo wysoka. Preparat wygląda jak szczepionka, podaje się zastrzyk raz na miesiąc, nie ma nic wspólnego ze sterydami. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Sprzedam Apoquel 16 mg (95 szt).
Lek pozostał mi po wieloletnim leczeniu mojego beagla.
Dzięki temu moja sunia przeżyła ponad 14 lat mając poważną atopię skórną oraz inne dolegliwości związane  z tą chorobą.
Był to jedyny sposób by pomóc, a próbowałem wielu metod.
Może on pomóc twojemu psu, ale skonsultuj to z lekarzem weterynarii.
Lek kupiony w przychodni weterynaryjnej w Warszawie.
Data ważności 03/2020 Cena 700 zł.

Nie aktualne. Lek się przeterminował.

20190424_170736.jpg

20190424_170751.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 21.05.2019 o 11:39, Tomasz Trylski napisał:

Sprzedam Apoquel 16 mg (95 szt).
Lek pozostał mi po wieloletnim leczeniu mojego beagla.
Dzięki temu moja sunia przeżyła ponad 14 lat mając poważną atopię skórną oraz inne dolegliwości związane  z tą chorobą.
Był to jedyny sposób by pomóc, a próbowałem wielu metod.
Może on pomóc twojemu psu, ale skonsultuj to z lekarzem weterynarii.
Lek kupiony w przychodni weterynaryjnej w Warszawie.
Data ważności 03/2020

Cena 700 zł.

20190424_170736.jpg

20190424_170751.jpg

Z chęcią odkupie, cena podlega jakiejś negocjacji?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Dzień dobry.Posiadam 10 szt tabletek apoquel 16 mg.Moja sunia dostawała apoquel przez ponad 3 lata działał świetnie.Odeszła 22.04.2020 r z powodu innej choroby pozostało mi 10 tabletek .Kupowałam lek u lekarza wet.w cenie 180 zł za 20 tabletek.Sprzedam te 10 sztuk za 80,-zł

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...