Jump to content
Dogomania

Cieczka i ciąża / jak sobie radzić z samcem?


dorilo

Recommended Posts

Witam!

Od pięciu lat jestem właścicielką psa, mieszaniec cocker spaniela, a mniej więcej dwa tygodnie temu przygarnęłam suczkę, którą ktoś porzucił w lesie. Od razu ją zaszczepiliśmy, weterynarz stwierdził, że ma ok. roku może dwa lata i jest to mieszaniec fox teriera. Już pierwszego dnia okazało się, że ma cieczkę, początkowo nie stanowiło to problemu, bo psy się unikały, ale od dwóch dni sytuacja diametralnie się zmieniła i teraz my musimy dokładać wszelkich starań by się nie spotkały. Pies prawie w ogóle przestał jeść, a dzień upływa mu na piszczeniu i skomleniu, a nam na powolnym popadaniu w obłęd od tych odgłosów. Czy da się go jakoś uspokoić? Poza tym, czy fakt, że suczka wciąż ma cieczkę świadczy o tym, że nie została zapłodniona (mogło się tak stać zanim ją znalazłam), dodam że wydzielina jest czerwona, choć obecnie jest jej mniej niż dwa tyg. temu.

Link to comment
Share on other sites

nie dasz rady uspokoić samca, jedyne co możesz zrobić to wysterylizować sukę, co nie zmienia faktu, ze póki zapachy cieczki się nie ulotnią to on i tak będzie szalał. jeśli suka miała cieczkę już jak ją znaleźliście to może być w ciąży (ale nie musi, bo suka nie jest płodna całą cieczkę). dlatego weźcie ją do weterynarza i umówicie się na zabieg.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba poczekać do końca, ale ze względu na podejrzenie, że może być w ciąży, lepiej zrobić zabieg od razu po cieczce. Skontaktuj się z weterynarzem, powiedz jaka jest sytuacja i umów suczkę na zabieg, bo i tak z marszu tego nie zrobicie, a nie ma co czekać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...